Tren ve Uçak ile Kars Ani Çıldır Damal Ardahan-Sarıkamış Gezisi

Kars-Ani Harabeleri-Çıldır Gölü-Damal-Ardahan-Suçar Şelalesi-Sarıkamış
12-17 Temmuz 2018. 4 Gece, 4 Gün. Yarım Pansiyon

Adını Karsak Oymağından/Türklerinden alan Karsı’ı gördünüz mü bilemiyoruz. Ülkemizin en yüksek platolarında kurulu bulunan Kars’ın şüphesiz ki yazı ve kışı birbirinden çok farklıdır.

Bizde sizlere yaz döneminde serhat şehrimiz olan Kars ve çevresini görebilmeniz için güzel bir program hazırladık. Eski bir Ermeni yerleşimi ve Anadolu’da Selçuklular’ın ilk yerleşimleri arasında yer alan Ani Harabeleri, 2000 metre yükseklikte bulunan Çıldır Gölü ve sarı balık ziyafeti, bölgede bulunan muhteşem flora, Aktaş Gölü, Şeytan Kalesi ve Damal’da Mustafa Kemal Mahallesinden görülebilen Atatürk Silüeti gezimizin önemli durakları arasında yer alacaktır. Ardahan ve Suuçar Şelalesi, 40 yıl süren Rus işgalinde yeniden inşa edilen Kars şehir merkezi, 1915 aralığında savaşmadan ölen 90 bin vatan evladı adına yapılan Sarıkamış Şehitler Anıtı, Katerina Av Köşkü ve Sarıkamış Kayak Merkezi bu gezide görüp gezeceğimiz yerler arasında olacaktır. Her yönüyle farklı bu gezimizde Kars ve çevresini gezmek, yakında tanımak istiyorsanız sizleri bu gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

PROGRAMIMIZ
BU GEZİMİZE ÜLKEMİZİN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ.

12 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE: ANKARA
Ankara Merkez Garı’nda saat: 17.30’da buluşup saat: 17.58’da transfer aracına binip Kırıkkale, Yahşiyan’a bağlı Irmak İstasyonuna gidiyoruz. Saat: 19.28’de hareket eden Doğu Ekspresi’nin yataklı ve kuşetli vagonlarına binip Kars için hareket ediyoruz. Kış ortamında ve Anadolu bozkırlarında gece boyu süren yolculuğumuz kompartımanda ve restoranda yapacağımız koyu gezi sohbetleriyle devam ediyor.

1.GÜN(13 TEMMUZ 2018 CUMA): KARS
24 Saat sürecek tren yolculuğumuzda Sivas-Divriği-Bağıştaş-Erzurum üzerinden güzel kış görüntüleri eşliğinde seyahatimize devam edip akşam saat: 18.00’de Kars Garı’na varıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımıza binip otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.
HATIRLATMA: Trende geçecek tüm zamanlarda yemekler katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

2.GÜN(14 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ): KARS-ANİ-KARS
Sabah saat: 06.45’te kalkıyoruz. 1 saat süreli güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası aracımıza binerek 1 saat süreli yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan ve ilk kuruluşu M.S. 5. yy la tarihlenen Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. M.S. 7/8 yy a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz KRIKOR Şapeli/Küçük Kilise, Aziz PRKTICH/Halashar Kilisesi, Büyük Katedral/Fethiye Camii ve Selçuklular’ın Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebul Menucehr Cami’si görüp fotoğraf çekiyoruz. Tigran Honents/Resimli Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler/Rahibeler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesini görüp gezdikten sonra aynı yol üzerinden yolumuza devam edip 1 saat süreli yolculuk sonrası Kars’a/otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

3.GÜN(15 TEMMUZ 2018 PAZAR): ÇILDIR GÖLÜ-ARDAHAN-DAMAL-KARS
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Aracımızla yola çıkıp Kars Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Yörede yapılan kazılarda çıkarılan arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği Müze’yi görüp gezdikten sonra Arpaçay üzerinden yolumuza devam edip ülkemizde en yüksek platolardan geçerek deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte bulunan Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Muhteşem bir doğaya sahip rengarenk çiçeklerle bezenmiş platoda Çıldır Gölü’nün ilk seyir yerine gidip fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra Atalay Abi’nin Restoranına gidip göle özgü sarı balıklar ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra yolumuza devam edip Çıldır üzerinden yolumuza devam edip 2159 Metre yükseklikteki Mozeret Geçiti’nden geçip Türk ve Gürcü sınırın ortasından geçtiği Aktaş Gölü’nü uzaktan seyredip fotoğraf çekiyoruz. Burada grubumuza bir sürpriz yaparak Karaçay Vadisi’nde bulunan, Urartular zamanında yapıldığı düşünülen Şeytan Kalesi’ni tepeden görüp fotoğraf
çekiyoruz. Daha sonra geriye dönüp Çıldır üzerinden yolumuza devam edip Ardahan’a doğru yol alıyoruz. Yol üzerinden Karaçay Vadisi’ndeki Şeytan Kalesi’ne uzaktan bir kez daha merhaba deyip Şeytan kanyonunu ve şeytan kalesini uzaktan görüp fotoğraf çektikten sonra Hanak üzerinden yolumuza devam edip Damal’a gidiyoruz. Mustafa Kemal Mahallesinden izlenebilinen Atatürk siluetini görüp fotoğraf çektikten sonra geriye dönüp Hanak üzerinden yolumuza devam edip Ardahan’a gidiyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız kısa serbest gezinti sonrası geriye dönüp Kars’a doğru yol alıyoruz. Hasköy üzerinden yolumuza devam Susuz ilçesi yakınlarındaki muhteşem doğal güzellikteki Suuçar Şelalesini görüp fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip Kars’a/Otelimize gidip odalarımızda bir süre dinlendikten sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

