Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Gezisi

1.GÜN /16HAZİRAN ATATÜRK HAVALİMANI BULUŞMA : 23:00
(Türk Hava Yollaru uçuşu gece yarsını geçe 01:55 de olduğu için 16 Haziranda 23:00 de alanda buluşuyoruz)

2.GÜN ISTANBUL/CAPE TOWN 01:55 11:50
16 Haziran gecesi saat 23:00 de,İstanbul Atatürk Havalimanında Kafka Turizm yetkilisi ile buluşma

, ve TÜRK HAVA YOLLARI TK 044 seferi ile 17 Haziran saat 01:55 gece yarısı
Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. (17 HAZİRAN)
Sabah saat 11:20’de Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.
Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak CAPETOWNWater Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hemde Restoranların bulunduğu bir mekandır.
Geceleme otelimizde. HOTEL UPPERSIDE 4*

3.GÜN/18HAZİRAN CAPE TOWN |HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU
Bugün kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak ,
EXTRA TURUMUZ var [TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ-120€ ] Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.

4.GÜN/19 HAZİRAN CAPE TOWN| Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz var. Arzu eden misafirlerimiz için EXTRA TUR | Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek turumuz olacak -TAM GÜN- ÖĞLE YEMEKLİ /105€ , rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz. Turumuzun sonunda , akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

5.GÜN/20 HAZİRAN CAPE TOWN/ JOHANNESBURG | Pretoria turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 10:00 da Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda; Şehir Merkezi, Mandela Evi, Mandela Köprüsü, Neartown göreceğimiz yerler arasında. Bu turumuzu takiben, PRETORIA şehirne gezmeye gideceğiz,
Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanımızda olacak.
Turumuzun sonunda geceleme otelimizde.
HOTEL THE REEF

6.GÜN/21 HAZİRAN SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak, arzu eden misafirlerimiz için extra tur | TAM GÜN -ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [ 165€]
SUN CITY -LESEDI KÜLTÜR KÖYÜ- PİLANESBERG SAFARİ TURU
Hareket saatimiz 06:30, Sun City’e doğru yola çıkacağız, güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz,LESEDI KÖYÜ ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Ardından Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. SUN CITY bir oteller bölgesidir ve kumarhaneleri ile ünlüdür. Bu dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bçlhesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.
ÖĞLE YEMEĞİMİZİ burada alacağız. Öğle yemeğinden sonra
PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda yeniden Jonanesburg a döneceğiz.

7.GÜN/22 HAZİRAN JOHANNESBURG / ZAMBİYA (Livingstone) 11:25 13:05
Bu sabah Çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben Yerel hava yolu ile saat11:25’de ZAMBİYA ya hareket ediyoruz. Livingstone kentine ulaşıyoruz.
Özel aracımız ile Livingstone bölgesinde otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor.
VIKTORYA MİLLİ PARKI ziyaretimizi, Şelaleyi ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)
(Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.
İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.
Kuzey Amerika'daki NiagaraŞelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.
Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.) Geceleme otelimizde.

8.GÜN/23HAZİRAN ZİMBABWE
Bu sabah Zambiya tarafından yarılıyoruz ,Viktorya Şelalesi – ZIMBABWE kasabasına hareket edeceğiz. Hudut noktasında pasaport geçiş işlemlerimizi yapıyoruz. Daha sonra konaklayacağımız LODGE’umuza geçiyoruz, burada, doğa ile baş başa gerçek Afrika ortamı ile buluşuyoruz, Bugün öğleden sonra VİKTORA ŞELALESİNİ ZİMBABWE tarafından da görmek ister misiniz? Bir gün önce Zambiya tarafına gitmiştik- arzu ederseniz , sadece Milli park girişlerini ödeyerek Zimbabwe tarafına da gidebiliriz. ( 45€)
Turumuzun sonunda ,otelimizdeyiz.
akşam saatlerinde EXTRA TUR ZAMBEZİ NEHİR- AKŞAM YEMEĞİ- GEMİ TURU.[95€].
Bu öğleden sonra Zambezi Nehri ile tanışmamızı akşam yemeği eşliğinde yapacağız..

