Kłamstwo, manipulacja, inteligencja makiaweliczna-dyskusja w SIE

"MĘSKIE GADANIE" Rozszerzamy horyzonty poznania.

27 lutego kolejne spotkanie z cyklu, podczas którego poruszać będziemy rozmaite tematy dotyczące rozwoju człowieka. Zajrzymy do ludzkiego umysłu i zmierzymy się z najbardziej nurtującymi zagadkami dotyczącymi naszych możliwości i ograniczeń, pragnień,

emocji i kierunków w których stronę podążamy lub podążać będziemy w przyszłości.

Spotkania będą miały charakter dyskusji panelowych, w których rozmowie ekspertów przysłuchiwać się będzie audytorium, mogące także włączać się do dyskusji i zadawać pytania.

Skąd wzięło się kłamstwo? Czy ludzie z natury są predestynowani do kłamania i manipulacji, czy może się tego uczą? W jaki sposób bronić się przed manipulacją i czy warto być sceptykiem? Na jakich mechanizmach psychologicznych żerują kłamcy i manipulatorzy?

Na te pytania odpowiedzi poszukiwać będą:

dr Tomasz Witkowski - doktor psychologii, pisarz, sceptyk. Był pracownikiem naukowym Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Prowadził badania poświęcone psychologii społecznej oraz motywacji na uniwersytetach w Bielefeld oraz w Hildesheim, a także w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych oraz ponad stu popularnonaukowych. Publikował m.in. w British Journal of Social Psychology, Polish Psychological Bulletin, Journal of Social Psychology, Skeptical Inquirer oraz w The Scientific Review of Mental Health Practice. Założyciel Klubu Sceptyków Polskich oraz Stowarzyszenia Szkolenia Oparte na Dowodach. Autor i współautor kilkunastu książek, m.in. cyklu Zakazana psychologia. W 2015 roku w USA ukazała się jego książka Psychology Gone Wrong. The Dark Sides of Science and Therapy, napisana wspólnie z Maciejem Zatońskim, a w 2016 Psychology Led Astray: Cargo Cult in Science and Therapy. Obie książki opublikowało wydawnictwo Brown Walker Press. W 2010 roku za swoją działalność został uhonorowany nagrodą Racjonalista Roku, przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów.

Jarosław Świątek - psycholog, redaktor naczelny Polskiego Portalu Psychologii Społecznej oraz red. naczelny i wydawca e-czasopisma "Psychologia Społeczna", założyciel Szkoły Inteligencji Emocjonalnej, popularyzator nauki i komentator medialny. Autor książki "Wszyscy kłamią. Nie daj się oszukać!", doradca i konsultant wielu firm i instytucji w zakresie budowania marki i kreowania wizerunku. Specjalista ds. perswazji, wpływu społecznego, afektywnych podstaw orientacji w otoczeniu, decepcji oraz psychologii reklamy. Bada możliwości ludzkiego mózgu w zakresie rozwoju i edukacji kompetencji społecznych.


WSTĘP WOLNY

▼ Show More Information

Grunwaldzka 98, 50 - 357
Wroclaw
27 February , Tuesday 18:00

More Events Nearby

 31 December , Monday
 Wrocław,
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wrocławski Rynek, Wroclaw
 31 December , Monday
 Safe Driving, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 23 December , Sunday
 Dorwij rekina, Wroclaw
 19 December , Wednesday
 Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki, Wroclaw
 11 January , Friday
 Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB), Wroclaw
 31 December , Monday
 Kiełczow, Poland, Kiełczow
 31 December , Monday
 Opieka Grupa Veritas, Wroclaw
 31 December , Monday
 WRENieruchomości, Wroclaw
 01 January , Tuesday
 W Dupie, Królikowice, Wroclaw, Poland
 09 January , Wednesday
 Activtour.pl Wyprawy Nurkowe, Wroclaw
 21 December , Friday
 Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Wroclaw
 21 December , Friday
 Czarna Jagoda, Wroclaw