McKenzie Kurs B

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego

Kurs B - Odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa
Druga część kursu podstawowego powraca do koncepcji z części pierwszej i za pomocą demonstracji na pacjentach, wykładów, pracy grupowej i sesji praktycznych prezentuje skuteczność tych

samych metod w odniesieniu do innych części kręgosłupa. Prezentowana jest również diagnostyka różnicowa problemów związanych z odcinkiem piersiowym i szyjnym kręgosłupa, a także objawów specyficznych dla odcinka szyjnego kręgosłupa, takich jak zawroty, bóle głowy i inne.

UCZESTNICY:

fizjoterapeuci (licencjat/magister), technicy fizjoterapii, lekarze - specjaliści pediatrii, chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, rehabilitacji

UWAGA: Metoda McKenziego powstała w trakcie pracy nowozelandzkiego fizjoterapeuty Robina McKenzie w latach pięćdziesiątych. Od rozpoczęcia praktyki w 1953 w Wellington zainteresował się on szczególnie leczeniem bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Swoje badania i praktykę kontynuował w klinikach Cyriaxa, Stoddarda, Maitlanda, Maigne'a oraz Kaltenborna. Rozwijał i doskonalił swój system przez lata eksperymentów klinicznych z tysiącami pacjentów cierpiących na ostre bóle kręgosłupa i pokrewne symptomy. W początkowych latach praktyki Robin McKenzie odkrył, że pacjenci z pewnymi określonymi symptomami odczuwają natychmiastową ulgę po wykonaniu serii specyficznych ruchów, a w niektórych przypadkach również po przyjęciu pewnych statycznych pozycji ciała.

Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. W przypadku niektórych pacjentów ingerencja czy mobilizacja ze strony terapeuty jest konieczna, lecz jak podkreśla McKenzie, nie powinna być stosowana wobec całej populacji cierpiących na bóle odcinka lędźwiowego, gdy tak naprawdę potrzebna jest tylko niektórym z nich. Filozofia samowystarczalności czy też samodzielności pacjenta w radzeniu sobie ze swoim problemem stanowi podstawę metody McKenziego. Techniki terapeutyczne są istotną częścią leczenia w niektórych przypadkach i jako takie są prezentowane w pełnym zakresie w trakcie kursu. Jednakowoż najważniejszym aspektem procesu leczenia jest maksymalizacja efektu autoterapii pacjenta.


Wartość diagnostyczna metody McKenziego została w pełni potwierdzona, szczególnie w ostatnich latach, licznymi badaniami naukowymi. Jej skuteczność, w porównaniu z innymi metodami biomechanicznymi (np. chiropraktyka), nie ulega wątpliwości.

PROWADZĄCY
Mgr Adrian Woźny ukończył w 2006 roku Uniwersytet Medyczny w Łodzi na Wydziale Fizjoterapii. Początkowo pracował jako fizjoterapeuta w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. Z.Radlińskiegow Łodzi. Po ukończeniu studiów magisterskich rozpoczął Stacjonarne Studia Doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, które ukończył w 2010 roku. Obecnie pracuje w Certyfikowanej Klinice Międzynarodowego Instytutu McKenziego w Poznaniu. W 2007 roku zdał egzamin uwierzytelniający po czym od razu rozpoczął Kurs Dyplomowy w Międzynarodowym Instytucie McKenziego. W 2009 roku w Rio de Janeiro pomyślnie zdał egzamin dyplomowy. Od 2013 roku jest Instruktorem Międzynarodowego Instytutu McKenziego.

▼ Show More Information

ul. Mińska 38, 54-610
Wroclaw
18 October , Thursday 14:00

More Events Nearby

 31 December , Monday
 Wrocław,
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wrocławski Rynek, Wroclaw
 31 December , Monday
 Safe Driving, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 23 December , Sunday
 Dorwij rekina, Wroclaw
 19 December , Wednesday
 Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki, Wroclaw
 15 January , Tuesday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 11 January , Friday
 Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB), Wroclaw
 31 December , Monday
 Kiełczow, Poland, Kiełczow
 31 December , Monday
 Opieka Grupa Veritas, Wroclaw
 31 December , Monday
 WRENieruchomości, Wroclaw
 01 January , Tuesday
 W Dupie, Królikowice, Wroclaw, Poland
 09 January , Wednesday
 Activtour.pl Wyprawy Nurkowe, Wroclaw
 21 December , Friday
 Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Wroclaw
 21 December , Friday
 Czarna Jagoda, Wroclaw