III Poznańska Konferencja ACT i CBS

III Poznańska Konferencja ACT i CBS, zaplanowana w terminie 28-30 maja 2018 r. jest kolejną już odsłoną wydarzenia skupionego wokół nauk kontekstualno-behawioralnych (Contextual Behavioral Science), w szczególności Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance & Commitment Therapy). Jej organizatorami

są Polski Oddział Association for Contextual Behavioral Science oraz Zakład i Katedra Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Działalność ACBS poświęcona jest łagodzeniu ludzkiego cierpienia oraz postępowi w kierunku dobrostanu poprzez badania naukowe i profesjonalną praktykę opartą o kontekstualny behawioryzm.

Tym razem tematem rozważań będzie ukazanie w jaki sposób nowoczesna nauka behawioralna łączy interwencje związane z ciałem i psychiką. Skierowana będzie do naukowców oraz profesjonalistów wykonujących zawody związane ze zdrowiem fizycznym i/lub psychicznym. Naczelną intencją organizatorów jest otwarcie drzwi między medycznymi i psychologicznymi interwencjami, których celem jest uśmierzanie ludzkiego cierpienia, jak również przedstawienie praktycznego wykorzystania badań naukowych, tak aby każdy uczestnik miał możliwość rozwinąć swe umiejętności i wiedzę.

Konferencja ma charakter międzynarodowy i jest otwarta na czynnych i biernych uczestników z całego świata. Wydarzenie to daje również szansę na zawiązanie się nowych kontaktów i integrację ogólnoświatowych środowisk naukowych, zawodowych i studenckich. Będzie to pierwsza tego typu konferencja zorganizowana we wschodniej części Europy.

Główni zaproszeni prelegenci to:

Dr Louise McHugh - University College Dublin, Irlandia
Dr Graciela Rovner - Karolinska Institutet, Szwecja
Dr Ross White - University of Liverpool, UK
Jacqueline A-Tjak MSc - Certyfikowana Psycholog Kliniczna, Holandia

Konferencja poprzedzona będzie całodniowymi warsztatami tematycznymi dla profesjonalistów między innymi z zakresu pracy z przewlekłym bólem, psychozą i depresją. Główne wydarzenie trwać będzie dwa dni. Przygotowano również atrakcje okołokonferencyjne, takie jak Follies (interaktywny bankiet) czy zwiedzanie miasta Poznania.

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji zostanie zamieszczony wkrótce. Na chwilę obecną prosimy o zarezerwowanie tego terminu w swoich kalendarzach.

Serdecznie zapraszamy

prof. dr hab. n. o zdr. Ewa Mojs
(Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego)

mgr Hubert Czupała
(Zastępca Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego)

Szczegóły: http://www.act2018.bok-ump.pl/teksty.php

▼ Show More Information

Przybyszewskiego
Poznan
29 May , Tuesday 09:00

More Events Nearby

 29 December , Saturday
 Survival Race, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 31 December , Monday
 Poznan, Poland, Poznan
 27 December , Thursday
 Gmina Suchy Las,
 30 December , Sunday
 Poznan, Poland, Poznan