Fullsteam 15v: The Sounds (SWE) – Allas Sea Pool pe 4.8.2017

Fullsteam 15v:
THE SOUNDS (SWE)
Pe 4.8.2017 @ Helsinki, Allas Sea Pool
Liput: ennakkoon Tiketistä alk. 39€

Ruotsin kaikkien aikojen menestyneimpiin rockbändeihin lukeutuva The Sounds tähdittää kaikille avoimia Fullsteamin 15-vuotisjuhlia Helsingissä Allas Sea Poolilla perjantaina 4. elokuuta.

Maja

Ivarssonin johtama The Sounds palaa pitkän tauon jälkeen Helsinkiin: edellisen kerran ruotsalaisbändi nähtiin Tavastialla syksyllä 2013, jolloin The Sounds nousi kaupungin rockpäämajan lavalle neljänä peräkkäisenä iltana. Viisi albumia julkaissut kokoonpano soittaa tulevana kesänä vain muutamia valikoituja konsertteja, joista ainoa Suomen-keikka toteutuu Fullsteamin 15v-synttäreiden pääesiintyjänä.

Illan muut esiintyjät julkistetaan kesän aikana.

Allas Sea Pool merikylpylä on maa- ja merialueineen lähes hehtaarin kokoinen uniikki, uusi hyvinvoinnin ja elämysten keidas Kauppatorin kyljessä, Helsingin keskustassa. Ravintola ja kahvila, sisäpiha, terassit ja mereen rajautuva hiekkaranta muodostavat ainutlaatuisen konserttipaikan, jonka ulkoilmakonserteissa tunnelma vaihtelee alkukesän valoisista illoista ja yöttömistä öistä loppukesän auringonlaskuihin ja syksyn pimeneviin iltoihin. Fullsteamin kautta bookatut The Sounds ja Mando Diao ovat Allas konserttien ulkomaiset tähdet kesällä 2017. Katso koko Altaan konserttiohjelmisto: www.allasseapool.fi/tapahtumat

www.the-sounds.com
www.allasseapool.fi
www.fullsteam.fi

▼ Show More Information

Katajanokanlaituri 2a, 00160
Helsinki
04 August , Friday 19:00

More Events Nearby

 11 August , Friday
 Flow Festival Helsinki, Helsinki
 29 July , Saturday
 Alppipuisto, Helsinki
 29 July , Saturday
 Hernesaaren Ranta, Helsinki
 09 August , Wednesday
 Helsinki Finland, Helsinki
 12 August , Saturday
 Flow Festival Helsinki, Helsinki
 29 July , Saturday
 Kaisaniemen puisto, Helsinki
 28 July , Friday
 Messukeskus, Helsinki
 09 August , Wednesday
 Helsinki Swimming Stadium, Helsinki
 16 August , Wednesday
 TAVASTIA-klubi, Helsinki
 29 July , Saturday
 Skidit Festarit, Helsinki
 16 August , Wednesday
 Grotesk Bar Ravintola, Helsinki
 03 August , Thursday
 Lonna Saari, Helsinki
 05 August , Saturday
 Kulttuuritalo (Helsinki), Helsinki
 18 August , Friday
 Messukeskus, Helsinki
 26 July , Wednesday
 Rautatientori, Helsinki
 03 August , Thursday
 Messukeskus, Helsinki
 04 August , Friday
 Messukeskus, Helsinki
 05 August , Saturday
 Sturenkatu, Helsinki
 11 August , Friday
 Helsinki, Finland, Helsinki
 05 August , Saturday
 Helsingin jäähalli, Helsinki
 12 August , Saturday
 Helsinki City Marathon, Helsinki
 29 July , Saturday
 Myyrmäki, Finland, Myyrmäki
 18 August , Friday
 Ääniwalli, Helsinki
 11 August , Friday
 Flow Festival Helsinki, Helsinki
 02 August , Wednesday
 Hietsu, Helsinki
 11 August , Friday
 Konepajan Bruno, Helsinki
 05 August , Saturday
 Helsinki Central railway station, Helsinki
 27 July , Thursday
 Espoo, Finland, Espoo
 06 August , Sunday
 Elmun Baari, Helsinki
 07 August , Monday
 TAVASTIA-klubi, Helsinki
 05 August , Saturday
 Kauppatori, Helsinki
 04 August , Friday
 SIC, Helsinki
 23 August , Wednesday
 Helsinki, Finland, Helsinki
 10 August , Thursday
 Musiikkitalo, Helsinki
 19 August , Saturday
 Hallmark, Helsinki