Wes Anderson przedstawia: maraton filmowy

Wes Anderson po raz kolejny sięga po technikę animacji poklatkowej tym razem przenosząc się do psiego świata po drugiej stronie globu. Przedpremierowy pokaz „Wyspy psów” jest dobrym pretekstem aby pokazać również wcześniejsze dzieło Andersona, jego najliczniej nagradzany dotychczas film, czyli „Grand

Budapest Hotel”.

maraton filmowy
17.04. | start: g. 21
karnet: 30 zł

Od kilkunastu lat Wes Anderson jest jednym z najgłośniejszych i najważniejszych nazwisk nowego kina amerykańskiego. Udało mu się zachować konsekwentnie autorski styl, w którym magiczny realizm na granicy snu łączy się ze zwyczajnymi problemami. Tworzy on kino niszowe, z umiłowaniem do symetrii i pastelowych kolorów, a jednak uwielbiają go zarówno widzowie, jak i krytycy. W filmach Andersona wszystko jest wystylizowane, takie pomiędzy vintage a trendy, od początku do końca pieczołowicie i obsesyjnie zaplanowane. Mimo specyficznego humoru pozostaje twórcą wrażliwym oraz czułym wobec swoich bohaterów.

Wes Anderson - twórca m. in. „Moonrise Kingdom. Kochankowie z Księżyca”, „Fantastycznego Pana Lisa”, „Genialnego Klanu (The Royal Tenenbaums)” czy „Pociągu do Darjeeling”.
____________________________________________________

g. 21
WYSPA PSÓW (Isle of Dogs) | pokaz przedpremierowy

Wyspa psów, to historia Atari Kobayashiego, 12-letniego podopiecznego skorumpowanego burmistrza Kobayashi. Kiedy na mocy rozporządzenia wszystkie domowe psy z miasta Megasaki zostają zesłane na wielkie wysypisko śmieci, Atari wyrusza samotnie miniaturowym turbośmigłowcem na Wyspę psów, by odnaleźć swojego ukochanego psa Ciapka. Tam, z pomocą watahy nowych, czworonogich przyjaciół, rozpoczyna epicką podróż, która zadecyduje o losach i przyszłości całej Prefektury.

g. 23
GRAND BUDAPEST HOTEL

Film Grand Budapest Hotel opowiada o przygodach Gustava H., legendarnego konsjerża w słynnym w okresie międzywojennym, europejskim hotelu i Zero Mustafy, lobby boya, który stał się jego najbardziej zaufanym przyjacielem. Historia dotyczy kradzieży i odzyskania bezcennego renesansowego obrazu; szalonej batalii o ogromny, rodzinny majątek, okraszonej brawurowymi pościgami na motocyklach, pociągami, saniami i na nartach; a także najsłodszego z romansów - wszystko w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie.

bilety dostępne online na: https://www.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/kaid/1032

▼ Show More Information

Centrum Kultury ZAMEK ul. Św. Marcin 80/82, 61-809
Poznan
17 April , Tuesday 21:00

More Events Nearby

 29 December , Saturday
 Survival Race, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 27 December , Thursday
 Gmina Suchy Las,
 30 December , Sunday
 Poznan, Poland, Poznan