Lokalopvisning 2018

Så afslutter vi sæsonen med et brag at en lokalopvisning. Kom op i hallen og se alle vores dygtige hold vise hvad de har trænet på hele sæsonen.
Vi glæder os til at se jer.

Program:
Kl. 11.00 Fælles indmarch og velkomst
Kl. 11.20 Familieholdet
Instruktører: Birgitte, Micki og Steffen
Kl. 11.35 Højby

Junior Mix
Instruktører: Casper, Caspar, Kristoffer, Camilla og Camilla
Kl. 12.00 Krudtuglerne
Instruktør: Trine, Laura, Signe, Søs, Camilla og Maja
Kl. 12.15 Top Fun Drenge
Instruktører: Lauge, Anton, Christian, Thor og Jens
Kl. 12.30 Trampolin Begynder og Øvede og Konkurrence
Instruktører: Alfred, Antonio, Benedicte, Anna, Heidi og Laura
Kl. 12.45 De Flyvende Tøser
Instruktører: Caroline, Ida, Caroline, Cecilie, Johanne og Lene
Kl 13.05 Saltokonkurrence!
Kl. 13.15 Zumba
Instruktør: Cecilie
Kl. 13.25 Turbo Drengene
Instruktører: Anton, Christian, Klaus Rene, Thor og Jens
Kl. 13.30 De Boblende Tøser
Instruktører: Søs, Mathilde, Cecilie, Lene og Caroline
Kl 13.55 Bodytoning/ Tabata
Instruktør: Birgitte
Kl. 14.05 Rytmepiger 0.-3. kl.
Instruktører: Annika og Rie
Kl. 14.15 Højby Mini Mix
Instruktører: Kristoffer, Laura, Michaela, Kristine og Klaus Rene
Kl. 14.40 Farvel og tak for denne sæson!

▼ Show More Information

Nørrelunden 20, 5260
Odense
14 April , Saturday 11:00

More Events Nearby

 22 September , Saturday
 Ladies Mud Race Odense, Odense
 30 September , Sunday
 HCA Marathon, Odense
 30 September , Sunday
 HCA Marathon, Odense
 05 October , Friday
 Kansas City / Denmark, Odense
 04 October , Thursday
 Johannes Larsen Museet, Kerteminde
 03 October , Wednesday
 Musikhuset Posten, Odense
 08 October , Monday
 Odense, Denmark, Odense
 22 September , Saturday
 Ladies Mud Race Odense, Odense
 20 September , Thursday
 Magasinet, Odense
 28 September , Friday
 Culture-Club & JVB LIVE, Odense
 21 September , Friday
 Musikhuset Posten, Odense
 22 September , Saturday
 FKS Hallen, Odense
 11 October , Thursday
 DR P4 Fyn, Odense
 05 October , Friday
 KinoVino, Nyborg
 22 September , Saturday
 Musikhuset Posten, Odense
 18 October , Thursday
 Musikhuset Posten, Odense
 28 September , Friday
 Go Fishing, Odense
 09 October , Tuesday
 Kulturmaskinen Odense, Odense
 05 October , Friday
 Restaurant Næsbyhoved Skov, Odense
 21 September , Friday
 Langeskov kræmmermarked, Langeskov
 02 October , Tuesday
 Magasinet, Odense
 12 October , Friday
 Bastionen - Nyborg Teater & Kulturhus, Nyborg
 05 October , Friday
 Go Fishing, Odense
 10 October , Wednesday
 Magasinet, Odense
 29 September , Saturday
 Bastionen - Nyborg Teater & Kulturhus, Nyborg
 06 October , Saturday
 Live Culture, Odense
 12 October , Friday
 Kulturmaskinen Odense, Odense
 12 October , Friday
 Kulturmaskinen Odense, Odense
 06 October , Saturday
 Grand Unplugged, Odense
 22 September , Saturday
 Søndersø, Denmark, Søndersø
 29 September , Saturday
 NYBORG BLOMSTER, Nyborg
 07 October , Sunday
 NYBORG BLOMSTER, Nyborg
 27 September , Thursday
 Dalum Landbrugsskole, Odense
 13 October , Saturday
 Fynske Lystfiskere, Odense
 29 September , Saturday
 Fynske Lystfiskere, Odense
 22 September , Saturday
 Fynske Lystfiskere, Odense