Marmaris, Bozburun-Datça-Bozburun Mavitur Gezisi

Mavi Yolculuk, Ege ve Akdeniz kıyılarımıza özgü bir tatil biçimi. Doğa harikası koyları keşfetmek, denizle, doğayla, tarihle iç içe farklı bir tatil geçirmek isteyenler tercihlerini Mavi Yolculuktan yana kullanıyor. Mavi Yolculuk ülkemize özgü bir turizm çeşitli olup Akdeniz ve Ege kıyıları boyunca sıralanan

göz kamaştırıcı güzellikteki koylar, sadece deniz yoluyla ulaşabileceğiniz saklı cennetler, Anadolu insanının konukseverliği, benzersiz antik kentler ve tabii ki deniz üzerinde olmanın verdiği keyif Mavi Yolculuğu özel kılan başlıca etmenledir. 50 yılı aşkın bir süredir yapılan Mavi Turların ortaya çıkışının oldukça ilginç bir hikayesi var. Mavi Yolculuğun başlangıcı, Cevat Şakir'in bir öyküsünden dolayı Bodrum'da 3 yıl " kalebent " liğe mahkûm edilmesine dayanıyor. Cevat Şakir'in Bodrum'daki yaşantısının, kısa sürede cezadan çok keyfe dönüştüğünü gören yetkililer, onu tekrar İstanbul'a çağırıyor. Cezasının son yarısını İstanbul'da tamamlayan Cevat Şakir, Bodrum'a yerleşerek 25 yıl burada yaşıyor. Bu dönemde yazdığı yazılarda Bodrum'un Karya dönemindeki adından esinlenerek "Halikarnas Balıkçısı" takma adını kullanan Cevat Şakir’in, Bodrum'un gelişip bugünkü ününe kavuşmasında büyük katkısı var. Eğer sizde Mavitur tatilini seviyorsanız, gözlerden uzak, gizemli koylarda denize girmenin keyfini çıkarmak, Ege sıcağında bronzlaşmak istiyorsanız siz bu gezimize davet ediyoruz.

Bozburun, Kızılcaada, Apostol, Dirsekbükü, Aktur, Dimitri, Hurmalıbük, Bencik, Germe Koyu, Kameriya, Selimiye, Kocabahçe, Atbükü, Söğüt/Üçtaşlar, Kiliseliada, Bozburun.

PROGRAMIMIZ
1.GÜN(22 EYLÜL 2018 CUMARTESİ): MARMARİS-BOZBURUN-KIZILCADA
Sabah saat: 12.30’da Bozburun Limanı’na gidiyoruz. Eşyalarımızı teknemize yerleştirdikten sonra son kalan eksik malzemeler için serbest alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrası saat: 14.30’da teknemize biniyoruz. Kaptanımızın bizleri için hazırladığı “Hoşgeldiniz “ kokteyli, grup üyelerinin tanışması, Mavitur içeriği ile ilgili bilgilendirme sonrası saat: 15.30’da Liman’dan hareket ediyoruz. İlk günümüzde Helenistik dönemden günümüze ulaşan antik kalıntılar ve çamur banyosunun bulunduğu Kızılcada’ya gidiyoruz. Akşam yemeğine kadar denize giriyoruz. Teknemizde güzel bir akşam yemeği yedikten sonra özel içeceklerimiz eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kızılcada’da geçiriyoruz.

2.GÜN(23 EYLÜL 2018 PAZAR): KIZILCAADA-APOSTOL-DİRSEKBÜKÜ
Teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Apostol Çanak Limanı’na hareket ediyoruz. Burada kendinizle başbaşa kalmaya bol bol zamanınız olacak. İsteğe bağlı olarak yüzme etkinlikleri sonrası öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası serbest zaman. Dirsekbükü’ne doğru demir alıyoruz. Dileyen katılımcılarımız denizin keyfini çıkarabilir veya kano yapabilirler. Yapılan etkinlikler sonrası Aşçımızın hazırladığı akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Dirsekbükü’nde geçiriyoruz.

3.GÜN(24 EYLÜL 2018 PAZARTESİ): DİRSEKBÜKÜ-AKTUR-DİMİTRİ
Teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Aktur’a gidiyoruz. Deniz ve yüzme keyfi sonrası bir Yunanlı’dan adını Dimitri’ye doğru demir alıyoruz. Günü muhteşem koylarda güneş, deniz ve yüzme keyfi ile geçiriyoruz. Akşam yemeğinin hazırlanmasıyla yemeğimizi teknemizde yiyoruz. Özel içeceklerimiz eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Dimitri’de geçiriyoruz.

4.GÜN(25 EYLÜL 2018 SALI): DİMİTRİ-HURMALIBÜK-BENCİK
Teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Hurmalıbük’e gidiyoruz. Datça’ya özgü endemik bir hurma türünün yaşadığı Hurmalıbük’te yüzme molası veriyoruz. Etkinlik sonrası karşı kıyılarda yer alan ve Datça’ya bağlı küçük bir koy olan Bencik Koyu’na doğru hareket ediyoruz. Çam ağaçları arasında 1 Km içeri girerek muhteşem Bencik Koyu’nda öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Deniz ve güneşin keyfini çıkarak günü tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra özel içeceklerimiz eşliğinde gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Bencik Koyu’nda geçiriyoruz.

