Lebowski - Olsztyn - Galeria Sowa

Rok po premierze albumu „Lebowski plays Lebowski” - zespół powraca z koncertami promującymi nowy, studyjny album „Galactica”.
Nowa produkcja to 9 utworów, w tym znany z Listy Przebojów Trójki „Goodbye My Joy”.
Zapraszamy na koncerty mistrzów instrumentalnego rocka.

LEBOWSKI – to zespół, którego styl

odbiorcy określają mianem “muzyki do nieistniejącego filmu”, stanowiący mieszankę art rocka, rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.

Wydany w 2010 r. debiutancki album “Cinematic”, jest hołdem złożonym wybitnym postaciom polskiego kina - muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami, wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej.

Niezależnemu zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. „Cinematic” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i na świecie, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty – ponad 7000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej. Album doczekał się setek recenzji w ok. 30 krajach świata oraz licznych prezentacji i wywiadów radiowych. Zagościł w plebiscytach i rankingach płytowych w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami “Polski Album Roku” oraz “Debiut Roku” docenili “Cinematic” czytelnicy miesięcznika “Metal Hammer” oraz słuchacze stacji “Radio Rock FM” (Włochy), “Pro-Radio” oraz “Megastacja Rock”. Podobnie gorąco i z uznaniem wypowiadali się dziennikarze, piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak “Metal Hammer”, “Teraz Rock”, “Lizard”, “Nocturne” (Serbia), “Inferno” (Finlandia) i wielu innych.

W czerwcu 2017 ukazuje się koncertowe wydawnictwo “Lebowski plays Lebowski”, zawierajace 9 utworów, w tym 6 premierowych kompozycji. Stanowi ono zapis występu zespołu na Tennis Music Festival. Album spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i recenzentów. METAL HAMMER przyznaje płycie 5 gwiazdek.

Rok 2018 dla Lebowskiego stoi pod znakiem premiery nowego, studyjnego albumu – „Galactica”.
Do współpracy kwartet zaprosił m.in legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza – Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel “Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia.

Długo wyczekiwany, nowy album twórców niezapomnianego „Cinematica” będzie promowany serią koncertów, która obejmie większe polskie miasta. Lebowski pojawi sie również na Festiwalu Rocka Progresywnego w Toruniu 08 lipca 2018.

Występy zespołu realizowane są w efektownej oprawie brzmieniowej oraz wizualnej, czyniąc te wieczory niezapomnianymi, zarówno w kameralnych warunkach klubowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na “International Rock Conspiracy” w Berlinie czy “Ino-Rock Festival” w Inowrocławiu, gdzie LEBOWSKI wystąpił u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation.

▼ Show More Information

ulica Zamkowa 2, 10-074
Olsztyn
08 June , Friday 20:00

More Events Nearby

 23 June , Saturday
 Hala UWM w Kortowie, Olsztyn
 01 July , Sunday
 WORD Olsztyn, Olsztyn
 23 June , Saturday
 Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM, Olsztyn
 23 June , Saturday
 BTB Dance Agency, Olsztyn
 12 July , Thursday
 Wczasowisko Łąkowisko, Swiatki
 10 July , Tuesday
 Fundacja dla Rodaka, Olsztyn
 02 July , Monday
 Olsztyn, Jezioro Kortowskie, Olsztyn
 07 July , Saturday
 SKYSAIL, Olsztyn
 14 July , Saturday
 Kołatek Mierki, Olsztynek
 02 July , Monday
 Kortowo, Poland, Kortowo
 09 July , Monday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 08 July , Sunday
 Janczary, Barczewko
 01 July , Sunday
 Akademia Nauki Olsztyn szybkie czytanie techniki pamięci i robotyka Lego, Olsztyn
 09 July , Monday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 09 July , Monday
 Tu i Teraz, Nowe Kawkowo
 07 July , Saturday
 SKYSAIL, Olsztyn
 27 June , Wednesday
 Vita Hurtownia Kosmetyki Profesjonalnej, Olsztyn
 08 July , Sunday
 Manor Hotel - Centrum konferencje & Spa, Olsztyn
 30 June , Saturday
 Kortowo, Poland, Kortowo
 13 July , Friday
 Olsztyn, Poland, Olsztyn
 30 June , Saturday
 Kortowo, Poland, Kortowo
 04 July , Wednesday
 Aquadiver.pl, Olsztyn
 30 June , Saturday
 Kortowo, Poland, Kortowo