Tadeusz Gajl / wernisaż

Tadeusz Gajl. Malarstwo, grafika, heraldyka

Obejmujący ponad pół wieku dorobek twórczy Tadeusza Gajla nie poddaje się łatwo analizom i ocenom. Absolwent PWSSP w Łodzi cały czas poszukuje odpowiedniego sposobu wyrażenia myśli i idei, próbuje różnych form i technik. W malarstwie potrafi łączyć prowokacyjną,

nowoczesną linię z renesansowym laserunkiem, jego grafika to wyraz różnych pasji i emocji. Jest też autorem pięciu herbarzy.

-------------------
Tadeusz Gajl – projektant tkanin, autor murali, plakatów, scenograf i honorowy członek załogi korwety „Kościuszko”, po tym jak zaopatrzył ją w stosowny herb. Przez ponad pół wieku artysta ulegał różnym pasjom, emocjom i ideom. Jego malarstwo ewoluowało od bardzo oszczędnej, nowoczesnej, prowokacyjnej linii, poprzez żarliwą publicystykę polityczną, aż do bardzo literackich czy wręcz filozoficznych prób odpowiedzi na pytania dotyczące istoty wszechświata. Podobnie jest z grafiką, która w jego wykonaniu bywa gwałtownym protestem, ale też cichą, gorzką refleksją. Od ponad 20 lat jego wielką pasją jest heraldyka. Jest autorem pięciu herbarzy i niekwestionowanym, szanowanym na świecie autorytetem w tej dziedzinie. Tadeusz Gajl to także człowiek przekorny, lubi powtarzać, że w życiu najważniejsza jest ergonomia… I to dlatego najbardziej jest dumny z projektu obudowy do pewnego pieca grzewczego.
-------------------

Czas trwania wystawy

▼ Show More Information

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku - Legionowa2
adress is not specified
06 April , Friday 18:00