Szkolenie Dual-Aktivierung - Badów Górny k/Mszczonowa

Dual-Aktivierung to wyjątkowy trening, który zaangażuje Twojego konia zarówno mentalnie jak i fizycznie. Uczyni z niego aktywnego partnera, który w końcu będzie rozumiał czego od niego chcesz i będzie chciał Ci dawać 100% swojego potencjału. A to wszystko w oparciu o zrozumienie jego biomechaniki oraz

specyfiki budowy mózgu.

Dual-Aktivierung to metoda treningowa rozwinięta przez Michaela Geitnera w 2003 roku. Cały program treningowy jest oparty o skalę szkoleniową oraz biomechanikę ruchu koni. Nadaje się zarówno dla koni rekreacyjnych jak i sportowych. Charakterystyczne są żółto-niebieskie pachołki oraz miękkie belki. Stanowią bodźce wzrokowe, które pomagają się koniom skoncentrować podczas treningu, dzięki czemu poprawie ulega połączenie między obiema półkulami mózgowymi, tj. ciało modzelowate, które u koni jest słabo wykształcone, powiększa się. Dzięki temu konie są w stanie w bardziej opanowany i rozumny sposób reagować na bodźce wzrokowe, w praktyce mniej się płoszą. Żółto-niebieskie pomoce dydaktyczne służą również do budowania parkurów, mających na celu poprawę równowagi i koordynacji ruchowej oraz świadomości własnego ciała.

Zupełnie wyjątkowy element tej metody stanowi Equikinetic. Jego głównym celem jest poprawa stanu tkanki mięśniowej oraz szybsze niż w innych typach treningu, spalanie tkanki tłuszczowej. Polega na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami odpoczynku= interwały. Efekty są widoczne już po 3 miesiącach stosowania. Doskonale nadaje się jako program rehabilitacyjny dla koni po urazach aparatu ruchu, koni z chorobami metabolicznymi, koni starszych, koni młodych przed zajeżdżaniem, czy wszystkich innych, których tkanka mięśniowa nie jest wystarczająco dobrze wykształcona.

PROWADZĄCA:
Paulina Ferdek jest pierwszą nie niemieckojęzyczną trenerką Dual-Aktivierung. Od wielu lat współpracuje z twórcą metody Michaelem Geitnerem, uczestnicząc regularnie w szkoleniach licencyjnych. Od 14 lat jest czynnym instruktorem j. konnej i hipoterapeutą. Z wykształcenia pedagog, mgr germanistyki z 10letnim doświadczeniem w nauczaniu i bogatym warsztatem sprawdzonych metod i technik. Fascynuje ją neurobiologia oraz neurodydaktyka, dlatego jej warsztaty są prowadzone w przystępny oraz zrozumiały dla wszystkich sposób. Chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz zdobytym doświadczeniem, tworząc luźną atmosferę pełną otwartości i wzajemnego szacunku.
Specjalizuje się w przywracaniu sprawności koniom po przebytych kontuzjach, treningiem koni starszych oraz nadmiernie płochliwych.


Zdobędziesz zupełnie unikatową wiedzę na temat mózgu koni, jego budowy oraz procesów w nich zachodzących. Pozwoli Ci to lepiej zrozumieć pewne zachowania koni oraz trenować je w sposób dla nich zrozumiały. Nauczysz się jak skutecznie koncentrować swojego konia, poprawiając efektywność procesu uczenia.

Poruszane będą między innymi tematy:
-jak widzą konie
-widzenie koni a przepływ informacji między półkulami
-znaczenie koncentracji koni i jeźdźców w treningu
-problem zadnich nóg
-jak wytrenować wyprostowanego, zrównoważonego konia

W skład metody wchodzą:
-ćwiczenie z chorągiewką;
-Dual-Aktivierung na lonży;
-Dual-Aktivierung w siodle;
-Equikinetic

Kurs obejmuje 16h teorii i praktyki. Każdy uczestnik z koniem otrzymuje skrypt z teorią z zakresu neurobiologii, fizjologii mięśni i treningu, biomechaniki oraz zasad metody Dual-Aktivierung.

Przykładowy plan szkolenia:
sobota
9:00 wspólna integracja, poznanie się
9:30 część teoretyczna
11:30 część praktyczna- budowa parkuru, ćwiczenia na sucho, potem z końmi - prowadzenie, praca z flaga
13:00 przerwa obiadowa
14:00 część praktyczna, DA na lonży
18:00 zakończenie

niedziela
9:00 część teoretyczna
10:00 część praktyczna, DA z siodła
13:00 przerwa obiadowa
14:00 część praktyczna, DA z siodła
15:00 część praktyczna, Equikinetic
18:00 zakończenie

Kursanci pracują zazwyczaj w 2-osobowych grupach bądź indywidualnie. Dokładny plan szkolenia zostanie ustalony na miejscu po konsultacjach z uczestnikami. Od ich potrzeb zależy jaki będzie stosunek pracy z ziemi i siodła.

Przed szkoleniem każdy otrzymuje test do rozwiązania, dzięki któremu prowadząca może poznać poziom uczestników, ich ewentualne problemy i przede wszystkim potrzeby, aby warsztaty mogły zostać skrojone do ich oczekiwań.

Istnieje możliwość wypożyczenia kawecanu od pani Pauliny na czas kursu - chętnych prosimy o wcześniejszą informację!

Koszt uczestnictwa z koniem – 650 zł,
jako słuchacz – 250 zł (lub 150 zł za jeden dzień)

Maksymalna ilość uczestników z koniem - 6 osób.

Istnieje możliwość wynajęcia konia z ośrodka, koszt – 50 zł za dzień szkolenia,
oraz wynajęcia boksu dla konia przyjeżdżającego z innej stajni, koszt – 50 zł za dobę w tym pełne wyżywienie i świeża ściółka oraz możliwość wypuszczenia konia na padok.

Zakwaterowanie dla uczestników w ośrodku:
– koszt noclegu – 30/60 zł,
– wyżywienia - 60 zł,
– sam obiad – 30 zł.

Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 9:00 do 18:00 z przerwą na posiłek.

Zapisy prosimy kierować mailem na adres:
bonanza.ows@gmail.com
lub telefonicznie pod nr +48 721 263 579 (szkolenie, boksy, dostępność koni)


Warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest wpłata zadatku w ciągu 2-tygodni od zgłoszenia, w kwocie 300 zł (słuchacz 100 zł) na poniższy rachunek bankowy oraz reszty kwoty za szkolenie do dnia 20 czerwca . W przypadku rezygnacji przez uczestnika z koniem w tygodniu poprzedzającym szkolenie, kwota za szkolenie nie podlega zwrotowi, chyba że znajdziemy osobę na miejsce.
Konto do wpłat:
Patrycja Rutkowska
05 1240 3350 1111 0010 5269 6157

Bonanza Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy
Badów Górny ul.Akacjowa 8
Mszczonów 96-320

Więcej:
o prowadzącej Paulinie Ferdek: https://www.facebook.com/paulinaferdek.da/
o Stajni: www.bonanza.com.pl
na Facebooku Bonanza Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy

▼ Show More Information

Akacjowa 8, 96-320
Badów Górny
07 July , Saturday 09:00

More Events Nearby

 14 December , Friday
 Schronisko w Korabiewicach Viva, Puszcza Marianska
 01 December , Saturday
 Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żyrardowie im. psa Kazana, Zyrardow
 29 November , Thursday
 Grójecki Ośrodek Kultury, Grójec