III RAJD SZLAKIEM "MARSZU ŚMIERCI" W RYBNIKU - 23 STYCZNIA 2016

W styczniu przypadnie kolejna rocznica tragicznego „marszu śmierci” więźniów KL Auschwitz – Birkenau, którego jedna z tras prowadziła przez ziemię rybnicką. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnym rajdzie pieszym, który ma upamiętnić ofiary wydarzeń ze stycznia 1945 roku.

Robert

Furtak (nauczyciel historii) bierze co roku udział w rajdzie pieszym pod komendą znanego piechura i przodownika turystyki p. Jana Stolarza z Radlina, który prowadzi z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego. Była to najdłuższa trasa, którą pędzeni byli więźniowie z KL Auschwitz, a wspomniane wydarzenie upamiętnia ponad 30 mogił i pomników tych, którzy nie przeżyli. Znajdują się one obecnie na wspomnianym szlaku…
W związku z tym, że przez teren Rybnika również przemieszczały się kolumny oświęcimskich więźniów, po raz trzeci chętni uczniowie oraz rodzice, a także wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku i historii naszego regionu, mogą wziąć udział w pieszym rajdzie, który odbędzie się w sobotę (23 stycznia 2016). Trasa będzie prowadziła z dzielnicy Kamień aż do centrum Rybnika, a podczas marszu wszyscy piechurzy odwiedzą m. in. trzy pomniki upamiętniające ofiary „marszu śmierci” z 1945 roku.

Plan rajdu w dniu 23 stycznia 2016 roku:
godz. 9.30 – zbiórka obok kasy biletowej ZTZ na Pl. Wolności
godz. 9.48 – przejazd autobusem ZTZ nr 18 do Kamienia
godz. 10.15 – początek rajdu (pomnik ofiar „marszu śmierci” w okolicy hotelu „Olimpia”)
godz. 13.00 – meta rajdu (pomnik ofiar „marszu śmierci” przy stadionie MOSiR – u)
godz. 13.45 – zakończenie przedsięwzięcia i pożegnanie uczestników (Pl. Wolności)

Udział w przedsięwzięciu może wziąć każdy uczeń pod opieką rodziców lub za pisemną zgodą opiekunów. Konieczne jest posiadanie pieniędzy lub doładowania na e – karcie na jeden bilet ulgowy na autobusy ZTZ. Chęć uczestnictwa należy zgłosić p. Robertowi Furtakowi do dnia 20 stycznia br.

▼ Show More Information


Rybnik
23 January , Saturday 09:30

More Events Nearby

 10 February , Sunday
 Hala widowiskowo-sportowa Gliwice, Gliwice
 25 January , Friday
 Fundacja Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią., Rybnik
 31 January , Thursday
 Bezpieczna Łapa TOZ koło Gliwice, Gliwice