Kıbrıs Kültür/ Eğlence Turu 17-19 Kasım 2017 2 GECE 3 Gündüz-

Kıbrıs Kültür/ Eğlence Turu 17-19 Kasım 2017
2 GECE 3 GÜNDÜZ-
YARIM PANSİYON KONAKLAMALI

Her mevsimde ayrı bir güzelliği olan Kıbrıs ’a gitmek artık çok daha kolay. Sizler için uçak bileti, konaklama ve havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kapsayan Kıbrıs turları oluşturduk. Unutulmaz Kıbrıs tatiliniz

için Skyline Travel ayrıcalığı ile Kıbrıs Turları sizi tarih, deniz, dinlence, eğlence ve kaliteli otelleriyle büyüleyen Akdeniz’in incisine yapılacak bir yolculuğa, Kıbrıs gezisine davet ediyoruz.
1. Gün: GİRNE - GÜZELYURT
Saat 05:00 de size eşlik edecek Rehberimizle Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Saat 06.30 Pegasus Hava Yolları ile Antalya – Lefkoşa uçuşu saat 07:30 Ercan Havalimanı’na varıyoruz. . Kıbrıs'ta yapacağımız sabah kahvaltısının ardından. İlk durağımız tarihi Girne Kalesi. Bizanslılardan günümüze eklenip güçlenerek ve en son Osmanlı zamanında kale duvarlarının yükseltilerek gelen kalenin içerisinde dünyanın en eski batık gemisi olan Girne batığını da görme şansını bulacaksınız. Kale gezisi sonrası otobüsümüzün park halinde bizi beklediği otoparkın içerisinde bulunan Baldöken Mezarlığı (eski Osmanlı mezarlığı) geçiş noktamız üzerinde olduğundan görme şansını bulacaksınız. Karaoğlanoğlu Şehitliği Barış ve Özgürlük müzesi gezisi ardından Bellapais Manastırı gezilecek. Manastır, gotik tarzını en iyi görebileceğiniz bir yapıttır. Manastırın ardından Güzelyurt’a doğru hareket edeceğiz. Yolumuzun üzerinde 1974 yılında adaya çıkarma yapıldığında şehit olan askerlerimizin anıtı da görülecek yerler arasında. Yine yolumuzun üzerinde yüzyılın projesi olan Türkiye Cumhuriyetinden KKTC’ye deniz altından taşınan suyun baraja döküldüğü noktayı göreceksiniz. Yolumuza devam ederken bir sonraki durağımız Makaryos’un avukatlığını yapmış ünlü silah kaçakçısı mafyanın evi gezilecek. Sonraki durağımız restoran. Öğle yemeğinin ardından tarihi Soli Harabeleri ve Aymamas kilisesi gezildikten sonra konaklama için Girne'deki otelimize dönüş yapıyoruz.

2. Gün: KARPAZ TURU (EXTRA 40.- TL)
Sabah kahvaltımızın ardından saat 08:30’da otelimizden ayrılıyoruz. Kıbrıs haritasında en uç burun olarak gördüğünüz bölgeye yani Karpaz bölgesine düzenlediğimiz bu turumuzda elektriği bile bulunmayan doğal güzellikteki Altınkum Sahili’ni görüp, Zafer Burnu’na 5 km kala uğrayacağımız Apostolos Andreas Manastırı’nı ziyaret ediyoruz, orada deniz seviyesinden yeryüzüne çıkan şifalı tatlı sudan içtikten sonra Türk ve Rumların birlikte yaşadığı Dipkarpaz Köyü‘nü ziyaret ediyoruz. Karpaz’da özgürce dolaşan ünlü Kıbrıs eşeklerini ve belki de şanslıysanız caretta caretta kaplumbağalarını sahilde görebilirsiniz. Turumuzun ardından Girne'de serbest zaman ve otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün: LEFKOŞA - MAĞUSA TURU
Otelinizde alınacak kahvatı sonrası saat 08:30’da rehberimiz ile birlikte otobüsümüze geçiyoruz. İlk durağımız olan St. Barnabas Arkeoloji ve İkon Müzesi ve Salamis Antik Kenti gezileri ardından Lefkoşa Barbarlık müzesine doğru hareket ediyoruz. Ardından tarihi Girne kapısının yanına otobüsümüzü bırakıp, Girne kapısından yürüyerek Lokmacı Barikatı, Selimiye Camii, Büyük Han ve yeşil hattı dolaşıp Mağusa’ya doğru yola koyuluyoruz. Yolda öğle yemeği molası. Kıbrıs’a özgü yemeklerimizi yedikten sonra ilk durağımız hayalet şehir diye bilinen Kapalı Maraş olacak. Burada 1974’den bugüne kapalı olan ve hala savaşın izlerini taşıyan şehri göreceğiz. Ardından surlar içine girip oradaki tarihi yapıları ve Namık Kemal zindanı ile tarihi Lala Mustafa Paşa Cami'sini göreceğiz. Gezilecek yerlerden sonra ufak bir kahve ve tatlı molası verilecek. Ardından Kıbrıs'ın gece hayatını keşfetmek için rehberimiz yönlendirmeleri ile serbest zaman ve sonrasında Antalya'ya dönüş yolculuğu için havalimanına doğru harekete geçiyoruz.
FİYATLARIMIZ:
İki kişilik odada Kişi Başı : 690,00 TL
İki kişilik odada tek kişi : 790,00 TL
Ön ödemeler (en az 300 TL) en geç 30 Eylül tarihine kadar yapılması zorunludur..
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
2 Gece 3/4* Otel Konaklama.
Otelde Alınan 2 Sabah Kahvaltısı,
2 Akşam Yemeği
Kıbrıs’taki Havalimanı Transferleri
2 Gün Kültür turu/ 1 Gün Serbest Zaman .
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Yurtdışı Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Birinci Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemekleri
Üçüncü Gün Akşam Yemeği
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Tur boyunca Yapılacak Kişisel Harcamalar
2. Gün: KARPAZ TURU (EXTRA 40.- TL)


NOTLAR/ UYARILAR:
OHAL durumuna bağlı olarak Devlet Memurları gerekli izin belgelerini almak zorundalar.
Kıbrıs geçişleri pasaport zorunluluğu yoktur. T.C. Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Başka kimlik kartları geçersizdir.
İRTİBAT
HÜLYA UZ 0 545 304 38 31
SKYLINE TRAVEL 0 542 304 38 31

▼ Show More Information

GÜLLÜK MEMUR EVLERI MAH.YAVUZ CAD. PİRİNÇ APT. 6A MURATPAŞA, 07050 - 0 242 345 01
Antalya
17 November , Friday 06:00

More Events Nearby

 06 October , Saturday
 Miracle Resort Hotel, Antalya
 29 September , Saturday
 TC MEB Ozel Leyla Inanir Guzellik Uzmanligi ve Meslek Edindirme Kursu, Antalya
 14 October , Sunday
 Haslet Tur, Antalya
 01 October , Monday
 Antalya, Antalya
 23 September , Sunday
 Antalya Gezi Kulübü - NİYA TUR, Antalya
 24 September , Monday
 Haslet Tur, Antalya
 21 September , Friday
 Antalya Gezi Kulübü - NİYA TUR, Antalya