Hluk v Punctu:Michael Jackson Pollock+ Bagdasarov/Procházka/Vrba

George Bagdasarov, Vojtěch Procházka a Petr Vrba zahrají v improvizovaném improvizačním triu, po nich zahraje Michael Jackson Pollock a nakonec všichni dohromady. Bude to nahlas.

Vstupné 50kč.

Georgij Bagdasarov se narodil se v Kazachstánu v arménské rodině. Nejprve studoval kybernetiku na moskevské

Technické univerzitě, pokračoval ve studiu kompozice na Hudební akademii v Moskvě a svá studia zakončil na Filmové škole v Petrohradu. Svou hudební dráhu započal jako kytarista v psychedelickém punkovém bandu a skrze svět konceptuálního techna dospěl do světa volné improvizace, kterou rozvíjí v instrumentáři předmětů nalezených na bleších trzích celého světa. Hraje na saxofon a kytaru preparovanou nalezenými předměty. Nahrával i vystupoval s řadou různých umělců v oblasti jazzu, noisu, electronica a dalších hudebních žánrů.

Vojtěch Procházka je jedním z předních českých pianistů a skladatelů na poli jazzu a volné improvizace. Hraje na preparovaný klavír, dětské klávesky, elektrické varhany, syntezátory a elektroniku.

Petr Vrba je hráč na trumpetu, elektroniku a preparované reproduktory. Podílel se na mnoha improvizačních projektech a spolupracoval s významnými muzikanty z celého světa (Xavier Charles, Kurt Liedwart, Yan Jun, Thomas Lehn, Tiziana Bertoncini, Angelica Castelló,...). Je spoluautorem pořadu 13 syrových na Radiu 1. Působí jako stálý člen Pražského improvizačního orchestru a skupin IQ+1, Poisonous Frequencies, Rouilleux, The MoND, 2 horses too many,...
www.vrrrba.cz

Michael Jackson Pollock je noisové duo Jozefa a Mikuláše Mrvových. Jejich improvizované kompozice staví hlukové plochy a terénní nahrávky do kontrastu s klubovým zvukem.
Koncert v Punctu je první třetinou jarního mikroturné, následuje Ostrava a Brno.

▼ Show More Information

Krásova 803/27, 130 00 Praha, Česká Republika
adress is not specified
26 April , Thursday 19:00