MILOVANÉ THAJSKO Bangkok - Koh Yao Yai - Phuket - Similany

Strávte Veľkú noc netradične a vyberte sa spolu s nami na dobrodružstvo spojené s poznávaním nad vodou aj pod vodu v Thajsku. Navštívime Bangkok, zapotápame si na ostrove Koh Yao Yai a pozrieme si to naj na Phukete.

Ak chceš ísť prihlás sa nám na e-mail info@academiaaquatica.sk alebo sa zastav osobne

u nás, budeme sa tešiť!

Thajsko sa za posledné desaťročia dostalo do popredia a už je skôr výnimkou cestovateľ, ktorý túto krajinu nenavštívil. Útek od civilizovaného sveta do sveta ľudí, ktorí žijú jednoduchým životom a nezáleží aké bohatstvo nosíte v peňaženke, ale v srdci. Krajina o rozlohe 500 tisíc km susedí s Kambodžou, Laosom, Malajziou a Mjanmarskom (bývalou Barmou). Thajsko ako jediná krajina v oblasti nebola nikdy kolonizovaná. Na čele štátu stojí kráľ, ktorého večne usmievaní obyvatelia uctievajú tak, ako uctievajú budhizmus.

Bangkok
Hlavné mesto Thajska je prezývané aj mesto anjelov. Bangkok bol založený oficiálne v roku 1782, a dnes má až 7 miliónov obyvateľov. Obrovská metropola má čo ponúknuť vášnivým cestovateľom: pamiatky, múzeá, chrámy, parky, trhy, … Za návšetvu určite stoja najznámejšie paláce, kráľovský palác Wat Phra Keo, Wat Pho - najstarší a najväčší palác v Bangkoku, Wat Arun - chrám úsvitu, palác Vimanmek ale určite aj plávajúce trhy v švrti Taling Chan. Najvyššia budova v Thajsku, mrakodrap Baiyoke Sky Tower má 309 metrov a výhľad z jeho vrchola určite stojí za to. Thajská kuchyňa je jednou z najobľúbenejších na svete, nemal by sa jej vyhnúť žiadny návštevník Thajska. Exotické dobroty na vás čakajú čerstvé a voňavé na bangkockom trhu.

Koh Yao Yai
Koh Yao Yai je nádherný, rozľahlý a turistami zatiaľ neobjavený ostrov, vzdialený len pol hodiny plavby od Phuketu. Dlhé pláže bez ľudí, zátoky, ryžové polia, údolia plné paliem, mangrovníkové pralesy popreplietané kanálmi. Jednoducho dokonalý kľud. Koh Yao Yai je jedným posledných autentických ostrovov, nečakajú vás tu predplnené pláže, ani hlučné diskotéky, tie si užijete na Phukete.

Phuket
Najznámešie a najvyhľadávanejšie miesto v Thajsku, nie nadarmo ho prezývajú aj “perla juhu”. Phuket tvorí scenéria hôr, dažďovéo pralesa, vodopádov a nádherných pláži pokrytých bielym pieskom. Od očarujúcich palmových zálivov až po vysoké kamenné pobrežia uchváti takmer každého. Najznámejšie ostrovy Phi Phi patria medzi prírodné raje a dostať sa dá na ne loďou. Nakupovanie a bohatý nočný život si užijeme na záver zájazdu.

Ubytovanie Resort Elixir
Luxusný rezort (44 bungalovov) sa nachádza v tropickej záhrade priamo na tichej pláži Ao Bo Le. Piesočnatá pláž je orientovaná na západ. Rezort je veľmi obľúbený medzi rodinami s deťmi a ľuďmi, ktorí hľadajú oddych, ticho a únik od každodenných starostí.
Potápanie

Potápačská základňa je umiestnená priamo v južnej časti ostrova Yao Yai, ktorý leží v zálivu, ktorý pozostáva z ostrova Phuket a pobrežia Krabi. Svetovo známe potápačské lokality, ako je Shark Point, Anemone reef, King Cruiser Wreck a Phi Phi máme doslova za rohom.

Program zájazdu 24.3. - 5.4.2016
1. deň Odlet Viedeň
2. deň Prílet Bangkok – ubytovanie
3. deň Prehliadka Bangoku, nocľah
4. deň Prelet na Phuket, transfér na Koh Yao Yai
5. deň Potápanie z Koh Yao Yai
6. deň Potápanie z Koh Yao Yai
7. deň Potápanie z Koh Yao Yai
8. deň Potápanie z Koh Yao Yai (alebo alternatívny program), transfer na Phuket
9. deň Prehliadka Phuketu,
10. deň Phuket, voľný program
11. deň Odlet Bangkok, odlet domov

*Program zájazdu 24.3. - 8.4.2016
1. deň Odlet Viedeň
2. deň Prílet Bangkok – ubytovanie
3. deň Prehliadka Bangoku, nocľah
4. deň Prelet na Phuket, transfér na Koh Yao Yai
5. deň Potápanie z Koh Yao Yai
6. deň Potápanie z Koh Yao Yai
7. deň Potápanie z Koh Yao Yai
8. deň Potápanie z Koh Yao Yai (alebo alternatívny program), transfer na Phuket
9. deň Prehliadka Phuketu, nocľah
10. deň ochod na Potápanie na Similany
11. deň Potápanie safari Similany
12. deň Potápanie safari Similany
13. deň Potápanie safari Similany
14. deň príchod na Phuket, nocľah
15. deň Prelet do Bangkoku, odlet do Viedne

Upozornenie: dátumy ešte môžu byť upravené podľa termínov a dostupnosti letov, cena sa môže zmeniť v závislosti od aktuálnej ceny letenky.

* Safari Similanské ostrovy (4noci)
Similanské ostrovy - alebo aj podmorský park s viac ako 50timi lokalitami na potápanie, sa skladajú z 9 lávových ostrovov, očíslovaných z juhu na sever a nachádzajú sa približne 75 km od ostrova Phuket. V roku 1982 boli Similany vyhlásené za Národný park. Všetky ostrovy sú neobývané, obklopené snehobielymi plážami a priezračnou vodou. Nájdete tu 500 druhov mäkkých a tvrdých koralov, murény, perutínov, húfy tuniakov, barakudy, raje, leopardie žraloky, bielocípe a čiernocípe žraloky, manty. Potápanie na Similanoch je ako potápanie v akváriu. Medzi obľúbené lokality patrí útes Richelieu Rock, kde sa zdržujú žraloky veľrybie a manta point na Koh Bon a Koh Tachai.

Cena: 2199 EUR
First moment: 1999 EUR

Prihlásenie na zájazd: info@academiaaquatica.sk

▼ Show More Information

adress is not specified
24 March , Thursday 21:00

More Events Nearby