KAŠMÍR Skialp & Freeride 2016

KAŠMÍR Skialp & Freeride 2016

Termín: 11 dní, 15. – 25. Február 2016

http://www.freerideguide.sk/kasmir-skialp-freeride-2016/

Kto by nechcel zažiť Kašmír a v prašane. Freeride z takmer 4000 m n.m., gondola, možnosť heliski. Výborná indická kuchyňa, povestné kašmírske historky a jazdenie v Himalájach.

To všetko nás čaká začiatkom Februára 2016.

Džammú a Kašmír je severoindický štát, ktorého väčšiu časť pokrývajú majestátne Himaláje. Svoje hranice zdieľa na východe a severe s Čínou a s Pakistanom na severozápade a západe. Oblasť je známa svojou úžasnou krajinnou sférou a pestrou biodiverzitou.

Gulmarg je malé horské stredisko, ležiace v západnych Himalájach v pohorí Pir Panjal, s výhľadom na kašmírske údolie, horu Nanga Parbat a ďalšie výrazné vrcholy. Stredisko je označované za “srdce zimných športov v Indii”, ktoré láka lyžiarov z celého sveta. Vzhľadom k svojej polohe, klíme a výdatným snehovým zrážkam, je lyžarska sezóna v Gulmargu už od polovice decembra až do polovice apríla. Kabínková lanovka s prevýšením 1350 m a vrcholovou stanicou vo výške 3950 m n.m., je druhou najvyššie položenou lanovkou na svete. Pre fajnšmekrov možnosť heliskiingu.

https://vimeo.com/77253001

V stredisku je k dispozícii ski guide, stredisko lavínovej prevencie a záchrannej služby. Toto miesto je jedným z najdivokejších lyžiarskych stredísk na svete, pretože poskytuje mnoho nedotknutých zjazdoviek s voľným terénom a kvalitným prašanom. Nenechajte si ujsť príležitosť navštívíť Gulmarg v Himalájach a veľké lyžiarske dobrodružstvo.


Cesta a ubytovanie:
Z Európy letíme do Dílí a ďalej do hlavného mesta Kašmíru – Šrinagar, ktoré leží v údolí pri jazere Dal. Odtiaľ sa autom presunieme do 52 km vzdialeného horského strediska Gulmarg (2699 m n.m.), kde sa nachádza kabínková lanovka, ktorej vrcholová stanica leží pod vrcholom Mt. Apharwat (4320 m n. m.). Z týchto vrcholov si budeme vychutnávať výhľady na Himaláje a 8126 m vysokú horu Nanga Parbat. Ubytovanie máme v 2 – lôžkových izbách v hoteli na kopci, s raňajkami a večerou z indických špecialít. Okrem slovenského ski sprievodcu nás čaká aj lokálny ski guide.

Cena: 790,- EUR

– nezahŕňa letenky, skipas, poistenie, obedy a víza

– letenka spiatočná cca 600,-EUR
– Indické víza 53,-EUR
– skipas 12,-EUR/deň

Posledná možnosť prihlásenia sa na zájazd je 15. Januára 2016 !

▼ Show More Information

Kashmir
Lucknow
15 February , Monday 00:00

More Events Nearby

 01 December , Saturday
 Lucknow Mahotsav, Lucknow
 17 November , Saturday
 Scientific Convention Centre, Lucknow