Niğde Aladağlar Yedigöller-Hacer Boğazı Geçişi

“ Doğayı ve yürümeyi seviyor olmalısınız. Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyor musunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları, Toros dağlarının arka uzantısı olan Niğde Aladağlar’ın en kolay zirvelerinden olan Emler Zirvesine ve bununla birlikte bir günde 5 zirve çıkışı yapmak isterseniz

bu etkinlik tam size göre. Ana kamp yükü ve kişisel eşyaların katırlarla taşınacağı bu etkinlikte Emler Zirve çıkışı sonrası 3100 Metre yükseklikteki Yedigöller platosunda ışık kirliliğinin olmadığı bir ortamda kamp kurup Aladağlar da olmanın keyfini çıkaracağız. Bir günde 5 zirve yaparak Aladağlar’ın hemen hemen önemli bütün zirvelerini yakından görme olanağı bulabileceğiz. Bir günümüzü göllere ayırıp şehirden uzak olmanın keyfini çıkaracağız. Hacer Boğazından geçip ülkemizin ene büyük ve dünya sıralamasında önemli bir konuma sahip Kapuzbaşı Şelalelerini görüp gezimizi tamamlayacağız. Sözün kısası, yükseklere çıkıp yürüyüş yapmak ve Aladağlar’ın önemli zirvelerine çıkarak doğada ve dağlarda olmayı istiyorsanız sizi bu etkinliğimize bekliyoruz. Davetlisiniz.”

PROGRAMIMIZ
03 Temmuz 2018 Salı, saat: 23.00’da İzmir/Kumrular Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

1.GÜN(04 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA): ANKARA-NİĞDE-SOKULLUPINAR-YEDİGÖLLER
Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray-Bor-Niğde üzerinden yolumuza devam edip 60 Km yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük-Büyükdemirkazık zirvelerine “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Demirkazık Köyü’ndeki Dağ evinde traktöre eşyalarımızı yükledikten sonra Tangır tungur yollardan geçerek kısa süreli yolculuk sonrası Sokullupınar Kampalanı’nın son noktasına gidiyoruz. Buradaki kıl çadırımızda güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Gelincikkayalar üzerinden toplamda 13 Km uzunluğundaki yürüyüşümüze başlayarak Karayalak Vadisine giriyoruz. Kapıdan geçerek yavaş adımlarla yükselmeye başlayıp önümüzdeki zor etapları geçerek Çelikbuyduran/Büzzükbuydruan Kampyeri’ne geliyoruz. Kumanya olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra sularımızı buzlu su ile tazeleyip Yedigöllerboynu’na geliyoruz. 45 dakikalık bir tırmanışla Aladağlar’ın en kolay çıkılabilen zirveleri arasına yer alan 3723 Metrelik Emler/Engintepe Zirvesine çıkıyoruz. Fotoğraf çekimleri, zirve defterine duygu ve düşüncelerin yazılması sonrası serbest inişe geçip bir saat süreli yürüyüş sonrası Yedigöller Kamp alanına gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası çadırların kurulmasına yardım ediyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi hazırlayıp afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası milyonlarca yıldızın altında dağ sohbetleri yaparak doğada olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi 3100 Metrede Yedigöller’de geçiriyoruz.

2.GÜN(05 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE): YEDİGÖLLER-KAFKA TRAVERSİ-YEDİGÖLLER
Sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanyalarımızı alarak gün boyu sürecek Kafka Traversi etkinliğimize başlıyoruz. Güney yönünde dik eğimli bir sırtı kullanarak Kızılyar-Üçköşesivri’sinin bulunduğu sırt hattına çıkıyoruz. Aladağların muhteşem zirveleri ve vadi sistemlerini seyrederek saat yönünde ilerleyerek Hacettepe Dağcılık Kulübü tarafından adlandırılan H2/H3/H4 zirvelerine çıktıktan sonra batı yönünde sırt hattında yürümeye devam ediyoruz. Demirkazık çıkışı sırasında kaybettiğimiz Odtü’lü dağcılar için adlandırılan 3630 Metre yüksekliğindeki Okşartepe ve 3700 Metre yüksekliğindeki Sünertepe zirvelerine çıkış sonrası son olarak 3700 Metre yüksekliğindeki DKSK Tepe’ye çıkıyoruz. Fotoğraf çekimleri sonrası inişe geçip Katırkırı üzerinden sonra yürümeye devam ederek Yedigöller Çanağına iniyoruz. Kamp yerimize gelip odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası gökyüzünü seyrederek dağ ve zirve sohbetleri yapıyoruz. Geceyi Yedigöller’de geçiriyoruz.

