Japonská popkultúra : figurálne umenie

Veľvyslanectvo Japonska v SR si Vás dovoľuje pozvať dňa 10. apríla 2018 (utorok) na prednášku spojenú s praktickými ukážkami na tému vytvárania postáv / figúrok vo formáte 3D, ktorú povedie japonský umelec Shinichiro Natsusaka.

Prednáška ponúkne jedinečnú príležitosť dozvedieť sa z pohľadu umelca mnoho

zaujímavého o japonskej popkultúre, ktorá je globálne nepopierateľným kultúrnym fenoménom konca 20. a začiatku 21. storočia. Pán Natsusaka nielen vysvetlí, ale i prakticky ukáže proces tvorby zberateľských figúrok prepracovaných do posledného detailu.


O lektorovi:

Shinichiro Natsusaka sa narodil v roku 1971 v prefektúre Miyagi. Vyštudoval maľbu na Tama Art University. Tvorí pod značkou Kambanart. Vo svojej predchádzajúcej profesionálnej práci sa okrem iného zaoberal vytváraním postáv – figúrok hrdinov z filmov Princezná Mononoke, Predvianočná nočná mora alebo JoJo`s Bizarre Adventure. Ich kvalitu a prepracovanosť ocenili i ich samotní tvorcovia. Od roku 2000 žije a tvorí vo Francúzsku. Jeho diela boli prezentované na skupinovej výstave „EXPO Romanesque“ v Paríži, a následne na „BANDE vol.1 / des“ a „BANDE vol.2 / HURRY 3000“. V roku 2004 získal za projekt "Bande Sculptee - Planet Samurai" hlavnú cenu Japonskej agentúry pre kultúrne záležitosti v sekcii manga. Vystavoval vo Francúzsku, Japonsku, Singapure, USA a viedol prezentácie vo viacerých krajinách vrátane Maďarska.Tešíme sa na Vás!


Organizátori:

Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave a Japan Foundation Budapešť

▼ Show More Information

Univerzitná knižnica v Bratislave, Prednášková sála, Ventúrska 11
adress is not specified
10 April , Tuesday 18:00