4.GÜN(16 TEMMUZ 2018 PAZARTESİ): KARS
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şehir turu kapsamında; Kars Kalesi ve Kümbet Camii/Havariler Kilisesi gezileri sonrası Karahanoğlu Köprüsü ve Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını geziyoruz. Kafkas Üniversitesi yerleşkesi içinde yer alan özgün binaları dışarıdan görüp fotoğraf çektikten sonra gezimize devam edip İsmet İNÖNÜ İlk Öğretim Okulu’nu dışarıdan görüp geziyoruz. Rusların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak, Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı yapılar arasında yer alan; Hekim Evi/Opera Binası, Defterdarlık Binası, Maruf Bey Evi, Ortodoks Kilisesi/Merkez Cami’sini görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay ikramı sonrası Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar Binasını dışarıdan görüp fotoğraf çektikten Alexander Nevski Kilisesi/Fethiye Cami’sini gezip fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra gezimizi bitirip otelimize giderek odalarımızda bir süre dinlendikten sonra Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğe bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

5.GÜN(17 TEMMUZ 2018 SALI): KARS-SARIKAMIŞ-ANKARA
Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp isteğe bağlı olarak Kars’a özgü kaşar, gravyer peynir alış verişi yapıyoruz. Daha sonra yola çıkıp 50 Km uzaklıktaki Sarıkamış’a gidiyoruz. 1915 yılında Rus işgaline karşı savaşırken, savaşamadan ağır kış koşullarında şehit düşen 90 bin askerimizin anısına yapılan Anıt’ı ziyaret ettikten sonra İlçe merkezine gidip; Yanık Kilise/Kazım Karabekir Camisini ziyaret ediyoruz. Daha sonra İlçe dışında Ruslar tarafından yapılan Cer Atölyesi kalıntılarına gidiyoruz. Kısa süreli ziyaret ve fotoğraf çekimi sonrası Av Köşkü/Katerina Köşkü'ne gidiyoruz. Terkedilmişliğin izlerini fazlasıyla taşıyan/yaşayan bu yapıyı görüp gezdikten sonra hareket edip 3 Km uzaklıkta olan ve Çamurlu dağlarında yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Çamkar Otelde isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Çay ikramı sonrası dileyen katılımcılarımızla Sarıçam ormanlarında kısa süreli yapacağımız gezinti sonrası saat: 15.30’da 15.30’da Kars Harakani Havaalanı’na hareket ediyoruz.. ANADOLU JET’in TK 7093 sefer sayılı uçağı ile saat: 17.35’te havalanıp 1.35 dakika süreli uçuş sonrası saat: 18.55’te Ankara Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımıza binip kısa süreli yolculuk sonrası ara duraklarda katılımcılarımızı bıraktıktan sonra İzmir/Kumrular Caddesi kesişimine gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ
12 Temmuz 2018 Perşembe, Ankara Merkez Garı, Saat: 17.30

ÜCRET: 895.00 TL peşin, 950.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

NELER DAHİL
-- Ankara-Kars, Yataklı ve Kuşetli Doğu Ekspresi Gidiş Tren Bileti(1),
-- Gar-Irmak İstasyonu Transferi(1),
-- Kars-Ankara ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti,
-- Havaalanı Transferi(1),
-- Tur sürecince özel ulaşım aracı,
-- 4 Kahvaltı
-- 4 Akşam Yemeği,
-- 4 Gece 4 yıldızlı otelde konaklama,
-- Tüm çevre gezileri,
-- Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,
-- TÜRSAB Seyahat Sigortası,
-- Rehberlik Hizmetleri


NELER HARİÇ
-- Kişisel harcamalar,
-- Tüm öğle yemekleri,
-- Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,
-- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.
-- 4.Gün Akşam Yemeği.

YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk/panço, mevsime uygun koruyucu giysi, aksesuar, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

ETKİNLİK NOTLARI;
•Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
•Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
•Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
•Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

HATIRLATMA:
Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

▼ Show More Information

Yüksel Cad. 8/17 Kızılay, 06000
Ankara
12 July , Thursday 17:30

More Events Nearby

 27 September , Thursday
 Congresium Ankara, Çankaya
 27 September , Thursday
 Congresium Ankara, Çankaya
 04 October , Thursday
 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - BTK, Ankara
 17 October , Wednesday
 Alternatif Trekking, Ankara
 16 October , Tuesday
 TC MEB Ozel Leyla Inanir Ankara Guz Uzm ve Meslek Edindirme Kursu, Ankara
 25 September , Tuesday
 TC MEB Ozel Leyla Inanir Ankara Guz Uzm ve Meslek Edindirme Kursu, Ankara
 27 September , Thursday
 Kafka Tur, Ankara
 12 October , Friday
 Ankara Bogaziçi, Mamak
 17 October , Wednesday
 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - BTK, Ankara
 03 October , Wednesday
 Alternatif Trekking, Ankara
 27 September , Thursday
 Alternatif Trekking, Ankara
 22 September , Saturday
 Alternatif Trekking, Ankara
 22 September , Saturday
 Alternatif Trekking, Ankara
 05 October , Friday
 Alternatif Trekking, Ankara
 03 October , Wednesday
 Kafka Tur, Ankara
 22 September , Saturday
 Kafka Tur, Ankara
 05 October , Friday
 Kafka Tur, Ankara
 17 October , Wednesday
 Başkent Psikoloji Atölyesi, Ankara