Latgales podnieku dienas 2018 Lūznavas muižā

Aprīļa beigās jau 38. reizi notiks tradicionālās Latgales podnieku dienas, kuru plašajā notikumu programmā 28. aprīlī ciemos uz izstādes atklāšanu un literāri muzikālo uzvedumu “Atlaižu” gaidīs arī Lūznavas muiža.

Podniecības tradīcijas ir viens no spilgtākajiem Latgales nemateriālā kultūras mantojuma

elementiem, un Latgales podnieku veidotie mākslas darbi ir tradicionāla Latgales vizītkarte. Tradicionālās Latgales podnieku dienas, kas vairāku dienu garumā piedāvā visdažādākos pasākumus un piesaista apmeklētājus no visas Latvijas pie podniekiem darbnīcās cepļa kurināšanā, izņemšanā un svētku kulminācijas pasākumā – izstādes atklāšanā. Latgales podnieku dienu – 2018 programmā būs skatāma gan krāsainā, gan melnā keramika. Apmeklētājiem ir radīta iespēja skatīt māla virpošanas paraugdemonstrējumus un pašiem darboties ar mālu meistardarbnīcās.

28. aprīlī Latgales podnieku dienas aicina ciemos arī uz Lūznavas muižu, kur no 12.00 notiks vietējo zemnieku un mājražotāju tirdziņš "Lobs lobam", 13.00 Kultūras šķūnī tiks atklāta ikgadējā podnieku dienu izstāde, bet 15.00 Atlaižu. Literāri muzikāls uzvedums vēlreiz satiksies dzejniece Anna Rancāne, aktrise Vizma Kvēpa, režisore Māra Zaļaiskalns un mūziķe Kristīne Kārkle-Kalniņa. Bet pirms došanās uz Lūznavu 28. aprīlī 10.00 aicinām piestāt Staņislava Viļuma keramikas darbnīcā "Cukrasāta", kur notiks iepriekšējā vakarā iekurtā cepļa izņemšana.

Tirdziņš un izstādes atklāšana Lūznavas muižā apmeklējami bez maksas, biļetes uz uzvedumu "Atlaižu" sarūpējamas iepriekšpārdošanā "Biļešu Paradīze" biļešu sistēmā, cena 7,00 €.

Ar visu Latgales podnieku dienu 2018 programmu var iepazīties te: http://www.luznavasmuiza.lv/jaunumi/params/post/1476082/aicina-latgales-podnieku-dienas-2018

▼ Show More Information

Pils 8, 4627
Luznava
28 April , Saturday 12:00

More Events Nearby

 04 October , Thursday
 Latgales vēstniecība GORS, Rezekne