Marsz Entów w obronie Puszczy Białowieskiej

UWAGA! Jeśli wybierasz się na Marsz z innego miasta, sprawdź ten wpis: https://www.facebook.com/events/138349456540159/permalink/141816816193423/

Puszcza Białowieska to najstarszy w Europie i jedyny w Polsce prawdziwie pierwotny las. Ratujmy ją przed wycinaniem!

Rząd PiS chce drastycznie zwiększyć

wycinkę drzew w Puszczy. Pod pretekstem walki z kornikami, zgnilizną i zagrożeniem pożarowowym pod siekierę trafi ich nawet ośmiokrotnie więcej niż do tej pory. Wycinka nie ominie nawet ponad 100-letnich drzew! Nie możemy do tego dopuścić!

Aby zaprotestować przeciw zniszczeniu Puszczy, w niedzielę 17 stycznia przejdziemy w Marszu Entów. Jak las do opętanego żądzą władzy Makbeta, jak entowie do mordercy lasów Sarumana, pójdziemy pod Kancelarię Premiera.

Zapraszamy wszystkich ludzi i wszelkie istoty dobrej woli! Osoby przebrane za drzewa mile widziane.

Puszcza Białowieska jest dobrem narodowym, z której może być dumny każdy i każda z nas. Wspólnie zatrzymajmy jej bezpowrotną dewastację!

Spotykamy się w niedzielę 17 stycznia o godz. 12 przy wejściu do Parku Łazienkowskiego, od strony ul. Agrykoli. Trasa przemarszu: ul. Agrykoli - Plac na Rozdrożu - Aleje Ujazdowskie - Kancelaria Premiera.

Wszystkich przyjaciół Puszczy zainteresowanych współorganizowaniem wydarzenia zapraszamy do kontaktu z Markiem Matczakiem, sekretarzem Partii Zieloni: marek.matczak@zieloni2004.pl, 665 008 180.

Organizatorzy/Organizatorki: Partia Zieloni, Fundacja Strefa Zieleni, Ostra Zieleń, Zielone Wiadomości, Stowarzyszenie Ekologiczne "Eko-Unia"

▼ Show More Information

ul.Agrykola 1
adress is not specified
17 January , Sunday 12:00