Weekend z Beksińskim - Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

Na tydzień przed końcem wystawy „Zdzisław Beksiński. Poza snem” Galeria Miejska bwa zaplanowała szereg wydarzeń dla fanów twórczości artysty.

W sobotę o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki „Beksińscy. Portret podwójny”.

„To nie jest książka o

znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów. To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.”

Magdalena Grzebałkowska – dziennikarka, pisarka, specjalizująca się w reportażach i biografiach, mieszka w Sopocie. Autorka takich książek jak: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „1945. Wojna i pokój”. Laureatka nagród m.in. Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne (2009), Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2014 za książkę „Beksińscy. Portret podwójny”.

▼ Show More Information

ul. Gdańska 20, 85-006
Bydgoszcz
23 January , Saturday 17:00

More Events Nearby

 11 November , Sunday
 Gazeta Pomorska, Bydgoszcz