Festiwal Fabuły

Zapraszamy na trzecią edycję FESTIWALU FABUŁY!
Co dwa lata spotykamy się w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, by posłuchać co, jak i dlaczego sobie opowiadamy.
Festiwal Fabuły pokazuje najważniejsze zjawiska we współczesnej polskiej prozie; gromadzi autorów powieści, opowiadań, reportaży, biografii, esejów,

rozmów z pisarzami. Jest to więc – po pierwsze – rodzaj przeglądu najważniejszych książek oraz możliwość spotkania z ich twórcami. Po drugie festiwal jest wskazaniem na ważne tematy i fenomeny literatury ostatnich lat – tegoroczna edycja pyta o transformację ustrojową dopiero niedawno opisaną przez młodsze pokolenie humanistów, wskazuje na odradzający się gatunek reportażu historycznego, promuje debiutantów.


PROGRAM:
21 MAJA 2018 (poniedziałek)
g. 17 TRANSFORMACJA – PANEL
Goście: Olga Drenda, Jan Sowa, Magda Szcześniak
Prowadzenie: Joanna Bednarek / Scena Nowa
g. 19.30 DROGA WYJŚCIA – DROGA WEJŚCIA. NOCNE MIASTO. ŻYCIE I ŚMIERĆ WILLIAMA S. BURROUGHSA. ESEJ NA GŁOS I KONTRABAS W WYKONANIU TADEUSZA SŁAWKA I ZESPOŁU BOGDANA MIZERSKIEGO / Sala Wielka

22 MAJA 2018 (wtorek)
g. 13.00 „KANON OD NOWA: SIENKIEWICZ” – WYKŁAD PROF. RYSZARDA KOZIOŁKA / Sala Kinowa
g. 17 POZA HISTORIĄ – LATA 90. W PROZIE
Goście: Anna Cieplak („Lata powyżej zera”), Weronika Gogola („Po trochu), Paweł Sołtys („Mikrotyki”)
Prowadzenie: Przemysław Czapliński / Scena Nowa
g. 19 MARCIN WICHA
Prowadzenie: Piotr Śliwiński / Sala Wielka

23 MAJA 2018 (środa)
g. 13.00 „KANON OD NOWA: ZGŁADZONY ŻYD W KANONIE” – WYKŁAD PROF. PRZEMYSŁAWA CZAPLIŃSKIEGO / Sala Kinowa
g. 17 BRYGIDA HELBIG
Prowadzenie: Inga Iwasiów / Scena Nowa
g. 19 REPORTAŻ HISTORYCZNY
Goście: Ewa Winnicka, Cezary Łazarewicz, Marian Sworzeń
Prowadzenie: Bartłomiej Krupa / Scena Nowa

24 MAJA 2018 (czwartek)
g. 13.00 „KANON OD NOWA: "LALKA" BOLESAWA PRUSA” – WYKŁAD PROF. INGI IWASIÓW / Sala Kinowa
g. 17 JAKA PIĘKNA ILUZJA
Goście: Justyna Dąbrowska, Magdalena Tulli
Prowadzenie: Jarosław Borowiec / Scena Nowa
g. 18.30 LEM
Goście: Agnieszka Gajewska, Wojciech Orliński
Prowadzenie: Marcin Bronhard / Sala Wielka
20.00 WOJCIECH JAGIELSKI
Prowadzenie: Marcin Jaworski / Sala Wielka

25 MAJA 2018 (piątek)
g. 11 ŚNIADANIE TŁUMACZY / W Bramie
12-17 KSIĘGARNIA – MIĘDZY BIZNESEM A KULTURĄ
Współpraca: Bookowski. Księgarnia w Zamku, NU Fundation / Sala Prób
g. 17 FABUŁA POZA LITERATURĄ – PANEL
Goście: Daniel Odija, Paweł Miechowski /11 bit studios/, Monika Powalisz
Prowadzenie: Sebastian Frąckiewicz / Scena Nowa
g. 19 POZNAŃSKA NAGRODA LITERACKA – GALA / Sala Wielka

