Küba Havana Trinidad Gezisi

1.GÜN (03 Ekim 2018) İSTANBUL-PARIS-HAVANA
10:40 13:40 / 16:00 19:55
Sabah saat 07:30’ da İstanbul Atatürk Havalimanı KAFKA TUR bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra PARİS uçuşu , daha sonra alanda beklemeyi takiben , Havana’ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde

varış. Alanda karşılama ve CASA PARTICULAR- KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e geçiyoruz.
[ kişi grup sayılarına göre odalarımız tek bina da olmayacaktır, aynı cadde-semt dahilinde, rehberimiz ilgili dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba veriliyor ]

2.Gün (04 Ekim 2018) HAVANA
Kahvaltı sonrası turumuzda HAVANA ŞEHİR TURU
[ ÖĞLE YEMEKLİ TUR ]
Saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme evde.

3.Gün (05 Ekim 2018) HAVANA | PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU
Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var, Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ )
.Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz.

4.Gün (06 Ekim 2018) HAVANA | VARADERO TURU
Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var , Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 85€ )
Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Varışımızı takiben, güzel bir yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir) ÖĞLE YEMEĞİ servisini de alabileceğimiz ve YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit geçirdikten sonra yeniden Havana ‘ya dönüş yapıyoruz.

5-6-7.Gün için EXTRA TUR TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI
Bu tura Katılmayan misafirlerimiz Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

8.Gün (10 Ekim 2018) HAVANA -PARIS- İSTANBUL UÇUŞU19:40
Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Son günümüzde uçuş saatine kadar Havana‘dayız Uçuş saatimiz 19:40 , AIR FRANCE hava yolları ile PARIS aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.Gün (11 Ekim 2018) İSTANBUL –Varış. 17:00
İstanbul Atatürk Havalimanına ‘a varış. Turumuzun sona ermesi


Fiyata Dahil Hizmetler:
•AIR FRANCE/ Atlas Global Havayolları ile ISTANBUL-PARIS -HAVANA -PARIS -ISTANBUL uçak bileti ve havalimanı vergileri
[ UÇUŞ SAATLERİ AYLIK OLARAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN SAATLERİ TEYİD EDİNİZ]
•Programda belirtilen tüm turlar Tüm Transferler.
•7Gece Havana EVLERDE KONAKLAMA
•HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.
•Havana’da EVLERDE KONAKLAMA
•Kahvaltı servisi vardır.(Kahvaltılar bazı evler için yakınındaki restoranlarda verilebilmektedir)
•HAVANA ŞEHİR TURU
•HAVANA HAVALIMANI TRANSFERLERİ
•TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
•Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
•Küba KOLAY Vize ücreti (50 €) NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
•Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.
•Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
•TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi Başı : 50€ dur Bu ücret Turun 1.günü çıkışta Toplanır

Extra turlar:Pınar DelRio(95€) Varadero (85€) Trinidad (235€)
Toplam :415€ > TAM PAKET İNDİRİMLİ : 385€

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI
Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara
Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Gsm: 0532 244 79 10 (Teoman Bulduk)
Web: www.alternatiftrekking.com - www.kafkatur.com.tr

▼ Show More Information

Yüksel Cad. 8/17 Kızılay, 06000
Ankara
03 October , Wednesday 16:00

More Events Nearby

 25 October , Thursday
 Alternatif Trekking, Ankara
 28 October , Sunday
 Ankara, Ankara
 25 October , Thursday
 Kafka Tur, Ankara