Koncert 26. Finału WOŚP na Rynku w Cieszynie

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie byłby kompletny bez dużej sceny i koncertów na cieszyńskim Rynku.
Staraliśmy się zaprosić zespoły różnorodne, które rozgrzeją Was w ten mroźny, styczniowy dzień.
Zagrają więc dla Was:

16:00 - 16:45 Bryndza - Ich muzyka to połączenie gitarowych klimatów

z góralskimi akcentami.

Zespół debiutował pół roku temu utworem "Jadymy", który stał się hymnem głośnej akcji "Pokonać siebie", o której wspomniały TVN i TVP.
Drugim singlem zespołu jest rockowa aranżacja ludowej pieśni "Wysoko górka".
Wokalista Bryndzy Jan Zachar kilkakrotnie występował w programie "Szansa na sukces". Jest też laureatem Debiutów na Festiwalu w Opolu.
Na wiosne zespół planuje wydanie krążka, na którym znajdą się autorskie utwory oraz rockowe aranżacje regionalnych pieśni.

17:00 - 17:45 Lunatyp - o zespół pochodzący z Cieszyna, który gra muzykę w klimatach piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej i jazzu. Do ich osiągnięć należy zaliczyć:
Główna nagroda na Festiwalu Sfart AD 2016
Wyróżnienie na Festiwalu Danielka AD 2017
Laureat Festiwalu im. Kazimierza Grześkowiaka w Chorzowie w konkursie na piosenkę premierową AD 2017

Grupa grała koncerty w najróżniejszych miejscach m.in. na dachu, w piwnicy czy w tramwaju linii numer 20 w Katowicach! Zespół wystąpił także na festiwalach:
-Slot Art Festiwal,
-Festiwal Art+,
-Śląski Studencki Festiwal Nauki,

Wysoka wrażliwość i spokój który oferują zmusza do przemyśleń, zatrzymania się i zastanowienia.

18:00 - 18:45 SROGO - grupa wywodząca się z Tychów, funkcjonuje na polskich scenach od 2013 roku. W dorobku mają występ na 22 Przystanku Woodstock, na scenie Pokojowej Wioski Kryszny. Koncert zgromadził po sceną prawdziwe tłumy.
SROGO to finaliści przeglądu Life On Stage. Zaproszeni do udziału w Świebodzice Rock Fest. Pojawili się również na głównej scenie Slot Art Festival. Na swoim koncie mają blisko setkę koncertów. Przy okazji licznych festiwali dzielili scenę z m.in takimi zespołami jak: Kult, Lao Che, Oberschlesien czy Organek, a także zagrali bezpośrednie supporty przed m.in KAT & Roman Kostrzewski, COMA, Kabanos, AlcoholicA, MECH.
Pod koniec 2016 roku SROGO towarzyszyło zespołowi Lipali na jesiennej trasie koncertowej.
Rok 2017 upłynął pod znakiem supportów dla Zenka, organizacji własnego mini-festiwalu Srogie Granie na Dzikiej, udziale w festiwalu Anty FFO oraz finalnie na koncercie z kultowym Illusion.
W listopadzie 2017 szeregi SROGO zasili nowi muzycy, a sam zespół skupił się na tworzeniu nowego materiału oraz przygotowaniu do koncertów zaplanowanych na rok 2018.

Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core'ową sekcję i melodyjny, choć agresywny wokal. Polskie pełne niedomówień i przenośni teksty, kontakt z publicznością i twórcza szczerość, to to, co przemawia przez zespół w trakcie występów.

19:00 - 20:00 Hendons / Biały / Karolina Lapczyk "Perła"

Biały - Sebastian Białek. II miejsce w Debiuty From Poland w 2011, Finalista programu Must be the Music ( 3 miejsce )

Biały wydał w podziemiu kilka płyt "Biały Ataka " "Patent Spontan " „Suma-Sumarum”, „Exclusive” oraz "Refleksje" Pomimo młodego wieku, ma już całkiem spory dorobek sceniczny, występował na wielu koncertach, między innymi Debiuty From Poland w 2011 (2 miejsce), Sport Music Festiwal, 7 Fest Plener, Hip Hop Meeting, itd.

Popularność przyniósł mu udział w trzeciej edycji programu talent - show "Must Be The Music" telewizji Polsat. Jego utwory "Walczę do końca" dedykowany synowi Wojtusiowi oraz ojcom walczącym o prawa rodzicielskie, „Nie płacz” oraz „Mamo” podbiły serca setek tysięcy polaków, dając mu przepustkę do finału.

Biały łamie konwenanse, jego droga to „spacer po linie”, balansuje pomiędzy podwórkiem, a show biznesem. Jego przekaz jest czysty, a muzyka szczera i pełna prawdy, jest światłem – zdaniem fanów. Raper po sukcesie w talent show podpisał kontrakt płytowy z Universal Music Polska gdzie wydał swoją legalną pierwszą legalną płytę "Emocje" 1 grudnia 2017 roku . Single promujące płytę to " Ta Chwila" , " Emocje " oraz "Powiedz Prawdę "

HENDON, typowo rockowy band, funkcjonuje w muzycznej czasoprzestrzeni od ładnych paru lat. Grupa ma na swoim koncie 7 sesji nagraniowych, setki koncertów na festiwalach, zlotach, imprezach plenerowych i klubowych oraz udział w programach radiowych i telewizyjnych. To o nich jeden z portali muzycznych napisał kiedyś: ...”Hendon - to ulubieńcy bywalców klubowych czeluści oraz uczestników dużych plenerowych, muzycznych spędów ”...
Oprócz normalnej, dynamicznej działalności koncertowej, Hendon bierze też udział w działaniach i imprezach charytatywnych oraz w projektach nie do końca zamykających się w kręgu rockowej estetyki...