26 MAJA 2018 (sobota)
10-14 KSIĘGARNIA – MIĘDZY BIZNESEM A KULTURĄ
Współpraca: Bookowski. Księgarnia w Zamku, NU Fundation / Sala Prób
g. 12 KRYTYCZNY SPACER PO POZNAŃSKICH MURALACH
Przewodnik: Sebastian Frąckiewicz
g. 15. FABUŁY DLA DZIECI: MAGDALENA TULLI „TEN I TAMTEN LAS”
Prowadzenie: Natalia Adamczyk / Bawialnia
g. 16 JÁNOS HÁY
Prowadzenie: Jolanta Jarmołwicz / Scena Nowa
g. 17-19 DRUGIE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SLAMU POETYCKIEGO – ELIMINACJE OSTATNIEJ SZANSY
Prowadzenie: Maciej Mikulewicz / Dziedziniec Masztalarni
g. 19.30 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA OPOWIADANIE / Dziedziniec Masztalarni
g. 20-22 DRUGIE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SLAMU POETYCKIEGO – FINAŁ
Prowadzenie: Maciej Mikulewicz / Dziedziniec Masztalarni
-------------------------------------------------
16-30.05.
WYSTAWA „ZOBACZYĆ TŁUMACZA”
Współpraca: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury / Hol Wielki

▼ Show More Information

ul. Św. Marcin 80/82, 61-809
Poznan
21 May , Monday 17:00

More Events Nearby

 17 June , Sunday
 Malta Poznań, Poznan
 02 June , Saturday
 Malta Poznań, Poznan
 31 May , Thursday
 Sala Ziemi, Poznan
 17 June , Sunday
 Nocny Targ Towarzyski, Poznan
 02 June , Saturday
 Termy Maltańskie Poznań, Poznan
 21 June , Thursday
 Tor Poznań, Poznan
 16 June , Saturday
 Klub u Bazyla, Poznan
 17 June , Sunday
 Klub u Bazyla, Poznan
 16 June , Saturday
 Gmina Dopiewo - strona oficjalna, Dopiewo
 01 June , Friday
 Reduta PUB, Poznan
 22 June , Friday
 Ostrów Tumski, Poznan
 09 June , Saturday
 Lusowo, Poland, Lusowo
 03 June , Sunday
 Tarnowo Podgórne, Poland, Tarnowo Podgórne
 13 June , Wednesday
 Sala Ziemi, Poznan
 09 June , Saturday
 Muzeum Łowiectwa W Uzarzewie, Uzarzewo
 15 June , Friday
 ZSE Nr 2 w Poznaniu im. ks. Piotra Wawrzyniaka, Poznan
 16 June , Saturday
 Rozbrat, Poznan
 09 June , Saturday
 Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu, Poznan
 14 June , Thursday
 Sala Ziemi, Poznan
 30 May , Wednesday
 Winiarnia "Pod Czarnym Kotem", Poznan
 14 June , Thursday
 Centrum Biologii Medycznej, Poznan
 29 May , Tuesday
 Centrum Kongresowo - Dydaktyczne Um Ul. Przybyszewskiego 37, Poznan
 23 June , Saturday
 Poznan, Poland, Poznan
 02 June , Saturday
 plaża miejska LUBOŃ, Lubon
 09 June , Saturday
 Muzeum Łowiectwa W Uzarzewie, Uzarzewo
 14 June , Thursday
 Sport Analytics, Przezmierowo
 27 June , Wednesday
 Poznan, Poland, Poznan
 17 June , Sunday
 SPOT., Poznan
 13 June , Wednesday
 Klub u Bazyla, Poznan
 24 June , Sunday
 Komorniki, Poland, Komorniki
 08 June , Friday
 Psia Wachta - Centrum Edukacji Kynologicznej, Poznan
 02 June , Saturday
 Malta Poznań, Poznan
 09 June , Saturday
 Hala widowiskowo-sportowa Arena, Poznan
 15 June , Friday
 Yoga Academy, Poznan
 16 June , Saturday
 Traperska Osada, Czerwonak