Prima Evadare 2016 - Maraton Moutainbike

Prima Evadare este un concurs prietenos de ciclism cross country care îşi propune să deschidă sezonul maratoanelor MTB într-o versiune uşoară, fără diferenţe de nivel.
De câţiva ani a devenit maratonul de ciclism cu cel mai mare număr de participanţi din estul Europei.
---------------------------------------------------------------------------
Concursul

se desfăşoară între Bucureşti şi Snagov prin păduri şi drumuri de ţară pe o distanţă de aproximativ 58 de km. An de an este maratonul cu cel mai mare număr de participanţi depăşindu-şi propriul record cu fiecare nouă ediţie.
Astfel se parcurg zone rurale, păduri, pajişti, câmpuri, lacuri si locuri istorice, sosirea fiind într-un complex de agrement pe malul lacului Snagov.
---------------------------------------------------------------------------
Traseul este foarte accesibil dar vă recomandăm puţin antrenament (www.primaevadare.ro/antrenament) înainte - cel puţin 2 ieşiri mai lungi pe teren accidentat si daca se poate cateva pe sosea.

✔ www.primaevadare.ro/program
✔ www.primaevadare.ro/traseu
✔ www.primaevadare.ro/participanti

Pentru alte detalii vă rugăm vizitaţi site-ul oficial: www.primaevadare.ro şi pagina de facebook www.facebook.com/primaevadare

Concursul este organizat de NoMad Multisport: www.nomad-team.ro

Inscrierile se vor deschide pe 15 februarie.

Regulamentul concursului este disponibil la: www.primaevadare.ro/regulament/

▼ Show More Information


Bucharest
08 May , Sunday 10:00

More Events Nearby

 12 September , Wednesday
 Quantic, Bucharest
 23 August , Thursday
 Pullman Bucharest World Trade Center, Bucharest
 02 September , Sunday
 Magic Place Events GRANT, Bucharest
 03 September , Monday
 Quantic, Bucharest
 06 September , Thursday
 HC RO, Bucharest
 15 September , Saturday
 Liceul "Mircea Eliade", Bucuresti, sector 6, Bucharest
 12 September , Wednesday
 Bucharest, Romania, Bucharest
 01 September , Saturday
 Cistour Agency, Bucharest
 31 August , Friday
 Bucharest, Romania, Bucharest
 20 August , Monday
 BIMSW-Bucharest International Medical Simulation Weeks, Bucharest
 08 September , Saturday
 Cistour Agency, Bucharest
 01 September , Saturday
 Cistour Agency, Bucharest
 24 August , Friday
 Excursii de Vis Eli & Cris, Bucharest
 22 August , Wednesday
 Cistour Agency, Bucharest
 04 September , Tuesday
 Mojo, Bucharest
 29 August , Wednesday
 Academia Ecvestra, Mogosoaia
 01 September , Saturday
 Cistour Agency, Bucharest
 14 September , Friday
 Bucharest, Romania, Bucharest
 07 September , Friday
 Cistour Agency, Bucharest
 24 August , Friday
 Cistour Agency, Bucharest
 31 August , Friday
 Cistour Agency, Bucharest
 14 September , Friday
 Cistour Agency, Bucharest
 29 August , Wednesday
 Victoria Travels - Drumetii Montane, Bucharest
 07 September , Friday
 Excursii de Vis Eli & Cris, Bucharest
 23 August , Thursday
 All-In Poker Club Romania, Bucharest
 16 September , Sunday
 Oxigen, Bucharest
 15 September , Saturday
 Bucuresti, Herastrau
 24 August , Friday
 Corporate Games Bucharest, Bucharest
 13 September , Thursday
 Bucharest, Romania, Bucharest
 02 September , Sunday
 Bucharest, Romania, Bucharest
 01 September , Saturday
 Pelerini, Bucharest
 06 September , Thursday
 All-In Poker Club Romania, Bucharest
 27 August , Monday
 Constanta, Bucharest