Ponad 20 mikropsów w skandalicznych warunkach - Toruń i okolice

Zostałam poproszona o pomoc w interwencji w sprawie conajmniej kilkunastu psów żyjących w skandalicznych warunkach na nieogrodzonej posesji tuż przy drodze szybkiego ruchu. Nie wiadomo od jak dawna żyją tam psy w ruinie domu wraz ze schorowanym, starszym właścicielem, który nadużywa alkoholu. Psy biegają

samopas po okolicy, wyjadają resztki, mnożą się między sobą oraz giną po kołami aut .. Miejsce interwencji jest oddalone od Torunia o kilkadziesiąt kilometrów więc mogłam się tam udać dopiero w sobotę - zastałam kilkanaście wygłodniałych psów. Zwierzaki są wylęknione - kontakt z człowiekiem budzi w nich lęk, jeszcze chwila i zdziczeją - długo zajęło nam odłapanie 3 z nich - zabrałyśmy dwie suczki bo tylko taką ilość mogłyśmy zmieścić do auta - to dla nas najważniejsze aby nie mnożyły się dalej .. Priorytetem jednak było dla nas odłowienie psiaka z uszkodzonym tyłem ciała. Należy psy wykastrować i posterylizować suki bo kilka z nich biega z cieczką więc lada chwila będą kolejne .. Kobieta wyraziła chęć pomocy - sama pomagała odłowić psy. Wyraziła też zgode na zabranie części z nich i znalezienie dobrych domów. Do środka jednak nie wchodziłyśmy i nie miałyśmy kontaktu z właścicielem - zwyczajnie nie było na to czasu. Niestety z przeprowadzonego wcześniej wywiadu właściciel jest ponoć niekontaktowym człowiekiem i raczej nieugodowym. Będziemy starały się to ustalić - póki co chcemy działać. Dziewczyny pomogły mi przewieźć całą trójkę do lecznicy, gdzie oceniony został ich wiek, psiaki zostały też wykąpane. Samiec z przetrąconym tyłem miał zrobiony rentgen i został zbadany przez lekarzy. Uszkodzenia kośćca w przedniej części ciała to wynik krzywicy, uszkodzenie tyłu to wynik urazu. Chciałabym zwrócić się z prośbą o pomoc - do Fundacji, która byłaby w stanie nam na miejscu pomóc.

Sterylizacje dwóch suk, które udało nam się odłowić oraz rentgen samca pokryjemy z własnych środków, ale każda z nas albo pracuje za najniższą krajową albo też nie pracuje wcale. Mamy także własne zwierzęta, które musimy utrzymać z własnych środków więc nie damy rady bez pomocy. Odłowiłyśmy około rocznego samca, jedną suczkę około 7 letnią, oraz drugą sunie 2letnią. Obecnie psiaki przebywają w bardzo awaryjnym tymczasowym miejscu. Są dokarmiane, mają dach nad głową, ciepło i kontakt z człowiekiem. W najbliższych dniach obie suczki zostaną wysterylizowane. Na miejscu została reszta psiaków, w tym jedna młoda sunia, która ma cieczkę - niestety nie udało się żadną siłą jej odłowić mimo kilkugodzinnych prób. To co jesteśmy w stanie zrobić to co jakiś czas odławiać psiaki i sterylizować, lecz potrzebujemy wsparcia finansowego, oraz miejsc dla tych psów.
POMÓŻCIE.
PROSIMY ..

▼ Show More Information


Thorn
20 January , Wednesday 17:00

More Events Nearby

 01 April , Sunday
 Radio Maryja, Torun
 01 April , Sunday
 Bulwar Filadelfijski, Torun
 01 April , Sunday
 Toruń Główny, Torun
 01 April , Sunday
 Radio Maryja, Torun
 24 March , Saturday
 Motoarena Toruń, Torun
 20 April , Friday
 Mój Toruń, Torun
 01 April , Sunday
 Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Torun
 13 April , Friday
 NRD Klub, Torun
 19 April , Thursday
 Aula UMK, Torun
 10 April , Tuesday
 Arena Toruń, Torun
 08 April , Sunday
 Arena Toruń, Torun
 23 March , Friday
 NRD Klub, Torun
 24 March , Saturday
 Klub Sportowy Toruń, Torun
 05 April , Thursday
 Lizard King Toruń, Torun
 24 March , Saturday
 Pilon, Torun
 05 April , Thursday
 NRD Klub, Torun
 02 April , Monday
 Szwejk, Torun
 26 March , Monday
 Kino Studenckie "Niebieski Kocyk", Torun
 14 April , Saturday
 OD NOWA, Torun
 11 April , Wednesday
 Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Torun
 24 March , Saturday
 MotoArena Toruń, Torun
 07 April , Saturday
 Dwa Światy, Torun
 25 March , Sunday
 Dwa Światy, Torun
 11 April , Wednesday
 Wydział Prawa i Administracji UMK, Torun
 24 March , Saturday
 Książnica Kopernikańska w Toruniu, Torun
 24 March , Saturday
 Intruz Ink, Torun
 17 April , Tuesday
 Radio Maryja, Torun
 19 April , Thursday
 Powsinoga, Torun
 06 April , Friday
 Koło Naukowe Marketingu Prawniczego UMK, Torun
 19 April , Thursday
 Collegium Humanisticum, Torun
 27 March , Tuesday
 Galeria Sztuki Wozownia, Torun
 22 March , Thursday
 Lizard King Toruń, Torun
 07 April , Saturday
 CrossFit Polna, Torun
 07 April , Saturday
 Arena Toruń, Torun