Uluslararasi Stratejik Ve Sosyal Araştirmalar Sempozyumu / Sergi

Sempozyum Hakkında

Sosyo-ekonomik, politik ve kültürel konularda sosyal bilimlerin artan önemi, olay ve olguların anlaşılıp yorumlanmasında ve geleceğe yönelik stratejilerin belirlenmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu bağlamda sosyal ve eğitim bilimi alanlarında araştırma yapan bilim insanlarını

bir araya gelip, bilimsel bir tartışma platformu oluşturup, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturarak alanla ilgili deneyimlerin ve teorik ve pratikteki güncel çalışmaların paylaşılmasını sağlamak bilim insanları için önemli hedefler arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda Antropoloji, Arkeoloji, Coğrafya, Çalışma Ekonomisi, Edebiyat, Eğitim Bilimleri, Ekonomi, Felsefe, Finans, Hukuk, İletişim, İşletme, İstatistik, Kamu Yönetimi, Kentleşme ve Çevre Sorunları, Lojistik, Maliye, Pazarlama, Sanat Tarihi, Sigortacılık, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Spor Bilimleri, Tarih, Turizm, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri, Gereontoloji vd. sosyal alanlarda araştırma yapan yurt içi ve yurt dışında yer alan bilim insanlarının sempozyuma katılımlarını sağlamak ve engin bilgi ve deneyimlerini, güncel çalışmalarını, bilim dünyasında tartışmaya açmalarını sağlamak sempozyumun temel amacı olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu kapsamda sizleri 3-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Dergisi ve Süleyman Demirel Üniversitesi öncülüğünde, İstanbul’da düzenlenecek olan Uluslararası Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Sempozyumu’na (ISASOR 2018) davet etmekten mutluluk ve onur duyuyoruz.

Sempozyumda kabul edilen ve sunulan bildirilerin özeti öncelikle sempozyum bildiri özeti kitapçığında 30 Mayıs 2018 tarihinde yayımlanacaktır. Tam metin gönderen katılımcıların hakemlik sürecinden geçmiş tebliğleri, tercihlerine göre ya ÜAK tarafından tanımlanan uluslararası yayınevi kriterlerine sahip yayınevi tarafından basılacak olan sempozyum kitabında yayımlanacak, ya da Uluslararası Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Dergisi’nde uluslararası makale olarak, ücretsiz yayımlanacaktır. Bütün bildiriler çift kör-hakem süreciyle değerlendirilecektir.

Sempozyumdaki bildiriler İngilizce ve Türkçe olarak yazılabilir ve sunulabilir. Katılımcıların bildirilerini 15 dakikayı geçmeyecek süre ile sözlü olarak sunmaları beklenmektedir. Katılımcılar arzu ettikleri takdirde İnternet üzerinden Online Sunum ile katılım sağlayabileceklerdir.

Sergi Hakkında

Sempozyum kapsamında “Türk Sanatları Sergisi” açılacaktır. Geleneksel ya da plastik sanatlardan serbest konulu olan sergiye bir adet eserle müracaat edilebilir. Kargoda ya da sergileme esnasında oluşabilecek her türlü zarar ve zayiinin sorumluluğu katılımcıya aittir.

▼ Show More Information

Hırka-i Şerif Mah.Akşemsettin Cad. No:52, 34091
Istanbul
03 May , Thursday 09:00

More Events Nearby

 26 October , Friday
 Greatist Professional Dental Meetings & Expo, Istanbul
 28 October , Sunday
 Mehmet Çakır Cultural and Sports Center, Çengelköy
 09 November , Friday
 Bosphours Bridge, Istanbul
 12 November , Monday
 TC MEB Ozel Leyla Inanir Kadikoy Guz Uzm ve Meslek Edindirme Kursu, Istanbul
 20 November , Tuesday
 PDR Open Platform, Istanbul
 12 November , Monday
 Stylus Meeting Centers, Üsküdar
 24 October , Wednesday
 PDR Open Platform, Istanbul
 20 November , Tuesday
 Telephone Doctor Türkiye, Istanbul
 23 October , Tuesday
 Telephone Doctor Türkiye, Istanbul