Svenska Cupen. Torns IF- IFK Värnamo

Svenska cupen kommer till Stångby!

Torn lyckades kvala in till SvenskaCupen omgång.2 efter att ha besegrat Rosengård i första omgången.
Nu väntar en spännande match mot superettanlaget IFK Värnamo. Vinnaren tar sig till gruppspelet som startar 2018.
Så nu ser vi till att ännu en gång fylla vallen

och heja fram vårt orangea team. Mot gruppspelet!

▼ Show More Information

Stångby IP, 226 51
Lund
23 August , Wednesday 18:00

More Events Nearby

 09 September , Saturday
 Norra Grängesbergsgatan, Malmö
 02 September , Saturday
 Malmö Arena, Malmö
 08 September , Friday
 Baltiska Hallen, Malmö
 25 August , Friday
 Gränden, Malmö
 26 August , Saturday
 Slagthuset Malmös Nöjeshjärta, Malmö
 01 September , Friday
 AF Borgen, Lund
 05 September , Tuesday
 Doc Lounge Malmö, Malmö
 09 September , Saturday
 Imprognation Sweden, Malmö
 26 August , Saturday
 Malmö Folkets Park, Malmö
 20 August , Sunday
 Malmö, Sweden, Malmö
 16 September , Saturday
 Inkonst, Malmö
 20 August , Sunday
 Malmö Folkets Park, Malmö
 11 September , Monday
 Kulturbolaget, Malmö
 02 September , Saturday
 Marieholms IS, Marieholm
 25 August , Friday
 Lunds Brukshundklubb, Lund
 25 August , Friday
 FAR I HATTEN, Malmö
 26 August , Saturday
 Malmö Nation, Lund
 16 September , Saturday
 Beijers Park, Malmö
 25 August , Friday
 Malmö, Sweden, Malmö
 06 September , Wednesday
 Inkonst, Malmö
 06 September , Wednesday
 Malmö Arena, Malmö
 02 September , Saturday
 Palladium Malmö, Malmö
 08 September , Friday
 Lund University, Lund
 16 September , Saturday
 Malmö, Sweden, Malmö
 11 September , Monday
 Urban Dance Warehouse, Malmö
 25 August , Friday
 Folkets Bio Malmö, Malmö
 31 August , Thursday
 Lunds kommun, LUND
 25 August , Friday
 Ordkonst, Lund
 25 August , Friday
 Europaporten Pingstkyrkan Malmö, Malmö
 25 August , Friday
 Moriska Paviljongen, Malmö
 06 September , Wednesday
 Anderslöv (böket) Mk, Lund
 08 September , Friday
 Far i Hatten, Malmö
 25 August , Friday
 Kulturbolaget, Malmö
 02 September , Saturday
 Victoriateatern Malmö, Malmö
 02 September , Saturday
 Stortorget, Malmö