Ponad 20 mikropsów w skandalicznych warunkach - Toruń i okolice

Zostałam poproszona o pomoc w interwencji w sprawie conajmniej kilkunastu psów żyjących w skandalicznych warunkach na nieogrodzonej posesji tuż przy drodze szybkiego ruchu. Nie wiadomo od jak dawna żyją tam psy w ruinie domu wraz ze schorowanym, starszym właścicielem, który nadużywa alkoholu. Psy biegają

samopas po okolicy, wyjadają resztki, mnożą się między sobą oraz giną po kołami aut .. Miejsce interwencji jest oddalone od Torunia o kilkadziesiąt kilometrów więc mogłam się tam udać dopiero w sobotę - zastałam kilkanaście wygłodniałych psów. Zwierzaki są wylęknione - kontakt z człowiekiem budzi w nich lęk, jeszcze chwila i zdziczeją - długo zajęło nam odłapanie 3 z nich - zabrałyśmy dwie suczki bo tylko taką ilość mogłyśmy zmieścić do auta - to dla nas najważniejsze aby nie mnożyły się dalej .. Priorytetem jednak było dla nas odłowienie psiaka z uszkodzonym tyłem ciała. Należy psy wykastrować i posterylizować suki bo kilka z nich biega z cieczką więc lada chwila będą kolejne .. Kobieta wyraziła chęć pomocy - sama pomagała odłowić psy. Wyraziła też zgode na zabranie części z nich i znalezienie dobrych domów. Do środka jednak nie wchodziłyśmy i nie miałyśmy kontaktu z właścicielem - zwyczajnie nie było na to czasu. Niestety z przeprowadzonego wcześniej wywiadu właściciel jest ponoć niekontaktowym człowiekiem i raczej nieugodowym. Będziemy starały się to ustalić - póki co chcemy działać. Dziewczyny pomogły mi przewieźć całą trójkę do lecznicy, gdzie oceniony został ich wiek, psiaki zostały też wykąpane. Samiec z przetrąconym tyłem miał zrobiony rentgen i został zbadany przez lekarzy. Uszkodzenia kośćca w przedniej części ciała to wynik krzywicy, uszkodzenie tyłu to wynik urazu. Chciałabym zwrócić się z prośbą o pomoc - do Fundacji, która byłaby w stanie nam na miejscu pomóc.

Sterylizacje dwóch suk, które udało nam się odłowić oraz rentgen samca pokryjemy z własnych środków, ale każda z nas albo pracuje za najniższą krajową albo też nie pracuje wcale. Mamy także własne zwierzęta, które musimy utrzymać z własnych środków więc nie damy rady bez pomocy. Odłowiłyśmy około rocznego samca, jedną suczkę około 7 letnią, oraz drugą sunie 2letnią. Obecnie psiaki przebywają w bardzo awaryjnym tymczasowym miejscu. Są dokarmiane, mają dach nad głową, ciepło i kontakt z człowiekiem. W najbliższych dniach obie suczki zostaną wysterylizowane. Na miejscu została reszta psiaków, w tym jedna młoda sunia, która ma cieczkę - niestety nie udało się żadną siłą jej odłowić mimo kilkugodzinnych prób. To co jesteśmy w stanie zrobić to co jakiś czas odławiać psiaki i sterylizować, lecz potrzebujemy wsparcia finansowego, oraz miejsc dla tych psów.
POMÓŻCIE.
PROSIMY ..

▼ Show More Information


Thorn
20 January , Wednesday 17:00

More Events Nearby

 02 November , Friday
 Arena Toruń, Torun
 18 October , Thursday
 Torun Mokre, Poland, Torun Mokre
 27 October , Saturday
 Arena Toruń, Torun
 07 November , Wednesday
 Arena Toruń, Torun
 11 November , Sunday
 Torun Mokre, Poland, Torun Mokre
 04 November , Sunday
 Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Torun
 18 October , Thursday
 Wydział Nauk Historycznych UMK, Torun
 27 October , Saturday
 Motoarena Toruń, Torun