I Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch

Na I Rundę Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch zapraszamy na dawny poligon wojskowy w Jeleniej Górze.

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została

zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

I Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch zostaną podzielone na dwa odcinki - nocny i dzienny. Zawodnicy po wyruszeniu na trasę w piątek wieczorem będą mieli w sumie kilkanaście godzin na pokonanie trasy (limit czasu podany zostanie podczas obowiązkowej odprawy) i skompletowanie jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika.Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach lub 3-osobowych teamach, ale klasyfikowani będą indywidualnie.

W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która jest zawsze wspaniałą okazją do integracji środowiska quadowców.

Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew). Przed każdą rundą odbywać się będą (nieobowiązkowe) kursy techniki poruszania się quadem i alternatywnych sposobów pokonywania przeszkód, szybkiej pomocy medycznej oraz nawigacji.

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne na początku lutego.
Wkrótce opublikujemy również nowy wzór bluzy zawodniczej - model 2016 ;-)

Śledźcie na bieżąco informacje na Forum ATV Polska
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=254&t=67485

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy
Dyrektor: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny: Jacek Bujański
Kierownik ds. Trasy: Tomasz Kudełka ATVBieszczady
Kierownik Parku Maszyn: Norbert Mikulski Motomikulski.pl
Przewodniczący Komisji Obliczeń: Monika Mańkowska
Członek Komisji Obliczeń: Patryk Woźniak
Zespół Sędziów: Kacper Grabowski, Marcin Krukar, Michał Włochal
Strefa Serwisowa: PerfectMoto
Zabezpieczenie medyczne: Off-Road Rescue Team
Obsługa medialna: Bartek Guz AdventureMedia, Bartek Fabiszewski, Marta Markuszewska, Krzysztof Sutkowski

Sponsor Tytularny: Dragon Winch
Sponsorzy Wspierający: Taurus Sea Power/Can-Am, Garmin, oponyquad.pl/Maxxis, Motomaniak.eu , ASP Group/ MAXIMA Racing Oils, ATV Bieszczady, Moto Mikulski, Seven Guard.

▼ Show More Information

Jelenia Góra
adress is not specified
22 April , Friday 10:00