MARCELINA_KONCERT PROMUJĄCY ALBUM "GONIĆ BURZĘ"_OPOLE_NCPP_20.02.2016 [gość specjalny JARECKI]

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.
Na początku 2016 roku Marcelina rozpoczyna drugą część trasy promującą swój trzeci autorski album o tytule "Gonić burzę" (premiera 9.10.2015r).
Na nowym krążku znalazło się trzynaście utworów, współautorką wszystkich kompozycji jest Marcelina. Jest

także autorką tekstów, poza jednym - wspólnie napisanym z Budyniem z zespołu Pogodno.
Klimat płyty to gitarowe brzmienie, które w zestawieniu z delikatnym głosem Marceliny dają niesamowicie świeży efekt.
Marcelina o nowej płycie:
"To już moja trzecia płyta, jestem więc trochę zestresowana, ale też podekscytowana, bo zdecydowanie weny i pomysłów nie brakuje. Mam bardzo dobry czas twórczy, mnóstwo pomysłów, które w połączeniu ze zdobytym podczas ostatnich lat doświadczeniem w studiu jak i na scenie, znajdą swoje ujście właśnie w tym krążku. Uważam, że ta płyta to mój duży artystyczny krok w przód. Płyta, której nadałam tytuł "GONIĆ BURZĘ" dokładnie odzwierciedla mój stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierzam..."

Marcelina do tej pory wydała dwie płyty: "Marcelina" (2011r.) i "Wschody/Zachody" (2013r.). Nominowana była do Fryderyków, do nagrody "Warto" Gazety Wyborczej, jej utwór "Wroclove" stał się oficjalnym hymnem miasta Wrocław, a utwór "Motyle" pochodzący z debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej.
Marcelina współpracowała z takimi artystami jak Piotr Rogucki (Piotr zaśpiewał gościnnie w utworze Marceliny "Karmelove" - teledysk do tego utworu przekroczył 8 mln wejść na YT), Grubsonem (utwór "Jedna z planet" w duecie z Marceliną był drugim oficjalnym singlem Grubsona z jego płyty "Holizm" wydanej na początku 2015 r.) czy zespołem Happysad w utworze "Nie będziem płakać" oraz VNM'em i Pawbeatsem w hip-hop'owej odsłonie. Jest również jedną z artystek biorących udział w projekcie Panny Wyklęte/Wygnane (wraz z m.in. Kasią Kowalską, Mariką, Anią Rusowicz).

Marcelina koncertowała na największych i najciekawszych Festiwalach w Polsce, m.in. na Heineken Opener, Coke Live, Off Camera oraz w kilkudziesięciu klubach, gdzie zapełnia coraz większe sale koncertowe.
Wystąpiła także w Paryżu oraz na Mauritiusie.

Najnowsza płyta Marceliny to na żywo ogromna dawka energii, wysoki poziom muzyczny gwarantowany przez znakomity zespół (muzycy Marceliny współpracują także z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Grubsonem) oraz uczta dla oczu, co zapewnia oświetlenie specjalnie przygotowane na ten koncert.

Singiel i teledysk promujący nowe wydawnictwo:
https://www.youtube.com/watch?v=MuDPY8ZFU6w

▼ Show More Information

ul. Piastowska 14a, 45-082
Opole
20 February , Saturday 20:00

More Events Nearby