Turniej Jednego Opowiadania - Częstochowa

Ruszamy w końcu z pierwszym w Częstochowie Turniejem Jednego Opowiadania, wzorowanym na Turnieju Jednego Wiersza. Teraz również piszący prozę będą mogli ze sobą rywalizować. Do tego w dwóch kategoriach: Konkurs Główny (dłuższe teksty, lepsze nagrody, ocenia jury, ale za to morderczy deadline), Flash

Fiction (krótkie teksty, nieco mniejsze nagrody, ocenia publiczność, no i jest jeszcze kawałek czasu). Uczestnikami powinni być amatorzy, osoby nie mające wielkiego dorobku i nie zajmujące się pisaniem zawodowo.

Termin nadsyłania tekstów (maksymalnie do 12 tysięcy znaków ze spacjami, nie ma granicy dolnej) w Konkursie Głównym mija 10 października. Prace należy wysyłać na adres mejlowy: michaljjwilk@gmail.com lub podrzucić do Szuflady (szczegóły edycji tekstu w Regulaminie na stronie: anafora.dmz.edu.pl/tjo).

Co do Turnieju Flash Fiction to odbędzie się w Pubie Szuflada. Wtedy wystarczy przyjść, przynieść swój tekst (krótki, do przeczytania na żywo, przed publicznością, nie dłużej niż w ciągu 5 minut - będziemy tego pilnować), no i przekonać się, jaka będzie reakcja słuchaczy. Bo to zebrani ludzie zdecydują, który tekst wygra.

Szczegóły Turnieju, a także dokładny regulamin znajdziecie na stronie internetowej Koła Literackiego: anafora.dmz.edu.pl/tjo - tam dowiecie się, kto dokładnie może wziąć udział, na jakiej zasadzie, jak przygotować tekst i tak dalej.

Dlatego piszcie, wyciągajcie teksty z szuflady i przyjdźcie za jakiś czas do Szuflady, bo właśnie w Pubie Szuflada się spotkamy i zobaczymy, czy taki format literackich zmagań ma w Częstochowie potencjał.

Projekt został dofinansowany ze środków Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

▼ Show More Information

aleja Tadeusza Kościuszki 18, 42-200
Czestochowa
27 October , Friday 19:00

More Events Nearby

 21 July , Saturday
 Jurajska Gmina Olsztyn, Olsztyn
 29 July , Sunday
 Czestochowa, Poland, Czestochowa
 29 July , Sunday
 Blachownia, Poland, Blachownia
 27 July , Friday
 Paintball FORT Belweder, latosowka
 18 August , Saturday
 Marina Poraj, Poraj
 26 July , Thursday
 Czestochowa, Poland, Czestochowa
 21 July , Saturday
 Kamiron, Czestochowa
 29 July , Sunday
 Blachownia, Poland, Blachownia
 18 August , Saturday
 Kamiron, Czestochowa
 05 August , Sunday
 Częstochowa - Jasna Góra, Czestochowa
 18 August , Saturday
 Marina Poraj, Poraj