Pazar günü Melen Çayında Raftingteyiz

Ülkemizin her tarafı zengin akarsuları ile rafting sporu açısından son derece elverişlidir. Özellikle bahar aylarında dağlardaki karların erimesi ile birlikte akarsuların debisi (akış hızı) artar ve rafting sporu açısından ideal bir ortam sağlar. Herkes rafting yapabilir mi diye sorabilirsiniz, rafting

sporu, spor yapmak için bir engeli bulunmayan sağlıklı herkes tarafından yapılabilir. Yüzme bilme zorunluluğu yoktur fakat rafting sporuna başlamadan önce tur rehberine bu durumu bildirmenizde fayda vardır.Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzun ardından Start alacağımız Dokuzdeğirmen köyüne geliyoruz. Dinlenme ve sıcak içecekler ikramından sonra deneyimli ve uzman rehberlerden rafting ve uygulamalar konusunda brifing alıyoruz.Size verilen özel kıyafetleri giydikten sonra. Zorluk derecesi 2+ile 3+ arası olan ve 6 veya 8 kişilik botlarla kendimizi Melen çayının serin ve çoşkulu sularına kendimizi bırakıyoruz. Yaklaşık 2 saat civarında süren maceramızın ardından üstümüzü değişerek bizi bekleyen lezzetli menü ile karnımızı doyuruyoruz.(Zamanımız uygun olursa Rafting sonrası yada öncesi isteyenlerle 2 saat sürecek Harmankaya şelalesi gezisine gidiyoruz).Çayımızı içip dinlendikten sonra Ankaraya doğru yola çıkıyoruz.
PROGRAM:
Ankara çıkışlı Düzce Melen Çayı Rafting için; sabah saat 06:30 da Sezenler cd Atatürk lisesi önünden hareket edeceğiz. Yaklaşık saat 11:00 civarlarında Melen çayı kenarında sona eriyor. Sabah kahvaltımızı ırmak kenarında köt kahvaltısı olarak alıyoruz ve dinlendikten sonra Rehberlerin rafting hakkında bilgi vermelerinden sonra 8 şer kişilik gruplar halinde tahmini bir buçuk saat süren 12 km lik bir parkurda rafting yapılacak. Sular soğuk olmaz mı demeyin Sizi soğuktan ve ıslanmaktan koruyacak neopren elbiseler her katılımcı için mevcut. Rafting yorgunluğunun adından yemek ve dinlenme ardından zamanımız olursa Harmankaya şelalesi yürüyüşü isteğinizle gerçekleşiyor 2 saatlik yürüyüşün ardından Ankaraya doğru geri dönüş yolculuğu başlayacaktır.
Aktiviteye gelirken yanınızda getirmeniz gereken malzemeler; Havlu, yedek çamaşır, mayo şort, yedek ayakkabı veya sandalet getirmenizde yarar var.
SİZİ NERDEN ALALIM:
06:30 Sezenler cd Atatürk lisesi önü
06:40 Armada AVM önü
06:50 Çiftlik kavşağı
07:00 Eryaman kavşağı
ÜCRET: 215 TL
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
Ulaşım
Sabah Köy kahvaltısı tesiste
Öğle yemeği (yanında alınan meşrubat ücrete dahildir.)
Rehberlik hizmetleri
Rafting malzemeleri
Sigorta
Fotoğraf Çekimleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Şahsi Harcamalar

▼ Show More Information

Dokuzdeğirmen Köyü
08 April , Sunday 06:30

More Events Nearby