Słowiańskie okruchy wciąż żywe - projekt Białoruś i Ukraina.

Witam w projekcie "Słowiańskie okruchy wciąż żywe - projekt Białoruś i Ukraina". Jest to projekt krajoznawczo - dokumentalno - badawczo - filmowy.

Głównym celem tego projektu jest ocalenie od zapomnienia tego słowiańskie, co nasze kulturowo. Na wschodzie młodzi ludzie wyjeżdzają do miast, a na wsiach

zostają sami dziadkowie, którzy jeszcze żyją pradawnymi wierzeniami słowiańskimi. Tam nadal są żywe nasze stare obrzędy. Ale to co pradawne niestety powoli zanika. Zarejestrujmy to co jeszcze zostało. I udokumentujmy to dla następnych pokoleń. Propagujmy to chociażby wśród rodzimowierców.

Celem podróży jest wyprawa na Białoruś i Ukrainę w te bliższe nam regiony i zrealizowanie amatorskiego filmu dokumentalnego, który potem opublikujemy.
Zamysłem tego projektu jest odkrywanie, etnograficzne badanie i zarejestrowanie obrzędów słowiańskich lub ich pozostałości , które nadal istnieją za naszą wschodnią granicą.

Czas: między czerwcem a sierpniem - do 3 miesięcy.

Chcę zacząć od Białorusi a potem ewentualnie Ukraina. Wyprawa ta będzie składała się z wędrówki po wsiach, rozmowy z ludźmi i badaniu jak i rejestrowaniu obrzędów słowiańskich lub tego co pozostało do dziś.

Zarejestrujmy to co jeszcze się zachowało na wsiach za naszą wschodnia granicą i udokumentujmy to dla następnych pokoleń. Propagujmy to chociażby wśród naszych dzieci lub rodzimowierców i rodzimokulturowców.

Projekt skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem, którzy mają możliwość przyłączenia się w tym okresie.
Zbieram ochotników do tego projektu, którzy mieli by możliwość przyłączyć się w tym okresie i badać ten temat ze mną. No i jeszcze będziemy się dobrze bawić, zwiedzać i jeść swojskie jedzenie :)

Czas i inne szczegóły są do dogadania i wyjdą w trakcie. Mamy jeszcze sporo czasu do przyszłego lata.

Także zachęcam do dyskusji i do bycia aktywnym.PS.Osobom nie zainteresowanym lub niezadowolonym z życia dziękuję i pozdrawiam.

▼ Show More Information

Białoruś Ukraina
adress is not specified
01 June , Wednesday 06:00