XIII-stka w Chwarszczanach - Margrabia brandenburski Otto VI Mały wstępuje do Zakonu Świątyni! PROJEKT

Rozpoczynamy coroczny cykl XIII-wiecznych imprez "Na Szlaku Templariuszy"!
Co roku pod koniec czerwca pragniemy zaprezentować ważne wydarzenie z historii trzech Zakonów które rezydowały w Chwarszczanach czyli Templariuszy, Joannitów i Krzyżaków związanych z XIII wiekiem
-
25 czerwca 2016 roku nastąpi

uroczysty wjazd margrabiego brandenburskiego Ottona VI Małego do Chwarszczan, porzucenie świeckiego życia oraz ceremonia wstąpienia do Zakonu Templariuszy.
-
Otton VI Mały syn Ottona III Pobożnego margrabiego brandenburskiego i Bożeny z rodu Przemyślidów królewny czeskiej/margrabiny brandenburskiej urodził się ok. 1255 roku.
W lutym 1279 roku w Wiedniu poślubia urodzoną pomiędzy 1258 a 1261 rokiem Jadwigę z rodu Habsburgów, córkę króla niemieckiego Rudolfa I i Gertrudy z rodu Hohenberg królowej Niemiec. Para mogła mieć dziecko, które umarło młodo – prawdopodobnie w trakcie porodu. W 1280 roku zostaje koregentem Brandenburgii. Jego żona Jadwiga umiera w 1286.
Po śmierci Jadwigi Otton VI Mały 27.10.1286 przybywa wraz z dworem oraz swoim bratem margrabią brandenburskim Ottonem V do komandorii templariuszy w Chwarszczanach i po ceremonii wstępuje do Zakonu Templariuszy chwarszczańskiej komandorii. Nie wiadomo co kierowało margrabiego. Posiadał wszystko – ziemię, potężny majątek. Prawdopodobnie śmierć jego ukochanej żony (wszystko wskazuje że umarła wraz z dzieckiem w trakcie porodu) tak załamała go że porzuca swe doczesne życie. Wśród templariuszy w Chwarszczanach przebywa do stycznia 1289 r.
Następnie przenosi się do klasztoru w opactwie cystersów w Lehnin. W klasztorze Lehnin umiera 06 lipca 1303 w wieku 48 lat.
Przedstawienie tych wydarzeń połączone z koncertem muzyki dawnej.

Organizatorzy:
Chorągiew Księcia Szczecińskiego Kazimierza
Gloria Griffin Fundacja
SZLAK TEMPLARIUSZY
Projekt Lazarus PL
Projekt Johannis PL

▼ Show More Information


Chwarszczany
25 June , Saturday 00:00

More Events Nearby

 05 December , Wednesday
 Kreiskulturhaus Seelow, Seelow
 13 December , Thursday
 JobCenter Märkisch-Oderland Seelow, Seelow