Horrorshow,Lumpex75,Rock'n'Roll Rebels,CzterdzieściJedenDwieście

28 kwietnia br. w Sosnowcu Sportowe Zagłębie organizuje imprezę sportową „Zagłębiowski Horror Show”. Przy tej okazji odbędzie się koncert Horrorshow. Chłopaki z Horroshow korzystając z okazji, że zebrali się razem, postanowili zagrać tego dnia jeszcze raz ze swoimi kolegami z Lumpex'75, Rock'n'Roll Rebels

i Czterdzieści jeden dwieście old school punk. Impreza będzie też okazją do świętowania 5-lecia tego ostatniego zespołu.
Koncert odbędzie się w klubie Rock Out w Dąbrowie Górniczej (ul. Sobieskiego 31). Start o godzinie 19:00. Bilety: 25 zł.
--------------------------------------------------
Zagrają:
HORRORSHOW - Zespół Ska Oi-owy zainicjowany w 1994 roku w Sosnowcu przez Banana, Stecyka oraz Tarasa . Narodzinom HORRORSHOW towarzyszył również Piastol - twórca wszystkich okładek. Początkowo zespół rejestrował domowym sposobem własne utwory oraz covery kapel, z których w tamtym czasie czerpali inspiracje (Kortatu) W czerwcu następnego roku w studio w czeskim Cieszynie został nagrany materiał "Ultra Kuku" . W tamtym czasie w zespole grali : Stecyk-dr, Banan-git, Taras-bas, Binkwa-git.solo. Pod koniec roku nastąpiły roszady personalne ponieważ wszyscy byli powiązani ze swoimi zespołami (Stecyk, Binkwa-Skankan), Taras(Agnes Blood), do zespołu dołączyli Majka-git, Beton-bas, Specjals-dr oraz sekcja dęta dodająca nowy wyraz zespołowi: Janek-trąbka, Łysy-puzon, Kwinto-trąbka. Kolejny materiał " Ryps Wyps" ukazał się w roku 1997. W międzyczasie skład opuścił Łysy oraz Beton, którego zastąpił utalentowany basista Rudi. Nastąpiła również zmiana za bębnami, gdy Specjals poszedł służyć ojczyźnie, odnalazł się Stecyk z którym zostały nagrane w 2001 roku 4 nowe utwory : „Alone” , ”Horrorshow” ,” Spirit of 69” & „The train”. Pod koniec tegoż roku zespół zawiesza działalność. O zespole słychać na chwilę w 2003 roku kiedy gra kilka koncertów oraz nagrywa dwa nowe utwory "Na zawsze Zagłębie” i „ Rudi song". Niedługo po tym ukazuje się w świetle dziennym materiał " Pociag z forsą" na którym znalazły się dotąd nigdzie nie publikowane wspomniane wcześniej utwory oraz jako bonus zamieszczony został "Ryps Wyps". Płyta została wydana za sprawą czeskiego wydawcy Rabiat rec. W roku 2007 nastąpiło odnowienie działalności zespołu. W odnowionym zespole nie ma już Rudiego, który niestety nie potrafił pogodzić muzykowania w kilku kapelach (Ziggie Piggie, Konopians ) . Jego miejsce zajął Gruby. Zespół zaczął ponownie grywać koncerty w Polsce oraz za granicą.
Zespół wyróżnia się na polskiej scenie własnym stylem poprzez zgrabne połączenie muzyki Ska oraz street punka, czasem dodając nutkę innych stylów muzycznych, odmienny a zarazem dopełniający się styl grania muzyków . W swoich utworach często odnoszą się z humorem do problemów życia codziennego (np. Piwo) oraz do inspiracji postaciami takimi jak Al Capone (Al Capone) czy też filmowym Alexem z Mechanicznej pomarańczy. (Durango 95)
W 2011 roku grupa wydała nowy album zatytułowany Alex Go! W 2014 r. zespół zagrał ostatni koncert w Sosnowcu z okazji 20-lecia zespołu. Przebudzenie zespołu nastąpiło w 2018 r., kiedy to Horrrorshow zagrał w Popradzie na Słowacji.
===================================
LUMPEX 75 - Lumpex'75 powstał w październiku 1993 roku. Założyli go: Zibi - gitara, Celina - gitara basowa i wokal oraz Kula - perkusja i wokal. Wykonali jeden utwór muzyczny "Nocny Sklep" i zaczęli się reorganizować, gdy inny gdański zespół zakończył swoją działalność. Tym zespołem było NSDAP. Zespół ten składał sie z: Bosy - wokal, Cinek - perkusja, Zielony - gitara basowa, Kisiel - gitara oraz Kula - wokal. Od Lumpex'75 odszedł Cinek i Zielony, a Celina wraz z Bosym założyli O.R.S. Nowy skład Lumpexu'75 przedstawiał się następująco: Zibi - wokal, Kula - gitara, Cinek - perkusja, Zielony - gitara basowa. Zaczęła się chwilowa hossa zespołu. Zagrali kilka udanych koncertów, między innymi ze znaną, polską kapelą punk - PO PROSTU. Niestety - od zespołu odszedł Cinek a na jego miejsce przyszedł Roman (z O.R.S.). Potem zostali wydaleni z Domu Kultury w Letniewie (zima 1996) - za spożywanie napojów wysokoprocentowych. W wiosnę 1996 Zibi i Kula idą do wojska. Kapela zawiesza działalność. We wrześniu 1998 roku zespół ponownie zaczyna działać. Dochodzi Kisiel - na druga gitarę a w 2000 roku odchodzi - Zibi. W maju 2003 roku odchodzi gitarzysta, Kisiel, zamiast niego na drugiej gitarze gra Dycha, gitarzysta punkowego zespołu z Gdańska Aefde.W kwietniu 2007 zespół powiększa się o Pawła, który wskakuje na gitarę solową, Kula pozostaje na samym wokalu
https://www.facebook.com/lumpex75/
======================================
ROCK’N’ROLL REBELS - zespół z Sosnowca, który gra muzykę lat 50-tych i 60-tych we własnych aranżacjach, dość mocno i szybko. Wszystkie muzyczne korzenie członków zespołu są mocno osadzone w punk rocku, rock’n’rollu i metalu. Poprzez swoje utwory oddają hołd najlepszym artystom ze złotej ery rock’n’roll takich jak Elvis Presley, Chuck Berry, Jerry Lee Lewis, Eddie Cochran. Zespół powstał w styczniu 2017 roku. W maju tego samego roku nagrali pierwsze DEMO. Po wydaniu albumu demo zebrały bardzo dobre recenzje! Obecnie zespół gra na różnych koncertach, festiwalach i rajdach motocyklowych. W międzyczasie pracują nad nowym materiałem. Grupa planuje nagrać pełny studyjny album w 2018 roku. W kapeli grają: Zbychu – bass,voc, Panda – drums,voc i Yogi – git,voc.
https://www.facebook.com/RockNRollRebelsSosnowiec/
===============================
CZTERDZIEŚCI JEDEN DWIEŚCIE - sosnowiecka kapela grająca oldschoolowy punk rock, założona w marcu 2013 r. przez Grzecha (bass), Pabla (gitara) oraz Dziurę (bębny, wokal). W niedługim czasie do składu dołączył Żaba, a później Zbychu, zajmując tym samym miejsce poprzedniego basisty oraz wspomagając Dziurę na wokalu. Z początkiem 2016 r. miejsce Zbycha zastąpiła Ewa. Czterdzieścijedendwieście posiada na swoim koncie album demo oraz długą listę koncertów klubowych i plenerowych. Kapela grała z takimi gwiazdami sceny punkrockowej jak, m.in.: Cela nr 3, Moskwa, Big Mandrake (ska punk Wenezuela), Ashpipe (ska punk Włochy), Bachor, Horrorshow, TheBill. Zespół chętnie włącza się w różne inicjatywy, w jednej z nich wystąpił jako współorganizator festiwalu Zagłębioza 2015. Obecnie kapela przymierza się do nagrania kolejnego albumu.
https://www.facebook.com/czterdziescijedendwiescie/
=========================================
Wydarzenie wspierają: Stecyk na Fali, Ska Music - Spirit of Sosnowiec i @wlepki.com

