Rokopera "Lāčplēsis"

Kopš 1988. gada 23. augustā notikušās Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis"pirmizrādes, rokopera "Lāčplēsis" ir kļuvusi par mūsu nācijas Atmodas simbolu, kas ir izturējis laika pārbaudi - rokoperas fragmenti joprojām skan koncertos, bet 2013. gadā rokoperas jauniestudējumu noskatījās

vairāki desmiti tūkstošu skatītāju visā Latvijā.

Latvijas Simtgades svinību priekšvakarā - 2018. gada 9. novembrī"Arēna Rīga" pirmo un vienīgo reizi Latvijas vēsturē notiks unikāla rokoperas "Lāšplēsis" izrāde - tās iestudējums ar simfonisko orķestri diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Šis būs vēriena ziņā vēl nebijis rokoperas iestudējums, kurā īpaša loma būs arī apvienotajam Latvijas Nācijas kopkorim.

Iestudējums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija", akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Rokoperas "Lāčplēsis" iestudējums ar simfonisko orķestri ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Jauniestudējuma režisors Viktors Runtulis, videoprojekciju režisors Artis Dzērve,, producents Juris Millers. Titullomā - Daumants Kalniņš.
Izrādēs piedalās mūziķu grupa Zigmara Liepiņa vadībā (Uldis Marhilēvičs, Aivars Hermanis, Eduards Glotovs, Harijs Zariņš un Vilnis Krieviņš), Latvijas apvienotais Nācijas koris, kā arī kordebaleta grupa un simfoniskais orķestris diriģenta - Jāņa Liepiņa vadībā.

▼ Show More Information

Skanstes iela 21, 1013
Riga
08 November , Thursday 20:00

More Events Nearby

 02 February , Saturday
 Forum Cinemas LV, Riga
 17 January , Thursday
 Miega slimību centrs, Riga