3.GÜN(06 TEMMUZ 2018 CUMA): YEDİGÖLLER-HASTAHOCANIN YAYLASI-YEDİGÖLLER
Sabah geç kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanyalarımızı alarak gün boyu sürecek Hastahocanın Yaylası-Büyükgöl etkinliğimize başlıyoruz. Kuzey yönünde Yedigöller Çanağı içinde yürüyerek Hastahocanın Yaylasına gidiyoruz. Burada bulunan irili ufaklı gölleri görüp fotoğraf çekiyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Keçiyarığı Vadisi’ne girip Hacer Ormanları’nı seyredip fotoğraf çektikten geriye dönüyoruz. 3510 Metre yüksekliğindeki Direktaş Zirvesinin dibinden geçerek Büyükgöl’e geliyoruz. İsteğe bağlı olarak suya girdikten sonra kampımıza dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Son gecemizi kamp ateşimizin etrafında milyonlarca yıldızın altında sohbet edip şarkılar söyleyerek, doğada ve dağlarda olmanın keyfiyle Yedigöller’de geçiriyoruz.

4.GÜN(07 TEMMUZ 2018 CUMARTESİ): YEDİGÖLLER-HACER-BÜYÜKÇAKIR KÖYÜ
Sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kampımızı toplayıp katırlara yüklüyoruz. Yedigöller’e veda edip Hacer Ormanları yönünde yürümeye başlıyoruz. Dikkatli bir şekilde inişe geçip Orman Zonu’nda bekleyen traktör Römork’una biniyoruz. Aladağlar’da sınırlı ormana sahip Hacer Ormanları’ndan geçerek Soğukpınar Kamp yerine gidiyoruz. Burada bir süre dinlenip mis gibi soğuk su yanında kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası hareket edip toplamda 2 saat süreli traktör yolculuğu sonrası Ulupınar üzerinden yolumuza devam edip Kapuzbaşı Şelaleleri’ne gidiyoruz. Şelale seyri ve fotoğraf çekimleri sonrası yürüyerek Büyükçakır Köyü’ndeki tesislerimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi çağıl çağıl çağlayan suların yanında afiyetle yiyoruz. Geceyi Büyükçakır Köyü’nde geçiriyoruz.

5.GÜN(08 TEMMUZ 2018 PAZAR): YEDİGÖLLER-HACER-BÜYÜKÇAKIR KÖYÜ
Sabah erken kalkıp isteğe bağlı olarak günübirlikçilerin gelmediği zaman diliminde Takım Şelaleleri’ne gidiyoruz. Fotoğraf çekimleri ve gezinti sonrası tesislere gelip güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı aracımıza yükledikten sonra Güney Şelalesi’ne gidiyoruz. Gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası Ankara’ya hareket ediyoruz. Zamantı Irmağı üzerindeki Göksu Yeraltı deresini görüp, kaynağına kadar yürüyüp fotoğraf çekiyoruz. Yolumuza devam edip Ovaçiftliği Köyündeki Sultan Pansiyon’a gidip isteğe bağlı öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Sultan sazlığı Kuş Müzesi’ni geziyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Ürgüp’e gidiyoruz. Kısa süreli alış veriş molası sonrası Turasan Şarap Tesisleri’ne gidip tadım şarap tadımı sonrası isteğe bağlı olarak şarap alış verişi yapıyoruz. Ürgüp çıkışındaki Üçgüzeller Peribacası’nda gezi ve grup anısı fotoğraf çektikten sonra hareket edip Nevşehir üzerinden yolumuza devam edip saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ
03 Temmuz 2018 Salı, İzmir/Kumrular Caddesi Köşesi, Saat: 23.00

ÜCRET: 565 TL peşin veya 595.00 TL 5 taksitle.

