Doğu Anadolu Türkiye’nin mistik coğrafyasına yolculuk...

İletişim: ÜLFER ULUEL 0548 8403553 ZARİFŞEN MENTEŞOĞLU 0533 8502903 ERSİN VAROL 0542 8573738

Doğu Anadolu
Türkiye’nin mistik coğrafyasına yolculuk...
5 Temmuz 2018 Hareketli
7 GECE 8 GÜN
SİVAS- ERZINCAN-ERZURUM-SARIKAMIS-KARS-IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-ISHAKPAŞA SARAYI-VAN-MURADIYE-AKDAMAR-NEMRUT-MUŞ-ELAZIG-MALATYA-KAYSERİ1.Gün Perşembe (Lefkoşa, Ankara – Yozgat- Sivas)

Saat 09.00’da Pegasus Havayolları ile Ercan Havalimanından Ankara’ya uçuşumuzu gerceklestırıyoruz.10.10 da bizi bekleyen aracımız ile Yozgat’a hareket. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından 2. Abdülhamit devrinde inşa edilen, şehrin simgesi olan saat kulesinin görülmesinin ardından Çapanoğlu Camisinin gezilmesi ve Sivas’a hareket. Sivas şehir turu, Sivas Kongre Binası, Buruciye Medresesi Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi, Gökmedrese ( bu medreseler şuanda restorasyonda olduğu için dışarıdan görülecektir) ve Ulu Camii gezilerinin ardından otele hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.2.Gün Cuma (Erzincan-Erzurum )
Kahvaltı sonrası Erzincan’a hareket. Panoramik Erzincan turu sonrası Tercan’da Mama Hatun Türbesi’nin ziyareti. Girlevik Şelalesi’ne hareket. Şelalelerin görülmesi ve öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Dadaşlar diyarı Erzurum’a hareket. Yolculuğumuz sonrası Erzurum’a varış. Meşhur Oltucular Çarşısı olan Taşhan’da alışveriş için serbest zaman. Konaklama ve akşam yemeği Erzurum’da ki otelimizde.


3.Gün Cumartesi (Sarıkamış- Kars – Kars Kalesi)

Kahvaltı sonrası Erzurum şehir turu. Yakutiye Medresesi. Çifte Minareli Medrese ( bu medrese şuanda restorasyonda olduğu için dışarıdan görülecektir), Üç Kümbetler ve Erzurum Kalesi ziyaretleri. Mecidiye ve Aziziye Tabyalarının görülmesi. Öğle yemeği molası. Yemek sonrası Sarıkamış’a hareket. Yol üzerinde Çoban Dede Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf molası. 90.000 şehidimizin anısına yapılan Sarıkamış Şehitler Anıtı’nın görülmesi. Yolumuz üzerinde Rus mimari örneği Katerina Köşkü’nün görülmesi. Kars’a hareket. Kars Kalesi ve Kümbet Cami(Havariler Kilisesi) görülmesi. Baltık Mimari örneklerini görebilmek için Kars merkezde panoramik şehir turu. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta ki otelimizde.


4.Gün Pazar (Ani- IğdırDoğubeyazıt- İshakpaşa Sarayı )

Kahvaltıdan sonra bir dönem Bagrat Krallığı’na başkentlik eden Ani’ye hareket. Ani Antik Kenti’nin ve Anadolu’nun ilk Türk Camisi Ebul Manucehr Cami’nin görülmesi. Digor üzerinden Iğdır’a varış. Öğle yemeği molası. Yemek sonrası Doğubeyazıt’a hareket. Eşsiz mimariye sahip İshakpaşa Sarayı’nın görülmesi. Gürbulak sınır kapısının ve meteor çukurunun görülmesi. Doğubayazıt merkezde serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak otele hareket. Otelden Ağrı Dağı’nın heybetli manzarasının seyri. Akşam yemeği ve konaklama Doğubeyazıt’ta.5.Gün Pazartesi (Muradiye Şelalesi- Hoşağ Klesi- Çavuştepe- Van ) )

Kahvaltıdan sonra Van’a hareket. Yolumuz üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nin görülmesi. Urartu uygarlığına ev sahipliği yapmış, tarihi kültürü ve coğrafyası ile ünlü masal şehri olan Van’a varış. Van’da öğle yemeği molası. Yemek sonrası kartal yuvasını andıran Hoşap Kalesi’nin görülmesi. Önemli bir Urartu Kenti olan Çavuştepe Ören yerinin görülmesi. Van şehir merkezine dönüş. Tarihi Van Kalesi’nin görülmesi ve kent manzarasının seyri. Şehir merkezinde serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van’da.

