Modou Touré Aron Blum Project

Muzyczny sojusz Arona Bluma i senegalskiego wokalisty Modou Touré . To eksperci od "przerastania" najśmielszych oczekiwań...

Aron Blum, gitarzysta basowy, w muzycznym działaniu z Modou Touré – wokalistą, bębniarzem i gitarzystą senegalskiego pochodzenia. Touré jest twórcą (wraz z bluesmanem Goosem)

albumu „The West African Project”, który został bardzo dobrze przyjęty w Europie i Stanach Zjednoczonych. Blum to z kolei jazzman rozkochany w improwizacjach, które pozwalają mu przekraczać dyktat muzycznych gatunków. Szykuje się wyjątkowe wydarzenie. Tym bardziej, że to nie pierwsze spotkanie artystów.

Aron Blum przez kilka lat prowadził na olsztyńskim Starym Mieście pub „Alchemia”, w którym organizował jazzowe koncerty. Jako muzyk zaangażowany był w wiele projektów. Pisał muzykę do spektakli Teatru im. Stefana Jaracza, m.in. „Czas nagli” czy „Dzieci Hioba. Pieśni Ghetta”. Współpracował ze znanymi muzykami – od Krzysztofa „Doc” Raczkowskiego, perkusisty legendarnego Vadera, po Krzysztofa Ścierańskiego.

Modou Touré to solista, bębniarz i gitarzysta senegalskiego pochodzenia. Syn Ousame Touré, założyciela legendarnej grupy Touré Kunda, pierwszej grupy afrykańskiej, która w latach 80. osiągnęła światowy rozgłos. Modou swoją karierę rozpoczął w Dakarze, od 2011 roku tworzy i gra w Wielkiej Brytanii. W 2012 roku spotkał się z angielskim bluesmanem Ramonem Goosem – tak narodził się wspólny projekt, a wraz z nim mnóstwo koncertów w klubach i na festiwalach. Ukoronowaniem współpracy jest album „The West African Project”, który odniósł duży sukces w Europie i za Oceanem.

20 stycznia, godz.: 19.00
Sala pod Amfiteatrem

Bilety: 15 zł
Informacja Kulturalna, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn-pt, 11.00-17.00)
Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25 (wt-ndz, 11.00-17.00)
bilety.mok.olsztyn.pl

▼ Show More Information

, 10-074
Olsztyn
20 January , Saturday 19:00

More Events Nearby

 07 September , Friday
 Plaża Miejska Olsztyn, Olsztyn
 07 September , Friday
 Plaża Miejska Olsztyn, Olsztyn
 20 August , Monday
 Hotel Azzun Orient Spa & Wellness, Barczewo
 24 August , Friday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 24 August , Friday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 24 August , Friday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 24 August , Friday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 27 August , Monday
 Akademia Nauki Olsztyn szybkie czytanie techniki pamięci i robotyka Lego, Olsztyn
 26 August , Sunday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 24 August , Friday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 08 September , Saturday
 Aquadiver.pl, Olsztyn
 02 September , Sunday
 SKYSAIL, Olsztyn