5.GÜN(26 EYLÜL 2018 ÇARŞAMBA): BENCİK-GERME KOYU-KAMERİYA-SELİMİYE
Teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Germe Koyu’nda mola veriyoruz. Güneş ve deniz bizi bekliyoruz. Yüzme molalarının ardından öğle üzeri Kameriya Adası’na gidiyoruz. Teknemizin demirlemesiyle öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası bir süre dinlendikten sonra deniz ve güneşin keyfini çıkarmaya devam ediyoruz. Akşam yemeğimizi teknemizde afiyetle yedikten sonra özel içeceklerimiz eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Bencik’te geçiriyoruz.

6.GÜN(27 EYLÜL 2018 PERŞEMBE): SELİMİYE-KOCABAHÇE-ATBÜKÜ
Bugün için erken kalkıp teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası erkenden hareket edip Kocabahçe’ye gidip yüzme molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde afiyetle yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Dileyen katılımcılarımız akvaryumu andıran masmavi koylarda denize girmenin keyfini çıkarabilirler. Deniz keyfi sonrası Atbükü’ne gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra afiyetle akşam yemeğimizi teknemizde yiyoruz. Yemek sonrası özel içeceklerimiz eşliğinde şarkılar söyleyerek gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Atbükü’nde geçiriyoruz.

7.GÜN(28 EYLÜL 2018 CUMA): ATBÜKÜ-SÖĞÜT/ÜÇTAŞLAR-KİLİSELİADA
Bugün en rahat günümüz. Hiç aceleye gerek yok. Geç kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası isteğe bağlı denize giriyoruz. Söğüt/Üçtaşlar’dan sonra Kliseliada’ya doğru demir alıyoruz. Teknemizde yiyeceğimiz öğle yemeği sonrası Kiliseliada’ya gidiyoruz. Eski bir manastır kalıntısının olmasından dolayı hu adı alan Kiliseliada’da güneş ve deniz keyfi sonrası aşçımızın hazırladığı güzel bir menü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip gecenin ve son günün keyfini çıkarıyoruz. Etkinlik sonrası teknemize dönüyoruz. Geceyi Kiliseliada’da geçiriyoruz.

8.GÜN(29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ): KİLSELİADA-BOZBURUN
Erken kalkıp Bozburun’a gidiyoruz. Teknemizde yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp saat: 09.30’de tekne personeline veda edip Bozburun’dan ayrılıyoruz. Güzel anılarla geçen 8 gün sonrası dostlarımızla vedalaşarak Bozburun’dan ayrılıyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ
22 Eylül 2018 Cumartesi Bozburun Akyaryum Restoran, Saat: 12.30

ÜCRET: 1350.00 TL peşin, 1350.00 TL 5 taksitle, çift kişilik Kamara/Kabin’de kişi başı fiyatıdır.
ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ: 100.00 TL, 15 Ocak 2018 Pazartesi akşamına kadar.

NELER DAHİL
-- Tekne’de kahvaltı(7)
-- Öğle yemeği(6)
-- Akşam Yemeği(7)
-- Akşam 5 çayları, kek, bisküvi ikramları
-- Yemek servislerinde su ve soft içecek servisleri
-- Liman masrafları ve çıkış işlemleri
-- Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları,
-- Palamar ücretleri,
-- Mürettebat servisi,
-- Kullanım suyu,
-- Dizel ve benzin ücretleri
-- Temiz nevresim takımları
-- Banyo ve deniz havlusu temini
-- Kano ücreti
-- Türsab Seyahat Sigortası Poliçesi
– Tüm çevre gezileri
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası Refakati
– Rehberlik Hizmetleri.

NELER HARİÇ
– Kişisel harcamalar
– Alkollü içecekler
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

YANINIZA ALIN
Kişisel eşyalar, yedek giysi, plaj havlusu, mayo, bone, terlik, maske, palet, şnorkel, olta takımları, yürüyüş ayakkabısı, hava koşullarına uygun koruyucu giysi, aksesuar, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel kullanım malzemeleri ve ilaçlar.

ETKİNLİK NOTLARI;
• Yerel koşullardan, hava ve deniz koşullarından dolayı uğranılacak liman/koy ve program akışında
• değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
• yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.
• HATIRLATMA: Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

▼ Show More Information

Yüksel Cad. 8/17 Kızılay, 06000
Ankara
22 September , Saturday 12:30

More Events Nearby

 25 October , Thursday
 Alternatif Trekking, Ankara
 28 October , Sunday
 Ankara, Ankara
 20 November , Tuesday
 TC MEB Ozel Leyla Inanir Ankara Guz Uzm ve Meslek Edindirme Kursu, Ankara
 25 October , Thursday
 Kafka Tur, Ankara