Prawda: Ina West, Lasy, Manoid

„Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna.”
- Cyprian Kamil Norwid

PRAWDA to cykl, który chce przykuć Twoją uwagę do elektroniki, która poza porwaniem do tańca dostarczy również emocji: zarówno przyjemnych, ale też trudnych. Muzyka na żywo, którą dopełnią sety djskie oraz różnego rodzaju performance

– oto narzędzia przekazywania prawdy. Bądź bliżej.

Tej nocy PRAWDĘ niosą:

INA WEST
LASY
MANOID

◈ ◈ ◈ ◈
INA WEST:
Producentka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertową energią Die Antwoord. Tworzy transową, nowofalową elektronikę z elementami folku i jazzu.

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR)).

W wydaniu na żywo serwuje mariaż klasycznego instrumentarium (perkusja, skrzypce, syntezatory, gitara basowa, ukulele), tanecznego bitu i surowych, wokalnych harmonii. Akt jaskrawy i opalizujący. Uniesienie ponad decorum i ostrożność.

Na scenie podczas koncertu towarzyszyć jej będą:
Magdalena Laskowska (skrzypce, syntezatory, ukulele, wokal) - główne skrzypce grające m.in. z Ralphem Kamińskm i The Dumplings Orkiestra, Jakob Kiersch - (perkusja, syntezatory, wokal) znany z projektów: Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell oraz Dariusz Skarżyński - wizualizacje na żywo.

◈ ◈ ◈
LASY:
Projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek ( Maciej Wojcieszkiewicz ) laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album Reni Jusis „BANG!”. W swojej karierze supportował m.in. Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach jak Open’er czy Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 ( Jacek Prosciński ), muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis.

Projekt LASY to próba znalezienia mostu łączącego tworzenie muzyki z doswiadczaniem natury. Nazwa LASY nie jest przypadkowa, ujawnia ona autentyczną miłosć artystów do lasów. Jak również okazja do stworzenia muzyki nowoczesnej a zarazem osobistej i emocjonalnej.

◈ ◈ ◈ ◈
MANOID:
Kurator wydarzenia. Producent, kompozytor i sound designer, poruszający się w stylistyce IDM, techno i elektronice. Obecnie związany z niemiecką wytwórnią hafendisko w której niebawem wyda swój debiutancki album pt. TRUTH.

Zagrał kilkadziesiąt koncertów live w Polsce w klubach (m.in. Smolna, Sfinks700, Luzztro, Basen) oraz na festiwalach m.in Audioriver, Soundrive, Spring Break oraz za granicą m.in. na Islandii, Słowacji, Litwie, w Holandii i Korei Południowej. W tym roku zobaczymy go m.in na głównej scenie Instytut Festiwal.

W swoich produkcjach poza instrumentarium elektronicznym sięga po nagarnia terenowe, instrumenty akustyczne oraz głos klasyczny. MANOID igra ze słuchaczem wplatając w techniczny rytm melodyjne motywy, które emocjonalnie angażują odbiorcę. Struktury muzyczne to precyzyjne mozaiki punktowych perkusji osadzone w przestrzennych harmoniach.

Współpracował z takimi artystami jak m.in Kasper Bjorke, Pola Rise, Sid Le Rock, Pysh, Black Light Smoke.

▼ Show More Information

Jasna 1, 00-013
Warsaw
24 February , Saturday 23:00

More Events Nearby

 31 January , Thursday
 Warsaw, Poland, Warsaw
 01 February , Friday
 Warszawa Centrum, Warsaw
 16 February , Saturday
 Warsaw, Poland, Warsaw
 01 February , Friday
 Kobyłka, Poland, Kobyłka
 30 January , Wednesday
 Warszawa, Mokotów
 08 February , Friday
 klub Stodoła, Warsaw
 26 January , Saturday
 Białołeka, Poland, Białołeka
 31 January , Thursday
 Burki i Kocurki - Wolontariat na Rzecz Skrzywdzonych i Porzuconych Zwierząt, Mokotów
 26 January , Saturday
 Piaseczno, Poland, Piaseczno
 08 February , Friday
 klub Stodoła, Warsaw
 25 January , Friday
 Jabłonna Palace,