Sinfonia Varsovia plenerowo w ramach cyklu Klasycznie na trawie

Park "Królikarnia", ul. Puławska 113A, Warszawa

WSTĘP WOLNY

Piotr Czajkowski – Uwertura-fantazja „Romeo i Julia”
Antonín Dvorák – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
Feliks Mendelssohn-Bartholdy – IV Symfonia A-dur op. 90 “Włoska”

WYKONAWCY:
Marcel Markowski – wiolonczela
Sinfonia Varsovia
Renato

Rivolta – dyrygent


Orkiestra Sinfonia Varsovia w ramach cyklu "Klasycznie na trawie" zaprasza na wyjątkowy koncert plenerowy. W urokliwym otoczeniu Królikarni posłuchać będzie można nastrojowych dźwięków Uwertury-fantazji "Romeo i Julia" Piotra Czajkowskiego, inspirowanej nieśmiertelnym dramatem Williama Shakespeare’a.

Następnie w niezwykle efektownym Koncercie wiolonczelowym h-moll Antonina Dvoráka w roli solisty pojawi się Marcel Markowski, na co dzień lider sekcji wiolonczel Sinfonii Varsovii. Ten znakomity młody artysta posiada na swoim koncie szereg nagród na najbardziej prestiżowych konkursach solowych i kameralnych. Ponadto jako solista, wraz z Jakubem Haufą i Sinfonią Varsovią, dokonał pierwszego studyjnego nagrania Concerto Doppio Krzysztofa Pendereckiego w wersji na skrzypce i wiolonczelę, pod batutą kompozytora.
O samym Koncercie Johannes Brahms powiedział- „Gdybym wiedział, że wiolonczela jest zdolna do takich rzeczy, sam bym napisał ten koncert”. I być może jest coś na rzeczy, ponieważ Koncert Dvoráka w dużej mierze inspirowany jest, tak bliskim Brahmsowi, tematem niespełnionej miłości. Jeśli uważnie wsłuchamy się w drugą część koncertu usłyszymy intrygujący autocytat, temat z pieśni Lasst Mich Allein z op. 82. Była to ulubiona melodia zmarłej w trakcie powstawania utworu szwagierki kompozytora, Josefiny, względem której przez lata żywił nigdy niespełnione uczucia.

Radosnym akcentem w sam raz na zakończenie wakacji będzie ostatni punkt programu, IV Symfonia „Włoska” Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Jej żywiołowy charakter i wyraziste, taneczne rytmy pozwolą nam jeszcze na chwilę pozostać myślami na słonecznych plażach i w barwnych, tętniących życiem śródziemnomorskich mieścinach.

▼ Show More Information

ul. Puławska 113a, 02-707
Mokotów
27 August , Sunday 12:00

More Events Nearby

 11 November , Saturday
 Reduta Ordona, Warsaw
 23 November , Thursday
 Progresja, Warsaw
 10 November , Friday
 PGE Narodowy, Warsaw
 11 November , Saturday
 Rondo Dmowskiego, Warsaw
 05 November , Sunday
 Hala Koło, Warsaw
 04 November , Saturday
 Progresja, Warsaw
 11 November , Saturday
 Politechnika Warszawska,
 31 October , Tuesday
 Warsaw, Poland, Warsaw
 15 November , Wednesday
 Nowy Teatr, Warsaw
 29 October , Sunday
 Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika PAN, Warsaw
 28 October , Saturday
 Warsaw, Poland, Warsaw
 26 October , Thursday
 Explosion Club, Warsaw
 18 November , Saturday
 Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Warsaw
 26 October , Thursday
 Progresja, Warsaw
 10 November , Friday
 Pole Mokotowskie, Warsaw
 20 November , Monday
 NIEBO, Warsaw
 16 November , Thursday
 Progresja, Warsaw
 10 November , Friday
 Palladium, Warsaw
 31 October , Tuesday
 ISKRA Pole Mokotowskie, Warsaw
 21 November , Tuesday
 Torwar COS, Warsaw
 15 November , Wednesday
 Progresja, Warsaw
 26 October , Thursday
 Sketch NITE, Srodmiescie
 20 November , Monday
 Warszawa, Torwar, Warsaw
 19 November , Sunday
 Warszawa, Torwar, Warsaw
 11 November , Saturday
 Odessa Club, Warsaw
 31 October , Tuesday
 barStudio, Srodmiescie
 01 November , Wednesday
 Cmentarz Stare Powązki, Warsaw
 18 November , Saturday
 Smolna, Warsaw
 18 November , Saturday
 Agora S.A., Warszawa, Poland
 17 November , Friday
 Palladium, Warsaw
 09 November , Thursday
 Warsaw Salsa Festival, Warsaw
 04 November , Saturday
 Paradox Cafe sci-fi & fantasy asylum, Muranów
 18 November , Saturday
 Progresja, Warsaw
 29 October , Sunday
 Klub Hydrozagadka, Praga
 11 November , Saturday
 Progresja, Warsaw
 27 October , Friday
 Warsaw Moto Show, Nadarzyn