▼ Show More Information

SOBIESKIEGO 31, 41-300
Dabrowa Gornicza
28 April , Saturday 19:00

More Events Nearby

 31 December , Monday
 Jaworzno PL, Jaworzno
 22 December , Saturday
 Katowice Miasto Wydarzeń, Katowice
 31 December , Monday
 Katowice, Poland, Katowice
 01 January , Tuesday
 Ruda Slaska, Poland, Ruda Slaska
 29 December , Saturday
 Katowice Miasto Wydarzeń, Katowice
 31 December , Monday
 Świętochłowice, Poland, Swietochłowice
 30 December , Sunday
 Stageman - Jesteśmy dumni z Naszych Animatorów, Chorzów
 31 December , Monday
 Świętochłowice, Poland, Swietochłowice
 31 December , Monday
 Portal ślubny Wesele z klasą, Katowice
 30 December , Sunday
 Stageman - Jesteśmy dumni z Naszych Animatorów, Chorzów
 31 December , Monday
 Sosnowiec, Poland, Sosnowiec
 23 December , Sunday
 Jaworzno, Poland, Jaworzno
 31 December , Monday
 Psitulmnie, Zabrze
 31 December , Monday
 Zawodzie, Poland, Zawodzie
 31 December , Monday
 Dabrowa Gornicza, Poland, Dabrowa Gornicza
 31 December , Monday
 Katowice, Poland, Katowice
 09 January , Wednesday
 Psitulmnie, Zabrze
 31 December , Monday
 Hotel dla Zwierząt "Raszka", Sarnów
 31 December , Monday
 Hotel dla Zwierząt "Raszka", Sarnów
 16 January , Wednesday
 Jaworzno, Poland, Jaworzno
 20 December , Thursday
 Jaworzno, Poland, Jaworzno
 31 December , Monday
 SOS HUSKY, Katowice
 31 December , Monday
 Jaworzno, Poland, Jaworzno
 31 December , Monday
 Bytom, Poland, Bytom
 31 December , Monday
 Kocie Przedszkole, Katowice
 31 December , Monday
 Bedzin, Poland, Bedzin
 28 December , Friday
 Jaworzno, Poland, Jaworzno
 31 December , Monday
 Grupa Pietrzak, Katowice
 20 December , Thursday
 Jaworzno, Poland, Jaworzno
 10 January , Thursday
 Jaworzno, Poland, Jaworzno
 13 January , Sunday
 Dąbrowa Górnicza, Dabrowa Gornicza