Warsztaty medytacji z Piotrem Płanetą [Zabrze] #1 Powtórka :)

Po udanej pierwszej edycji warsztatów medytacji w Zabrzu, ze względu na dość mało liczebną frekwencję, zanim ruszymy z drugą edycją poświęconą medytacji z ciałem, zapraszamy na powtórkę warsztatów wprowadzających :)

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych

Sił"" :) Zapraszamy Ślązaków i nie tylko do wspólnej nauki i praktyki ! :)

Adres: Zabrze, Dworcowa 9/16

CZASOTABELKA:

10.00 - 11.00 Wykład wprowadzający: O medytacji. Dlaczego warto medytować? (medytacja w dyskursie tradycyjnym i naukowym) Trzy rodzaje medytacji w buddyzmie therawady. Koncentracja, świadomość, miłość w medytacji, głębokie stany medytacyjne, cierpienie a nibbana. Terapeutyczne aspekty medytacji. (60 minut).
11.00 - 11.30 Pytania, przerwa;
11.30 - 12.20 Objaśnienie techniki (ok 20 minut), oraz wspólna medytacja samatha (ok 30 minut)
12.20 - 12.30 Pytania dot. medytacji, przerwa
12.30 – 13.15 Medytacja samatha (45 min);
13.15 – 13.20 – pytania do medytacji

13.20 - 14.30 Przerwa na posiłek (poczęstunek wegetariański/wegański dla wszystkich uczestników)

14.30 - 15.15 Wykład uzupełniający. Trzy klejnoty w buddyzmie, . Medytacja a styl życia. (45 minut);
15.15 - 15.30 Pytania do wykładu i przerwa
15.30 – 15.55 – medytacja samatha (25 minut)
15.55 – 16.05 - pytania, przerwa techniczna , relaks

16.05 - 17.20 relaks, muzykoterapia (na leżąco :) )
17.20 - 17.30 – przerwa
17.30 – prowadzona medytacja metta (max 30 minut)
18.00 - 19.00 - CZAS NA OBSÓWĘ (która ze względu na luźną atmosferę jakimś trafem zawsze jest :) )
Pytania końcowe, pożegnanie.

MIEJSCE:
Zabrze

INWESTYCJA:
60 zł.
Jeżeli to dla Ciebie zbyt dużo, napisz na priv, spróbujemy coś zaradzić :)

INFORMACJA I REZERWACJA:
Facebook lub
mail: Nagual.official@gmail.com
tel: 601878010

CO ZABRAĆ:
- Luźne ubranie, zwłaszcza spodnie (mogą być jakieś szarawary, dres, spodnie sportowe etc.)
- Poduszkę medytacyjną lub ew. 2 koce.

PROWADZĄCY - Piotr Płaneta
Jestem doktorantem filozofii na Uniwersytecie Pedagogicznym. W tym roku będę bronił swoją pracę doktorską pt. „Poznawcze i funkcjonalne aspekty medytacji w buddyzmie therawady”.
Jest to praca o medytacji, poświęcona zwłaszcza głębokim stanom koncentracji i uniesienia duchowego. Tytuł mojej pracy magisterskiej brzmiał „Medytacja w świetle współczesnych badań naukowych”.

Byłem na dwóch odosobnieniach medytacyjnych w ramach therawadyjskiej szkoły vipassany oraz praktykuję medytację na własną rękę w oparciu o studia kanonu palijskiego i tradycyjnych oraz współczesnych komentarzy buddyjskich. Korzystam przede wszystkim z technik nauczanych przez dwóch nauczycieli: Ajahna Brahma oraz Thanissaro Bhikkhu, będących przedstawicielami tajskiej tradycji leśnej buddyzmu therawady.

Wielokrotnie na konferencjach krajowych jak i międzynarodowych prezentowałem tematy dotyczące medytacji buddyjskiej, oraz tematów pokrewnych, takich jak: mistycyzm (w ramach różnych tradycji duchowych), szamanizm, filozofia jogi klasycznej, filozofia umysłu i religii oraz neurobiologiczne badania nad medytacją i świadomością.
Publikowałem swoje artykuły o medytacji w czasopismach naukowych.
Posiadam osobiste doświadczenie z praktyką jogi śnienia. Interesuję się również psychoterapią – nurtami psychoanalitycznymi oraz psychologią transpersonalną.

Jeżeli miałbym zarekomendować swoje wykłady, to powiedziałbym, że są uczciwie intelektualnie. Nie mówię rzeczy niepotwierdzonych w jakimś stopniu empirycznie, lub jasno zaznaczam granice naszego poznania, co moim zdaniem jest kluczowe w przedstawianiu tak nieuchwytnych tematów jak te dotyczące naszej świadomości.
Medytacji nauczam w sposób ostrożny oraz delikatny, zaznaczając istotność posiadania kompetentnego przewodnika lub wspólnoty w przypadku osób chcących głębiej poznać samych siebie.

Z zamiłowania jestem muzykiem, kompozytorem oraz DJ-em. Jest to moje ulubione medium pracy z umysłem. Tworzę muzykę przypominającą lub wprowadzającą w odmienne stany świadomości, której celem często jest kataraktyczne przeżycie. Występuję regularnie na festiwalach oraz wydarzeniach muzycznych na terenie całej Polski. Robię muzyczne podkłady do sesji joga nidry (jogi śnienia) oraz muzykoterapii.

Serdecznie zapraszam na warsztaty ! :)

▼ Show More Information

Zabrze, ul. Dworcowa 9/16
adress is not specified
14 April , Saturday 10:00