Elder + King Buffalo, Stonerror | 3.05, Zaścianek Kraków

Soulstone Gathering & I did it: one man booking agency proudly presents:

⚫ Pierwszy krakowski koncert Elder - zespołu, którego niewielu trzeba przedstawiać. Pochodzący z miasteczka niedaleko Bostonu kwartet (do niedawna tercet) z każdą płytą prezentował nietuzinkowe i kreatywne podejście do gatunków

takich jak rock psychodeliczny, progresywny, stoner rock lub heavy metal. Zaczynając od klasycznego doom metalu w stylu Pentagram czy Trouble zespół już na drugiej płycie skręcił w stronę rocka psychodelicznego, aby na trzecim wydawnictwie płynnie przejść w rozbuchany “gwiezdny” rock progresywny. Na ostatniej płycie coraz mocniej uwidaczniają się też krautrockowe inspiracje formacji oraz zamiłowanie do mocnej, bujającej rytmiki. Zespół zbiera setki pozytywnych recenzji i nie ma w tym nic dziwnego - muzyka Elder pełna jest energii, wspaniałych melodii i ekstatycznych, rozbudowanych riffów płynnie przechodzących z jednej historii w drugą. Całe bogactwo muzyki Amerykanów opakowane jest w charakterystyczne chropowate brzmienie, kreatywnie łączące klasykę z nowoczesnością. Sam zespół opisuje swoje brzmienie jako “old gear. LOUD”.

Muzykę Elder bardzo trafnie opisuje anonimowy komentator z internetu:

“When I listen to this song (all Elder songs actually), I have the impression of hearing a lifetime of adventures in a far away fantasy land. The combination of heaviness, melody, phrasing and the length of the track, really conveys that feeling of scale and, in simpler terms : Life. Because life is just like that, it has contrast, up and downs, heavy hard moments and softer easier times. It literally takes you to another place.“

Zespół wystąpił jak do tej pory w Polsce dwa razy - w 2014 roku w Warszawie oraz w 2017 na festiwalu Red Smoke. Teraz przyszedł czas na pierwszy występ w Krakowie, już 3 maja w klubie Zaścianek.

⚫ Najnowszy album "Reflections of a Floating World":
https://www.youtube.com/watch?v=Hh3J6EZzk38

⚫ Wykonanie live "Compendium" z albumu "Lore":
https://www.youtube.com/watch?v=W4mdaR2vccE

Support:

⚫ King Buffalo - stonerowo-bluesowa ekipa z Rochester w stanie Nowy Jork. Muzyka King King Buffalo jest jednocześnie ciężka, oraz bardzo relaksująca. Bardzo dobre melodie i sprawnie zaaranżowane kompozycje łączą się tutaj ciepłym, miękkim brzmieniem zanoszącym słuchacza na bezkresne amerykańskie równiny. W 2016 zespół wydał swój pierwszy pełny album i miał okazję zagrać kilkanaście koncertów w Europie. 3. maja po raz pierwszy pojawią się w Krakowie. Gratka dla fanów Causa Sui, Asteroid czy All Them Witches.

Pełny album "Orion":
https://www.youtube.com/watch?v=_wyRQ2a2dxY

⚫ Stonerror - krakowska ekipa, która swoją muzykę określa jako “psychedelic stonerpunk”. Stonerror zaznaczył swoją obecność na scenie wydanym w 2017 pierwszy długogrającym albumem, który zanotował ponad 240 tys. wyświetleń na youtube. Muzyka Stonerror jest trudna do zakwalifikowania, błądzi gdzieś między między Ultramega OK a Kyuss, do czego dorzuca zwartą, czystą sekcję rytmiczną. Znakomita produkcja pierwszego pełnego albumu Stonerror to zasługa Macieja Cieślaka (Ścianka, Lenny Valentino).

⚫ Stonerror - s/t, pełny album:
https://www.youtube.com/watch?v=myeNKXWa6_4

---

⚫ UWAGA - ZE WZGLĘDU NA ROZMIARY KLUBU LICZBA BILETÓW BĘDZIE OGRANICZONA DO 240 SZTUK. ⚫

Pierwsza pula: 60 zł (100 sztuk)
Druga pula: 70 zł (140 sztuk)

Sprzedaż biletów rozpocznie się 1. lutego, link do zakupu zostanie udostępniony na wydarzeniu. Kolekcjonerskie bilety będą do odebrania na bramce w dniu koncertu.

▼ Show More Information

ul. Rostafińskiego 4, 30-072
Kraków
03 May , Thursday 18:00

More Events Nearby