XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie "Bogowie Wojny"

Z ogromną przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu :) W tym roku nasz festyn odbędzie się pod hasłem "Bogowie Wojny", a jego głównymi bohaterami będą wojownicy oraz ich boscy opiekunowie. Poprzez pryzmat wojny i wojowników pokażemy Wam jak wyglądało życie duchowe w odległej przeszłości.

Zaprezentujemy jak wyglądały obrzędy dzięki którym wojownicy dostawali boską siłę by zwyciężać, opowiemy również co działo się z nimi po śmierci. Wojownicy zaprezentują taktykę walk oraz swoje uzbrojenie. Odbywać się będą inscenizacje dzięki którym poznacie starożytnych i wczesnośredniowiecznych bogów.
Walki będą głównym punktem imprezy obok którego na wszystkich naszych trzech rekonstrukcjach toczyć się będzie życie, nie do końca spokojne.... ze względu na temat ;) rzemieślnicy z Polski i zagranicy zaprezentują rzemiosła, spróbować można będzie smaków z dawnych kuchni. Będą koncerty i warsztaty tańców dawnych.
Dla najbardziej dociekliwych odbywać się będą prelekcje i wykłady.
W czasie festynu można będzie również zobaczyć wystawę "Miecze Europy" która w przejrzysty i dostępny sposób opowiada niezwykłą historię i symbolikę miecza. Prezentowana wystawa przygotowana została przez Igora D. Górewicza - Trzygłów Pokazy Historyczne.

Bilety:
ulgowy: 12 zł
normalny: 15 zł
dzieci do lat 6 bilet bezpłatny
osoby niepełnosprawne i specjlanej troski wraz z opiekunami 1 zł.

▼ Show More Information

Biskupin 17, 88-410
Biskupin
16 September , Saturday 10:00

More Events Nearby

 03 March , Saturday
 Gmina Dąbrowa, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship,
 28 February , Wednesday
 Stowarzyszenie Psi Głos, Kruszwica
 23 February , Friday
 Zespół Szkół w Łabiszynie, Łabiszyn
 24 February , Saturday
 I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie, Żnin
 24 February , Saturday
 MDK Barcin, Barcin
 02 March , Friday
 Żniński Dom Kultury, Znin
 10 March , Saturday
 MDK Barcin, Barcin