W obecnym składzie (Steven-g,voc; Tom Stypa-g; Zbig Hołdys-gb; Jan Go-dr) zespół działa od połowy 2017 roku, natomiast koncepcja nowej, dynamicznie rockowej muzyki powstała w roku 2014, z chwilą zaistnienia w zespole nowego, stabilnego emocjonalnie basisty - Zbyszka Hołdysa.

HENDON w swoich ostatnich kompozycjach umiejętnie łączy elementy seatlowskiego grunge’u, melodyjnego countryrocka oraz charakterystycznej dla Hendon, mocnej, vintage rockowej estetyki. Słychać to na wydanej w 2017 roku płycie pt. “Koła”

Najlepiej jednak obejrzeć i posłuchać Hendon na scenie, gdzie członkowie grupy bez kompleksów pokazują na czym polega rockandrollowa zabawa, no i że rock ma się caaałkiem nieźle ...

PERŁA - Karolina Perła Lapczyk, śpiewa odkąd pamięta, mając zaledwie 3 lata ukończyła pierwsze studium piosenki, od tego się zaczęło, później występowała jako solistka ZPiT "Bielsko" w 2010 roku reprezentowała Cieszyn w Bitwie na Głosy pod wodzą Haliny Mlynkovej.
Na chwilę obecną Na chwilę obecną gościnnie występuje w utworach takich artystów jak Sebastian Biały Białek, Michał Hakim, ZaRaz a także w formacjach Hip-Hopowych "Dwa Asy", "Takie Towarzystwo Nk Klan czy" Gra Słów


20:30 - 22:00 Chassis to kwintet rockowy, którego początki sięgają roku 1999. w Swojej 18-to letniej karierze formacja wydała dwa albumy długogrające - Whyweroll (2005) oraz Social Distortion (2012). Pięciu muzyków tworzy świetnie brzmiące kompozycje i zagrało już setki porywających koncertów w Polsce i za granicą. Dwa single z albumu Social Distortion czyli “Wide Eyes Open” i “Never Give Up” było hitami wielu ogólnopolskich rozgłośni radiowych w wielu stacjach radiowych

Występował u boku światowych gwiazd muzyki rockowej i metalowej, m.in:

Motorhead
Mastodon
Iron Maiden
Megadeth
Slayer
Limp BIzkit
Korn
Anthrax


Choć w ciągu swojej historii CHASSIS przechodziło zawirowania personalne, zespołowi udało się wypracować i zachować własny charakter muzyczny, oparty na umiejętnym łączeniu metalowej agresji z rockową harmonią. Skuteczna sekcja rytmiczna i charakterystyczne brzmienie gitar są doskonałym tłem dla nietuzinkowego głosu frontmana.

Obecny skład zespołu stanowią:

Michał Gabryelczyk - Głos
Maciej Kończak - Gitara
Mateusz Rybicki - Gitara
Piotr Piórkowski - Bas
Aleksander Ostrowski - Perkusja


Rok 2017 i 2018 będzie dla zespołu czasem powrotu do wzmożonej aktywności koncertowej i fonograficznej.

▼ Show More Information


Cieszyn
14 January , Sunday 16:00

More Events Nearby

 20 January , Saturday
 TRISIA, a.s., Trinec
 19 January , Friday
 Rock Café Southock, Jablunkov
 17 February , Saturday
 Kończyce Małe Zamek, Zebrzydowice
 26 January , Friday
 Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, Cieszyn
 02 February , Friday
 Národní Dům, Frýdek-Místek
 31 January , Wednesday
 Všude,
 03 February , Saturday
 STOUN, Frýdek-Místek
 10 February , Saturday
 TESLA Music Club, Trinec
 31 January , Wednesday
 PSYjaciele, Jastrzebie Zdroj
 27 January , Saturday
 Národní Dům, Frýdek-Místek
 26 January , Friday
 Klub Muzyczny Impresja, Jastrzebie Zdroj
 17 February , Saturday
 MSH Havířov, Havirov
 03 February , Saturday
 Stonavská Restaurace, Stonava
 19 January , Friday
 Hospoda Horizont, Senov
 19 January , Friday
 Lodowisko Jastor, Jastrzebie Zdroj
 27 January , Saturday
 Mendelka, Karviná
 16 February , Friday
 Dance Hall Imperium Karviná, Karviná
 27 January , Saturday
 Městský dům kultury Karviná, Karviná
 17 February , Saturday
 Zámeček Petrovice, Petrovice u Karviné
 26 January , Friday
 Browar Zamkowy Cieszyn, Cieszyn
 03 February , Saturday
 Wisła, Poland, Wisła
 20 January , Saturday
 Rock Café Southock, Jablunkov
 16 February , Friday
 Ośrodek h2o, Kiczyce
 10 February , Saturday
 Hotel Gołębiewski Wisła, Wisła
 09 February , Friday
 Mama centrum Havířov, Havirov
 27 January , Saturday
 Pzko, Havirov
 20 January , Saturday
 Pub Chimera, Jastrzebie Zdroj
 20 January , Saturday
 Městské Kino Kosmos Třinec, Trinec
 03 February , Saturday
 Stolárna club Havířov, Havirov
 27 January , Saturday
 Kulturni Dum. Frýdek Místek, Frýdek-Místek
 03 February , Saturday
 Przedszkole Zamarski, Zamarski
 17 February , Saturday
 STOUN, Frýdek-Místek
 26 January , Friday
 TESLA music club, Trinec
 20 January , Saturday
 STOUN, Frýdek-Místek
 20 January , Saturday
 STOUN, Frýdek-Místek
 02 February , Friday
 STOUN, Frýdek-Místek