Johnny Logan X-Mas Show 2018 @Portalen

BILLETSALGET STARTER LØRDAG 2. DEC. KL. 11.00

Traditionen tro byder Portalen igen i år på en forrygende julekoncert med irske Johnny Logan og et stort og veloplagt orkester. Den tredobbelte Melodi Grand Prix-vinder har siden sit 14. år levet af at synge professionelt. Han har solgt millioner af plader

gennem årene og han har optrådt i TV shows i mange europæiske lande samt i Asien og Australien og fået et hav af awards bl. a. i Tyskland, Belgien og Irland. Men Logan har ikke fået nykker af den grund, han er stadig en kunstner der giver sig fuldt ud over for sit publikum

▼ Show More Information

Portalen 1, 2670
Greve
01 December , Saturday 20:00

More Events Nearby

 27 December , Thursday
 VEGA, København
 04 January , Friday
 Søpavillonen, Copenhagen
 19 December , Wednesday
 VEGA, København
 14 December , Friday
 Teaterbygningen, Køge
 14 December , Friday
 Portalen, Greve
 06 January , Sunday
 Music House - Brønshøj, Brønshøj
 10 January , Thursday
 MBK A/S, København
 13 December , Thursday
 Portalen, Greve
 16 December , Sunday
 Garnisons Kirke, København
 22 December , Saturday
 DR Koncerthuset, København
 20 December , Thursday
 DR Koncerthuset, København
 21 December , Friday
 DR Koncerthuset, København
 19 December , Wednesday
 DGI-byen, Copenhagen
 14 December , Friday
 Christians Kirke, København
 13 December , Thursday
 Christians Kirke, København