Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara - część A

Metoda Dynamic Neuromuscular Stabilization wg Kolara znajduje zastosowanie w leczeniu dysfunkcji układu ruchu, większości schorzeń neurologicznych (osób po udarze, ze stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona, polineuropatiami itp.) oraz w leczeniu ortopedycznym (schorzenia stawów, choroby zwyrodnieniowe,

po wszczepieniu protez stawu biodrowego i kolanowego, stawów, zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, uszkodzenie stożka rotatorów / zespół ciasnoty podbarkowej), w pediatrii (porażenie mózgowe, skolioza, wady postawy związane z wrodzonym zwichnięciem stawów biodrowych itp.) oraz w sporcie wyczynowym.
Więcej o metodzie TUTAJ.

Cała ścieżka edukacyjna metody DNS obejmuje części A-D. Na części A i B poruszane są ogólne zagadnienia związane z tą metodą. Natomisat część C i D obejmuje szczegółowe omówienie zastosowanie metody w poszczególnych dysfunkcjach. Dodatkowo można uczestniczyć w warsztatach poświęconych zastosowaniem metody w poszczególnych przypadkach (np. w pediatrii, w sporcie itp).

Zakres kursu:
Podstawy kinezjologii rozwojowej ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju w pierwszym roku życia
Związek między rozwojem w pierwszym roku życia i patologiami układu ruchowego w wieku dorosłym
Terminologia: koncentracja czynnościowa stawów, punctum fixum, punctum mobile i zintegrowana stabilizacja kręgosłupa
Podstawowe zasady lokomocji odruchowej: wzorce ruchowe – chód – funkcja wsparcia i strefy stymulacji
Ocena i korekta nieprawidłowych wzorców oddechowych
Ocena zintegrowanego systemu stabilizacyjnego kręgosłupa, zarówno wizualnie, jak i przy użyciu dynamicznych testów funkcjonalnych
Prezentacja podstawowych techniki lokomocji odruchowej: obrót odruchowy 1 & 2, pełzanie odruchowe: pozycja początkowa i ruchy antycypowane, kluczowe strefy i ich wektory
Połączenie ćwiczeń korekcyjnych w oparciu o testy funkcjonalne DNS i pozycje rozwojowe stosowane w lokomocji odruchowej. Łączenie ćwiczeń korekcyjnych z innymi terapiami.
Argumenty na rzecz szerszego włączenia metody DNS do codziennej praktyki klinicznej oraz informacje przekazywanych pacjentom
Optymalne przygotowanie kursantów do kolejnego stopnia kursu (B).
Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo (Certificate of Attendance), certyfikat potwierdzający zdobycie umiejętności (Certificate of Achievement) otrzymuje się po zdaniu egzaminu.

Opcjonalny egzamin: kursanci, którzy chcą uczestniczyć w ścieżce edukacyjnej zmierzającej do odbycia kursu D i uzyskania tytułu certified DNS practitioner (DNSP) w zakresie metody DNS mogą zdać egzamin za dodatkową opłatą 50 euro.
Test będzie się składał z 50 pytań wielokrotnego wyboru. Uczestnicy są zobowiązani zdać test u lokalnego instruktora w ciągu miesiąca po zakończeniu kursu. Ukończenie kursu i zdanie egzaminu skutkuje otrzymaniem certyfikatu UKOŃCZENIA KURSU.
Do egzaminu można przystępować trzykrotnie. Przed kolejną kwalifikacją do testu uczestnicy będą musieli powtarzać jeden kurs lub więcej.

Ważne informacje:
Aby brać udział w części B i C nie trzeba zdawać egzaminu. Egzamin po każdej części konieczny jest jedynie do kwalifikacji na część D. Po ukończeniu części A można brać udział zarówno w ogólnej części B, jak i w 2 części kursu pediatrycznego.

Część D zawsze organizowana jest przez Praque School of Rehabilitation i odbywa się w Czechach w prowadzonej przez Praską Szkołę klinice. Część zajęć prowadzi osobiście prof. P. Kolar. Po ukończeniu części D otrzymuje się tytuł "DNS certified practitioner". Więcej informacji: http://www.rehabps.com/REHABILITATION/Structure_course_D.html

Cena: 1950 zł

▼ Show More Information

ul. Swobodna 8a, 50-088
Wroclaw
10 December , Monday 09:00

More Events Nearby

 31 December , Monday
 Wrocław,
 14 December , Friday
 Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wrocławski Rynek, Wroclaw
 31 December , Monday
 Safe Driving, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 31 December , Monday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 15 December , Saturday
 Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Wroclaw
 23 December , Sunday
 Dorwij rekina, Wroclaw
 19 December , Wednesday
 Koło Naukowe Studentów Niderlandystyki, Wroclaw
 11 January , Friday
 Wrocławskie Centrum Kongresowe (RCTB), Wroclaw
 31 December , Monday
 Kiełczow, Poland, Kiełczow
 31 December , Monday
 Opieka Grupa Veritas, Wroclaw
 31 December , Monday
 WRENieruchomości, Wroclaw
 01 January , Tuesday
 W Dupie, Królikowice, Wroclaw, Poland
 14 December , Friday
 Wroclaw, Poland, Wroclaw
 09 January , Wednesday
 Activtour.pl Wyprawy Nurkowe, Wroclaw
 21 December , Friday
 Dolnośląskie Centrum Psychoterapii, Wroclaw
 21 December , Friday
 Czarna Jagoda, Wroclaw