6.Gün Salı (Akdamar Adası-Tatvan-Ahlat- Nemrut )
Sabah kahvaltısından sonra Gevaş’a hareket. Bizleri bekleyen tekne ile Akdamar Adası’na geçiş. Özel bir işçiliğe sahip olan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi. Gezimizin bitiminde Tatvan’a hareket.. Öğle yemeği molası. Yemekten sonrası bizleri bekleyen minibüsler ile Nemrut Krater Gölü’ne çıkış. Ahlat’a hareket. Ahlat’ta Selçuklu mezarlarının, Emir Bayındır Kümbeti’nin ve baston atölyelerinin görülmesi veotelimize hareket. Konaklama ve akşam yemeği Tatvan’da

7.Gün Çarşamba (Muş- Elazığ- Harput Kalesi- Malatya )

Kahvaltının ardından Bitlis’e hareket. Anadolu’nun en büyük kervansaraylarından biri olan El Aman (Rahva) Kervansarayı’nın görülmesi. Bitlis’e hareket. Ihlasiye Külliyesi ziyareti. Muş, Bingöl üzerinden Elazığ’a hareket. Elazığ’da Harput Kalesi, Arap Baba Türbesi ve Ulu Cami ziyaretleri ardından otele hareket. Konaklama ve akşam yemeği Malatya’da ki otelimizde.

8.Gün Perşembe (Eski Malatya- Kayseri- Ankara )

Kahvaltı sonrası Malatya’ya hareket. Kömürhan mevkiinden Karakaya Barajı’nın görülmesi ve Hitit yerleşkesi olan Aslantepe Höyüğü’nün ziyareti. Şıra Pazarı’nda alışveriş imkanı. Kernek Meydanı’nın görülmesi. Belirlenen saatte Ankara’ya hareket. Gerekli molalar verilerek Ankara’ya varış.Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehber eşliğinde gezi
Gidiş – dönüş uçak biletleri
Özel tur araçlar ile ulaşım
7 gece belirtilen otellerde konaklama
7 Sabah kahvaltısı
7 Akşam yemeği
Programda belirtilen geziler
Akdamar Adası’na tekne ile geçiş
Nemrut Krater Gölü ve Ahlat minibüs transferi
Seyahat Esnasında sıcak soğuk ikramlar
Sağlık Sigortası

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze, ören yeri girişleri

Uçak Detayları:
5 Temmuz Perşembe Ercan / Ankara 09.00-10.00
12 Temmuz Perşembe Ankara / Ercan 22.00-23.15


Not:
• Ücretlendirme 40 kişi olacak şekilde hazırlanmıştır, kişi sayısı değişmesi durumunda fiyat farklılık gösterebilmektedir.
• Promosyon bir tur olup, misafir tarafından iptal kabul edilmemektedir.
• Rehber gerekli gördüğü durumlarda tur akışında değişiklik yapabilir.
• Kaybolan eşya, bagaj vb. acentemiz sorumlu tutulamaz.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile birlikte tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.


Konaklama
Fiyat
İki ve Üç kişilik odada kişi başı
2000 TL
Tek kişilik oda
2500 TL
2 - 6 yaş ( Çocuk indirimi 2 yetişkinin yanında geçerlidir)
850 TL
6 - 12 yaş ( Çocuk indirimi 2 yetişkinin yanında geçerlidir)
1650 TLTeklif Opsiyon Tarihi: 12 Mart Salı 2018

▼ Show More Information

Memduh Asaf Sok. No:3 Köşklüçiftlik, Lefkoşa
Lefkosa
05 July , Thursday 08:00

More Events Nearby