SİZİ NEREDEN ALALIM
Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 23:00
Milli Kütüphane 23:05
Armada 23:10
Ufuk Üniversitesi Önü 23:15
Konya Yolu Dikmen Kavşağı 23:20
Oran/İncek Kavşağı 23:25


NELER DAHİL
- Özel araçla ulaşım
- Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları
- 5 Kahvaltı
- 3 Gece Yedigöller Kamp yerinde Konaklama
- 1 gece Büyükçakır Köyündeki Tesislerde konaklama
- 4 Kumanya öğle yemeği
- 4 Akşam Yemeği
- Tüm çevre gezileri ve zirve çıkışları
- TURSAB Seyahat Sigortası
- Millipark Giriş Ücretleri
- Kişisel ve ana kamp malzemesinin traktör ve katırlarla taşınması
- Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati
- Rehberlik Hizmetleri


NELER HARİÇ
- Dönüş günü öğle ve akşam yemekleri
- Kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN
Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, sırt çantası, şapka/bandana vs, bere, yağmurluk, yedek ayakkabı, yedek giysi, uyku tulumu, mat, çadır, kask, mayo, suya girme ayakkabısı, hafif ince havlu, güneş gözlüğü ve kremi, polar veya kazak, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, su kabı, kişisel malzemeler ve ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

NOTLAR:
1-Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
2-Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültürel ve arkeolojik değerlerimiz ile
bitki örtüsünü ve yabanıl yaşamı korumaya her zaman özen gösteriyoruz.
3-Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
4-Kask acentemizden kiralanabilecek olup etkinlik boyunca kiralama ücreti 40.00 TL olacaktır.
5-Konaklamalar Yedigöller Kamp yerinde 3 gece çadırda, Büyükçakır Köyü’ndeki tesislerde 1 gece
olarak gerçekleştirilecektir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Bu etkinlik boyunca toplamda 45 Km yükseklerde yürüyüş yapılacağı düşünülmelidir. Bu nedenle bu etkinliği yapabilecek ve etapları yürüyebilecek kondisyona sahip, deneyimli ve donanımlı kişilerin bu etkinliğe katılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra; akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile solunum sistemlerinde sağlık sorunları olan kişilerin bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır.
“ H A Y A T H E D E F İ N İ V E R O T A S I N I B İ Z L E R İ N
B E L İ R L E D İ Ğ İ B İ R Y O L C U L U K T U R.”

▼ Show More Information

Yüksel Cad.8/17 Kızılay, 06000
Ankara
03 July , Tuesday 23:00

More Events Nearby

 27 September , Thursday
 Congresium Ankara, Çankaya
 27 September , Thursday
 Congresium Ankara, Çankaya
 04 October , Thursday
 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - BTK, Ankara
 25 October , Thursday
 Alternatif Trekking, Ankara
 17 October , Wednesday
 Alternatif Trekking, Ankara
 16 October , Tuesday
 TC MEB Ozel Leyla Inanir Ankara Guz Uzm ve Meslek Edindirme Kursu, Ankara
 25 October , Thursday
 Kafka Tur, Ankara
 27 September , Thursday
 Kafka Tur, Ankara
 12 October , Friday
 Ankara Bogaziçi, Mamak
 17 October , Wednesday
 Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - BTK, Ankara
 03 October , Wednesday
 Alternatif Trekking, Ankara
 27 September , Thursday
 Alternatif Trekking, Ankara
 05 October , Friday
 Alternatif Trekking, Ankara
 03 October , Wednesday
 Kafka Tur, Ankara
 05 October , Friday
 Kafka Tur, Ankara
 17 October , Wednesday
 Başkent Psikoloji Atölyesi, Ankara