9.GÜN/24HAZİRAN BOTSWANA TURU
Bu sabah kahvaltı sonrası, serbest günümüz var. Bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU yapalım
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU EXTRA [195€]
Bu sabah kahvaltı sonrası, serbest saatler.Dileyen misafirlerimiz extra tam gün öğle yemekli Botswana turumuza katılabilirler [ 30 USD BOTSWANA GİRİŞ VİZE ücreti ilaveten orda kapıda ödenir ]
Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor.Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız. Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız.Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz.Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak.Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız

10.GÜN/25 HAZİRAN JOHANNESBURG
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, saat 13:30 da uçağımız kalkacak, yeniden Güney Afrika Johannesburg’a döneceğiz, Yerel saat ile 15:15 ‘de Johannesburg’a ulaşıyoruz, kent merkezine geçiyoruz, 1 Gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz, serbest saatlerimiz olacak.Geceleme otelimizde.
11.GÜN/26 HAZİRAN JOHANNESBURG/İSTANBUL 18:20 05:00 +1
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, kısa dinlenme saatlerimiz..(REHBERİMİZ EŞİLİĞİNDE yakın şehir bölgelerine alternatif bir program yapılabilir-opsiyonel) uçuş saatimiz 18:20 , saat 16:00 da en geç havalimanında oluyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
12.GÜN/27 HAZİRAN İSTANBUL 05:00 VARIŞ
İstanbul’a varış. Turumuzun sona ermesi..

UYARI/ NOTLAR: Bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’ aşısı gereklidir. Aşı olduktan sonra verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz. 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile, eğere ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.
(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

Ücrete dahil OLAN hizmetlerimiz :
*İstanbul/capetown-johannesburg/İstanbul uçak bileti THY ile
*capetown/johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti
*johannesburg / vfa(vıktorıa) - lıvıngstone/ johannesburg uçak bileti
*3 gece capetown 3 gece johannesburg 2 Gece Zimbabwe 1 Gece Zambiya
9 gece ¾ yıldızlı otellerde konaklama
*tüm kahvaltılar
CAPE TOWN ŞEHİR TURU
JOHANNESBURG ŞEHİR TURU VE PRETORIA TURU
ZAMBİYA VİKTORYA ŞELALESİ GEZİSİ
*türkeçe rehberlik+ yerel rehberlik hizmeti
* seyahat sigortası
*Tüm transferler

Ücrete dahil OLMAYAN Detaylar
*Tr-çıkış pulu 15tl
*Tur bahşişleri /kişi Başı 85€ (Birinci gün havalimanında toplanır)
Kapılarda Ödenen -ZAMBIYA VIZE HARCI -50 USD / ZİMBABWE VİZE HARCI-55 USD
Botswana Griş 30 USD(extra tur ücretine dahil değildir )
Bu ücretler HER ÜLKENİN hudutunda ayrıca oradaki görevlilere ödenir. Turların içeriğine dahil değildir.

EXTRA TURLAR
CAPE TOWN |HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU -120€
Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek -105€
SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu -165€
Zimbabwe Tarafında şelale giriş ziyaret -45€
ZAMBEZİ NEHİR- AKŞAM YEMEĞİ- GEMİ TURU.[95€]
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU EXTRA [195€]
Toplam :712€ > indirimli Tam paket : 670€

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN:
KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI
Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara
Tel: 0312 425 85 25
Fax: 0312 425 85 24
Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 )
Gsm: 0532 244 79 10 (Teoman Bulduk)
Web: www.alternatiftrekking.com - www.kafkatur.com.tr

▼ Show More Information

Yüksel Cad.8/17 Kızılay, 06000
Ankara
16 June , Saturday 23:00

More Events Nearby

 25 October , Thursday
 Alternatif Trekking, Ankara
 28 October , Sunday
 Ankara, Ankara
 25 October , Thursday
 Kafka Tur, Ankara