Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Zapraszamy na opowieść Marioli Pryzwan o Irenie Jarockiej.
MARIOLA PRYZWAN – polonistka, publicystka, biografistka oraz nauczyciel-bibliotekarz. Ponadto jest autorką biografii literackich, muzycznych i aktorskich. Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej,

Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar. Natomiast z wypowiedzi samych bohaterów powstały książki: „Anna German o sobie” i „Zbigniew Cybulski o sobie”. Jej pasją są wędrówki śladami bohaterów, spotkania z ich bliskimi, zdobywanie dokumentacji o nich. To nie wszystko, do tego dochodzi teatr i realizowane z mężem wspólne zamiłowania: podróże i polska piosenka lat 60. i 70.

Podczas spotkania w Świeciu autorka promować będzie swoją najnowszą książkę „Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”, którą będzie można zakupić i zdobyć autograf autorki.

Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez WiMBP w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Książki.
Serdecznie Zapraszamy! Wstęp Wolny!

▼ Show More Information

ul. Sienkiewicza 4, 86-100
Swiecie
17 October , Tuesday 17:00

More Events Nearby