Gintberg Reder Verden - Operaen

Jan Gintberg har tilføjet følgende korte statement omkring showet og titlen:

“Jeg troede faktisk jeg havde gjort det helt klart?! Men nogen har åbenbart misforstået mig! Jeg har tænkt mig at rede verden. Ikke redde den for fanden! Vores sol brænder ud om 4 milliarder år og allerede om 1000 år mener

fysikeren Stephen Hawking, at vi ikke længere kan bebo vores klode. Festivaltoilettet er, så at sige, ved at være fyldt op til kanten.

Men indtil da fortjener verden da et sidste lattervækkende komisk klarsyn. At få vandkæmmet og friseret de yderste lag. At blive gjort pæn og præsentabel inden vi hiver splitten.

‘Gintberg reder verden’… Det er dét jeg hele tiden har sagt… så hør dog efter!

▼ Show More Information

Ekvipagemestervej 10, 1438 København K
København
06 October , Saturday 20:00

More Events Nearby

 30 May , Wednesday
 DISTORTION, Copenhagen
 03 June , Sunday
 Royal Arena, Copenhagen
 21 June , Thursday
 COPENHELL, København
 31 May , Thursday
 Lokomotivværkstedet, Copenhagen
 08 June , Friday
 Forum Copenhagen, Frederiksberg
 03 June , Sunday
 Royal Arena, Copenhagen
 30 May , Wednesday
 Forum Copenhagen, Frederiksberg
 15 June , Friday
 Ungdomshuset, København
 08 June , Friday
 ICO Concerts, Copenhagen
 23 May , Wednesday
 Den Grå Hal, Christiania
 23 May , Wednesday
 Pumpehuset, København
 27 May , Sunday
 Nemoland, Christiania
 17 June , Sunday
 Bakken, Klampenborg
 02 June , Saturday
 Valby Park,
 08 June , Friday
 Tivoli, København
 15 June , Friday
 Tivoli, København
 16 June , Saturday
 Copenhagen Warrior, Valby
 01 June , Friday
 Tivoli, København
 04 June , Monday
 Pumpehuset, København
 16 June , Saturday
 Tivoli, København
 01 June , Friday
 DISTORTION, Copenhagen
 25 May , Friday
 FABRIKKEN for Kunst og Design, København
 02 June , Saturday
 Amager Bryghus, Kastrup
 25 May , Friday
 KU's Forårsfestival, København
 22 May , Tuesday
 DR Koncerthuset, København
 05 June , Tuesday
 Royal Arena, Copenhagen
 22 May , Tuesday
 Pumpehuset, København
 14 June , Thursday
 Den Glade Gris, København
 31 May , Thursday
 Rust Natklub, Copenhagen
 19 June , Tuesday
 TAP1, København
 03 June , Sunday
 Bakken, Klampenborg
 01 June , Friday
 Refshaleøen, Copenhagen
 16 June , Saturday
 Nordic Race, København
 17 June , Sunday
 VEGA, København
 19 June , Tuesday
 TAP1, København