Wernisaż: Zdzisław Beksiński - Fotografia

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Zdzisława Beksińskiego, który odbędzie się 26 stycznia (piątek) o godz. 18:00 w siedzibie galerii – Piłsudskiego 38, Olsztyn.

Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego

1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę.

Fotografie składające się na wystawę w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Ekspozycja wystawy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart.

Kurator: Jerzy Zegarliński
Współpraca: Agencja Zegart

Wystawa czynna od 26 stycznia do 4 marca w sali kameralnej.

Patronat medialny:
TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Telewizja Olsztyn (oficjalna strona), Telewizja Kopernik, Gazeta Wyborcza, MADE IN Warmia & Mazury, Olsztyn24, Artinfo.pl

▼ Show More Information

Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, 10-450
Olsztyn
26 January , Friday 18:00

More Events Nearby