Fingerstyle Feeling 8

Już 21 kwietnia odbędzie się 8 edycja festiwalu Fingerstyle Feeling.

Pomysł Festiwalu zrodził się z wielkiej pasji i zamiłowania do brzmień gitary akustycznej.
W ramach Festiwalu odbyło się ponad dwadzieścia koncertów z udziałem fenomenalnych gitarzystów akustycznych z kraju oraz gwiazd światowego formatu.
Dodatkowym

atutem towarzyszącym Festiwalowi jest konkurs, który umożliwia zaprezentowanie przez gitarzystów, przybyłych z różnych zakątków Polski, swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z profesjonalną oceną.

Do Kalisza ponownie zjadą się najlepsi gitarzysci posługujący się techniką "fingerstyle".

Jak co roku festiwal otworzy konkurs dla gitarzystów, którego nagrodą główną będzie wysokiej klasy gitara akustyczna marki Baton Rouge, firmy będącej ponownie sponsorem nagród w konkursie.

Ruszyły zapisy do konkursu.
Link do regulaminu zamieszczamy poniżej, zatem do dzieła! :)

http://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/8-fingerstyle-feeling-festival-konkurs/

Zeszłoroczny sukces zwiazany z wystawą gitar akustycznych spowodował,że takowa wystawa odbędzie się również i w tym roku.

Ruszyła już sprzedaż biletów na festiwal.
Bilety można kupować m.in. drogą internetową.
Link do storny podany jest w wydarzeniu.
Cena biletu wynosi 35zl
Wstęp na konkurs jest wolny.

Program:

12:00 Konkurs dla gitarzystów
17:45 Ogłoszenie wyników
18:00 Start koncertów


W tym roku jak co roku będzie oczywiście międzynarodowo!

W tym roku na festiwalu zagrają:

godz. 18:00 - Piotr Szumlas (PL)

Artysta, muzyk, gitarzysta, kompozytor. Laureat konkursu trzeciej edycji Fingerstyle Feeling Festival w Kaliszu, zwycięzca telewizyjnego talent-show „Must Be The Music”.

Przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 12 lat. Pierwszą płytę, będącą zbiorem 11 autorskich kompozycji, utrzymanych w spokojnym i harmonijnym klimacie akustycznego brzmienia gitary, wydał w sierpniu 2016 roku. Jego materiały w serwisie YouTube obejrzało już ponadpółtora miliona osób, a muzyk każdego tygodnia dzieli się z widzami nowymi aranżacjami i autorskimi kompozycjami.godz. 19:00 - Don Ross (CAN)

Kanadyjski gitarzysta fingerstyle czerpiący inspirację z wielu różnych stylów muzycznych: rocka, jazzu, folku i muzyki poważnej, tworząc, jak sam określa, styl „heavy wood”.

Don Ross urodził się w Montrealu. Studiował kompozycję na wydziale muzycznym Uniwersytetu York w Toronto.

W 1986 roku wyprodukował i wydał swój pierwszy album „Kehewin”, stając się tym samym pełnoetatowym muzykiem. Występował w duecie z żoną, piosenkarką Kelly McGowan (1986 -1987), a następnie wraz z żoną i skrzypkiem Oliverem Schroerem w Harbord Trio. W tym samym czasie był członkiem kwartetu jazzowego New Age, zwanego Eye Music. Skomponował muzykę do kilku spektakli teatralnych w Toronto zajmujących się życiem Pierwszych Narodów w Kanadzie: The Ecstasy of Rita Joe (York University, 1989), Dreaming Beauty (Inner Stage Theatre, 1990) i Big Buck City (Cahoots Theater, 1991) oraz muzykę do serialu telewizyjnego Dead Dog Café CBC. W 1987 roku niektóre z jego kompozycji grała Toronto Symphony Orchestra.

W 1988 roku podpisał kontrakt z Duke Street Records w Toronto, gdzie opublikował swoje kolejne dwa albumy:„Bearing Straight” (1989) oraz „Don Ross” (1990).
Na Ontario Council of Folk Festivals z Kelly McGowan zdobył pierwszą nagrodę, a w 1996 roku ponownie zwyciężył na festiwalu Walnut Valley.
Don Ross był pierwszym artystą, który podpisał kontrakt z niezależną wytwórnią Candyrat Records (2005).

Odbył trzy trasy z grupą Men of Steel, będącą mieszanką międzynarodowych członków, w tym: bluegrass maestro Dan Crary, akustyczny gitarzysta Beppe Gambetta i celtycki gitarzysta ludowy Tony McManus.

W latach 2010-2011 Ross był profesorem Uniwersytetu Dalhousie.godz. 20:00 - Grayson Erhard (USA)

Piosenkarz, autor piosenek i multiinstrumentalista.
Styl Graysona opiera się na technicznie złożonym stylu gry na gitarze akustycznej z wykorzystaniem elementów gry na perkusji, często połączonej z poruszającymi, zwiewnymi liniami wokalnymi.

Punktem zwrotnym w karierze Graysona był moment, w którym wystąpił na scenie wspólnie z samym Stevie Wonderem. Sytuacja ta doprowadziła do znacznego wzrostu popularności artysty nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale również w Europie.

Po przeprowadzce z rodzinnego miasteczka Del Norte do północnego Kolorado, Erhard szybko przeżył szok kulturowy. Przesycenie fałszywymi wiadomościami, politykierstwo i ciągłe rozproszenie nowego środowiska doprowadziły do tego, że artysta ​skupił się wyłącznie na komponowaniu muzyki. Stąd zrodził się jego wyjątkowy utwór „Manifest” – narracja kulturalna, opłakująca naszą zależność od mediów społecznościowych i jej skłonność do przytłaczania naszego życia.

„Manifest /twój świat jest twoją refleksją”, śpiewa w swoim wideo, w otoczeniu telewizorów i komputerów, które migoczą obrazami ówczesnego prezydenta Baracka Obamy, Kim Kardashian i infomercial detrytus. Utwór napisany po części, by atakować Internet, obronił się dzięki popularności, jaką zdobył w krótkim czasie.

▼ Show More Information

ul. Łazienna 6, 62-800 Kalisz, 62-800
Kalisz
21 April , Saturday 12:00

More Events Nearby

 28 October , Sunday
 Kalisz, Poland, Kalisch
 10 November , Saturday
 Hotel karczma Stara Stajnia, Pleszew
 09 November , Friday
 Pub Urwany Film, Kalisz